Jobb volt a Pick Szeged az orosháziaknál

A bajnoki rájtszásra készülő két NB I-es együttes szerda esti felkészülési mérkőzésén a szegediek ilyen különbséggel is megérdemelten nyertek.

Pick Szeged — Orosházi FKSE-Alexandra 32-23 (15-10)

Felkészülési férfi kézilabda-mérkőzés, Szeged, 100 néző. V.: Serfőző, Veszelovszki. Orosháza: Herjeczki — Balda 3, Dukics 4, Frey 3, Mazics 2, Pál 1, Kekezovics 3. Cs.: Szikora A., Pajkó (kapusok), Ambrus 1, Berta, Benmiloud 4, Raffai, Lászlai 1, Kovács A., Bali 1, Marics. Vezetőedző: Füzesi Ferenc. A Pick Szeged legjobb dobói: Ancsin 6, Lékai 5, Pribanics 5, Prodanovics 5.

A bajnoki rájtszásra készülő két NB I-es együttes szerda esti felkészülési mérkőzésén az olimpiai selejtezőről visszatért válogatott játékosai jó teljesítményének köszönhetően a hazaiak ilyen különbséggel is megérdemelten nyertek. Az első félidőben jól tartotta magát az orosházi csapat, határozottan védekezett. Szünet után a lendületesen játszó szegediek Ancsin és Lékai vezérletével tíz góllal elhúztak, majd a hajrában csökkenteni tudták hátrányukat a vendégek. Az orosháziak ma 16 órakor a szintén NB I-es Gyöngyös csapatát fogadják felkészülési mérkőzésen az Eötvös téri sportcsarnokban.

Az MKSZ-ben elkészítették a 9—12. helyért folyó bajnoki rájátszás menetrendjét. Az orosháziak Mezőkövesden kezdik a sorozatot. A rájátszásba a következő bónuszpontokat viszik a csapatok: Pécsi KC 4, Orosházi FKSE-Alexandra 3, Mezőkövesd 2, Tatai HAC 1.