Kevésen múlt a siker

Mezőkövesdi KC – Orosházi FKSE-LINAMAR 28-27 (15-12)

NB I-es férfi kézilabda-mérkőzés, Mezőkövesd, 600 néző. V.: Medve, Nagy L. Mezőkövesd: Volarevic — Vasic 2, Radnic 6, Cuzic 4, Nakhayenka 2, Grünfelder 2, Szepesi 2. Csere: Liszkai, Holló (kapusok), Pálos 1, Lókodi 7, Terenyi 2, Molnár F., Kovács B., Kovács P., Fábián. Edző: Skaliczki László. Orosháza: Herjeczki — Benis 4, Buday 1, Berta, Cemas 3, Milovic 6, Tárkányi. Cs.: Ivanisevic, Miklós (kapusok), Mazic 4, Benmiloud 2, Morva 6, Németh L., Pásztor M., Knezevic 1, Varsandán Á. Vezetőedző: Vladan Jordovic.
Kiállítások: 6, ill. 12 perc. Hétméteresek: 2/1, ill. 3/1
.

Az alapszakasz utolsó mérkőzését vívja csütörtök este Mezőkövesden az OFKSE csapata. Vladan Jordovic együttese három ponttal vezet a rivális Gyöngyös előtt, ám a mátraaljaiaknak még két meccsük van, melyekből nagy valószínűséggel kihozzák a maximum pontszámot. Így – mivel a gyöngyösiek tegnap nem kis meglepetésre pontot raboltak Csurgóról – az Orosházának mindenképpen győznie kell ahhoz, hogy nyugodtan várhassa az alapszakasz lezárását.

A Mezőkövesd tartalékosan áll ki a találkozóra, a téli szünetben több játékosától megvált az egyesület, Skaliczki edző szavaival élve a csapat negyede hiányzik, sok múlik majd azon, hogyan működik a közösség az együttesen belül. Az orosháziak mestere, Vladan Jordovic szintén nem számíthat minden játékosára, ám a mester így is bizakodó és szintén a jó csapategységre épít.

17:30
Az ifjúsági csapatok mértkőzésén 31-29-es mezőkövesdi siker született.

1. perc
A Mezőkövesd kezdi a találkozót. Radnic lövi az első gólt, 1-0.

3. perc
Cemas átlövésből eredményes, 1-1.

4. perc
Mazic szerzi meg a vezetést, de a Kövesd az ellentámadásból egyenlít, 2-2.

5. perc
Milovic is betalál, de Radnic gyorsan egyenlít, 3-3.

6. perc
Ismét Milovic, 3-4 az állás.

7. perc
Felváltva esnek a gólok, ismét Radnic eredményes, majd megint Milovic lő gólt, 4-5.

9. perc
Újra Radnic egyenlít, de Cemas nem marad adós a válasszal, 5-6.

10. perc
Keményen védekezik az Orosháza, ez Cemas számára két percet ért. Szepesi kihasználja az előnyt és egalizál. 6-6.

11. perc
Nagy csata zajlik a pályán, Benis betalál a hazai kapuba, Vasic egyenlít, 7-7.

13. perc
Megint Vasic, vezet a hazai együttes, 8-7. Lókodi kettőre növeli az előnyt, 9-7.

14. perc
Belemenés az Orosházánál, megint a Kövesd támad, de ők is hibáztak. Támad az OFKSE.

16. perc
Cemas lövése beleakadt a hazai falba, jöhet a Mezőkövesd. Skaliczki mester időt kér.

17. perc
Hazai kapufa után Buday lövését védi Liszkai, majd a kövesdiek lövését hárítja Herjeczki.

19. perc
Öt perces gólcsend után Lókodi talál be az Orosháza kapujába, 10-7. Vladan Jordovic is kikéri idejét.

20. perc
Sokat bizonytalankodik támadásban az orosházi csapat, bezzeg Cuzic nem hibázik. Ráadásul Milovic is két percet kap. 11-7.

21. perc
Morva lehetetlen helyzetből szépít, 11-8.

22. perc
Benis a kapusba lő, Grünfelder ziccerből büntet, 12-8.

23. perc
Budayval szemben szabálytalankodnak, Knezevic büntetőjét Liszkai könnyedén védi.

25. perc
Morva faragja három gólosra a hátrányt, 12-9. Vasic két percet kapott.

26. perc
Lókodi hátrányból is betalál, Benis rögtön válaszol, de Cuzic is résen van és ismét négyre növeli a hazaiak vezetését, 14-10.

27. perc
Buday hétméteresből szépít, 14-11.

28. perc
Lókodi megállíthatatlan, 15-11.

29. perc
Ivanisevicnek sikerül ártalmatlanítani a következő Lókodi-bombát, a kontrából Morva lőtt szép gólt, 15-12.

30. perc
Időntúli szabaddobáshoz jut az OFKSE, Buday a kapu fölé bombáz, marad a 15-12.

31. perc
Az Orosháza kezdi a második félidőt. Morva góljával 15-13.

32. perc
Lókodi 10 méterről találja meg a rést, 16-13.

33. perc
Cemas eredményes, Morva két percet kap, támad a Kövesd, 16-14.

34. perc
Ivanisevic védése után jöhet az Orosháza. Benis góljával 16-15.

35. perc
Vasic fölé bombáz, az egyenlítésért támadhat az OFKSE.

36. perc
Morva találatával 16-16!

37. perc
Orosházi blokk, majd Ivanisevic véd… Ismét az Orosháza támadhat. Mazic góljával vezet az Orosháza, 16-17. Skaliczki László elérkezettnek látja az időt a rendcsinálásra, hazai időkérés.

38. perc
Kövesdi támadóhiba után Németh Lászlóval ziccerben szabálytalankodnak, kiállítás és hetes. Buday elhibázza.

39. perc
Mazic gyönyörű ejtésével már 16-18 a vendégek javára.

40. perc
Szepesi, majd Benis, aztán Radnic. 18-19.

41. perc
Álomszerű Buday-bejátszás, majd Mazic-gól. 18-20. Szépítenek a kövesdiek, 19-20.

41. perc
Buday lövése a sáncban landol, Ivanisevic viszont ziccert véd, így ismét az Orosháza támadhat.

44. perc
Morva góljával ismét kettő az előny, de zárkózik a hazai gárda, 20-21.

45. perc
Tibor ismét ziccert hárít, a kontrából Knezevic eredményes, 20-22.

46. perc
Ismét szépít a Mezőkövesd, de Milovic megint kettőre növeli az előnyt, 21-23.

47. perc
Benmiloud találatával 21-24!

48. perc
Yassine dupláz: 21-25 az Orosháza javára.

49. perc
Szepesi hétméteresét védi Ivanisevic, de később Nakhayenko lövésével szemben tehetetlen, 22-25.

51. perc
Eladott orosházi labda után Pálos Gábor talál be. Közben Vasic és Benmiloud páros kiállítást kap. 23-25.

51. perc
Jordovic mester időt kér, ami meghozza eredményét, Milovic góljával 23-26.

52. perc
Terenyi 24-26-ra hozza fel csapatát.

54. perc
Nagy szívvel küzd az orosházi gárda, Milovic pedig gólra váltja ezt, 24-27.

55. perc
Megint jön Lókodi: 25-27.

57. perc
Terenyi találatával 26-27.

58. perc
Mazic kap két percet, Cuzic büntetőből egyenlít, 27-27. Vladan Jordovic időt kér.

59. perc
Buday lövését védi Holló, de a hazaiak is hibáznak, így egy perccel a vége előtt támadhat az Orosháza.

60. perc
Buday lövését fölétolja Holló, 15 másodperccel a vége előtt indulhat a Kövesd.

60. perc
Egy másodperccel a vége előtt Lókodi megadja a kegyelemdöfést: 28-27-re nyert a mezőkövesd csapata.

Drámai végjátékban nem sikerült saját kezébe venni sorsát az OFKSE-nek, így már csak abban reménykedhetnek, hogy riválisuk, a Gyöngyös nagyot botlik az utolsó fordulókban.

Vladan Jordovic: – Győzelmi kényszer volt rajtunk és a fiúknak nem volt elég rutinjuk, hogy ezt feldolgozzák. Gratulálok a Mezőkövesdnek a győzelemhez.