Nagy csatában a Pick Szeged nyert Orosházán

Orosházi FKSE-Linamar — Pick Szeged 26-29 (13-18)

Felkészülési férfi kézilabda-mérkőzés, Orosháza, 400 néző. V.: Baranyi, Szloska. Orosháza: Ivanisevics — Balda 3, Milovics 1, Buday 4, Mazics 1, Stranigg 2, Németh L. 1. Cs.: Herjeczki (kapus), Morva 1, Raffai, Berta, Cifra 5, Bali 2, Benmiloud 1, Marics 1, Benák 3, Varsandán Á., Knezevics 1. Vezetőedző: Vladan Jordovics. A Pick Szeged legjobb dobói: Blazevics 6, Balogh Zs. 4, Gidai 4, Mindengia 4.

A péntek esti jótékonysági mérkőzés teljes bevételét az OFKSE az orosházi kórház sürgősségi beavatkozó tálcáinak feltöltésére ajánlotta fel. Villámrajtot vett az Európa-bajnokságon tartózkodó nyolc játékosát nélkülöző szegedi csapat, és a 6. percben 6—1-re vezetett. Az orosháziak 9-5-re felzárkóztak, ám ezután a lendületesen játszó vendégek a 20. percben már 13-7-re vezettek. A félidő hajrájában 13-10-re feljött az OFKSE, végül ötgólos szegedi előnnyel zárult a félidő.

Fordulás után felváltva estek a gólok, a Pick tartotta három-négy gólos előnyét. Az 51. percben egy gólra felzárkózott a hazai csapat (23-24), Pastor mester azonnal időt kért. A küzdelmes mérkőzés jól szolgálta mindkét csapat felkészülését a bajnoki folytatásra.