Orosházán maradt a serleg

Orosházán maradt az Üveg-Világ Kupa, miután az OFKSE-Linamar a döntőben a vártnál sokkal könnyebben legyőzte a Váci KSE gárdáját a nemzetközi férfi tornán. Vladan Jordovics tanítványai ezt megelőzően döntetlent játszottak a Mezőkövesddel, majd kiütötték a horvát Karlovácot.

Orosházi FKSE-Linamar—Mezőkövesdi KC 27-27 (16-10)
Üveg-Világ Kupa. Orosháza, 350 néző. V.: Bán, Baranyi. Orosháza: Herjeczki — Komporály 4, Németh G. 1, Mazic 3, Buday 3, Cemas 2, Németh L. 5. Cs.: Miklós (kapus), Stranigg 2, Knezevic 2, Berta, Smojver 2, Varsandán Á., Macovchin, Pásztor M. 1, Suhonjic 1, Tárkányi 1. Vezetőedző: Vladan Jordovic.
A Mezőkövesd legjobb dobói: Szepesi 5, Hajdú, Kiss R. 4-4.

Az első félidő alapján sokan elkönyvelték az Orosháza győzelmét, ám a kövesdiek nem így gondolták, felzárkóztak, majd az 58. percben be is érték ellenfelüket.

Orosházi FKSE-Linamar—Karlovác 31-12 (14-7)
Orosháza, 350 néző. V.: Tomecskó-Hunyadi, Unyatinszki. Legjobb dobók: Komporály 5, Knezevic 4, Mazic, Cemas, Smojver 3-3, ill. K. Capan, H. Capan, Vojak, Trnkovic 2-2.

A Karlovác kezdett jobban, 0-3 után azonban a magára találó Orosháza 6-3-ra fordított és fokozatosan átvette az irányítást. A 21. és a 30. perc között újabb komoly hazai gólszünet követezett, eközben a horvátok ötször bizonyultak eredményesnek. Szünet után már tényleg a zöld-sárgák domináltak és a jól játszó Komporály vezérletével könnyedén győztek.