Vidovenyecz Tibor kapta meg az Orosházi Kézilabdabarátok Körének idei életműdíját. Tibort minden sportszerető orosházi polgár jól ismeri, de talán tudunk még újat mondani róla.
Idei életműdíjasunk 1949. november 27-én született Orosházán. Édesapja foglalkozása miatt több helyen is élt, de 1961-től az élete folyamatosan Orosházához kötődik. A mozgás világéletében meghatározó volt számára, amelyben édesapja sportos beállítottsága is közrejátszott, a sport szeretetét tőle örökölte. Általános iskolai éveiben Göndösné Ella néni és Károlyi Pali bácsi kezei alatt kezdte az alapokat. Középiskolában, a Táncsics Gimnáziumban Gyetvai György és Szokodi Sándor voltak az edzői, atlétikában és kézilabdában jeleskedett.
1965-ben lett igazolt játékosa az Orosházi Kinizsinek, később a névváltozások miatt az Orosházi Üveggyár, Orosházi MEDOSZ, Orosházi Kinizsi-MEDOSZ majd az Orosházi MTK színeiben játszott az ifjúsági és felnőtt csapatban. 1966-ban megyei ifjúsági és felnőtt bajnokságot nyertek, de nem kerültek fel az NB II-be. 1972-ben az újra bajnokságot nyert csapatnak nem volt tagja, mert katona volt. Később az NB II-es csapatban két évig játszott. 1979-ben kénytelen volt az aktív kézilabdát abbahagyni sérülése miatt, de szeretett sportjától nem szakadt el. A 90-es évek elején az OMTK felkérte technikai vezetőnek, rövid időn belül többedmagával sikerült új alapokra helyezni Orosházán a férfi kézilabdát.
1995-ben megyei bajnokságot nyert a csapat és az NB II-ben már ütőképes gárda állt össze. 1996-ban a Magyar Kupában a legjobb 8 közé jutottak, két NB I-es csapatot – a Pécset és Nyíregyházát – ejtették ki. 1999-ben a csapat az OMTK-Every Day néven szerepelt tovább, amelynek átalakulásában nagy szerepe volt. Jöttek a sikerek: NB II bajnoki cím, NB I/B bajnoki cím, két szezon az élvonalban, Magyar Kupa 3. hely és IHF-kupa szereplés. Pénzügyi nehézségek miatt az NB I-et később már nem tudta vállalni a csapat és így az NB I/B-ben folytatta. A város segítségével új alapokra helyezve jött létre az Orosházi FKSE.
Életműdíjasunk 2004 és 2008 között versenybíróként dolgozott a kézilabdában, 2009-től újból szerepet vállalt a férfi szakosztály vezetésben és 2016-ig itt dolgozott. Azóta a női és férfi vonalon az utánpótlás tornákon és mérkőzéseken segít munkájával. Mint elmondta meglepetésként érte a díj:
– Nem számítottam a kitüntetésre, de rendkívül nagy öröm és megtiszteltetés számomra, hogy elismerik azt a munkát, melyet az orosházi kézilabdában végeztem. Köszönöm a Kézilabdabarátok Köre tagjainak és mindenkinek, aki segítette pályámat – mondta az életműdíjas.