Drámai csatában döntetlen született a fővárosban

PLER Budapest — Orosházi FKSE-Linamar 25-25 (12-14)

NB I-es férfi kézilabda-mérkőzés, rájátszás a 7-12. helyért, Budapest, 400 néző. V.: Bacs, Bán. PLER: Szabó — Rév, MARCZINKÓ 7, Mousavi 1, Leimeter, MIKITA J. 6, Németh T. 3. Cs.: Perger, Kránitz (kapusok), Bakos 1, Vancsics 4 (2), Lókodi, Oláh, Mikita M., Nagy B. 3 (2), Varga L. Vezetőedző: Hutvágner István. Orosháza: Ivanisevics — Balda 4, Morva 2, Berta, Mazics 3, Stranigg 2, Németh L. 1. Cs.: Herjeczki (kapus), Buday, Raffai, Benmiloud 3, Bali 1, Cifra 4, Milovics 4, Marics, Varsandán Á. 1. Vezetőedző: Vladan Jordovics.
Kiállítások: 8, ill. 8 perc. Hétméteresek: 6/4, ill. 1/0.

Az eredmény alakulása: 4. perc: 4-1. 7. p.: 5-3. 11. p.: 8-4. 17. p.: 9-8. 21. p.: 11-8. 28. p.: 12-13. 33. perc: 13-16. 36. p.: 15-16. 41. p.: 17-20. 44. p.: 20-20. 48.p.: 22-21. 51. p.: 23-22. 55. p.: 25-24. 59. p.: 25-25.

A hazaiak kezdtek jobban, és az 5. percben 4-1-re vezettek miközben az orosháziak hétméterest hibáztak. A vendégeknél a fiatal Stranigg volt elemében, kétszer is betalált, így 5-3-ra felzárkóztak. A fővárosiak agresszíven, és gyorsan játszottak, kihasználták a vendégek hibáit, és rendre góllal fejezték be akcióikat, így a 11. percben már 8-4-re vezettek. Ekkor Vladan Jordovics időt kért, és próbálta megnyugtatni csapatának tagjait. Ezt követően a csereként beállt Milovics kétszer is bevette a házigazdák hálóját, így 9-8-ra feljöttek az orosháziak. Mindezt nem nézte tétlenül Hutvágner István a PLER edzője, és időt kért, hogy rendezzék a sorokat.

A folytatásban erősített a fővárosi alakulat, és ismét meglépett három góllal. Az orosháziak nem adták fel, védekezésük feljavult, és a 25. percben kiegyenlítettek (12-12), sőt három perccel később Benmiloud góljával a vezetést is átvették, sőt Varsandán Áron lerohanásból elért góljával 14-12-es előnyt szereztek az első félidő végére.

Fordulás után a hazaiak kapujába a volt válogatott veszprémi hálóőr, a 44 éves Perger Zsolt állt. Felváltva estek a gólok, majd a 33. percben Cifra góljával már hárommal mentek a vendégek. A fővárosiak nem adták fel, hiszen szükségük van a pontokra, és Vancsics két hétméteresgóljával 15-16-ra felzárkóztak. Ebben az időszakban gyakran volt emberhátrányban az OFKSE, a 38. percben Balit küldték ki két percre. A vendégek azonban jól összpontosítottak, és létszámhátrányban is gólt szereztek Morva révén.

Alig tért vissza Bali, máris újabb orosházi kiállítás következett, a 41. percben Berta kapott két percet, majd Németh László is a kiállítás sorsára jutott, így egyenlített a PLER. A 46. percben egygólos vendégelőnynél időt kért Hurvágner István, hogy ismét rendezze a sorokat. Mindez használt, hiszen Mikita Jakub újabb góljával átvette a vezetést a fővárosi alakulat. A folytatásban Balda előbb egyenlített, ám a hazaiak ismét előnyt szereztek a jó formában lévő Mikita Jakub góljával. Nem véletlen, hogy az 51. percben Vladan Jordovics ismét időt kért.

Cifra egyenlített, de a fővárosiak újból vezetést szereztek. Izgalmasan alakult a végjáték. Milovics kiegyenlített, ám hétméteresből a PLER újból vezetett. A mérkőzés hajrájában Perger többször is bravúrral védett. Az 59. percben 25-25-nél Hutvágner edző ismét magához szólította fiait, hogy megbeszélje velük a követendő taktikát. Tíz másodperccel a vége előtt Herjeczki hetest védett, Vladan Jordovics azonnal időt kért. Az orosházi akció után Buday lövése a blokkban elakadt, így döntetlenül zárult a találkozó.

A végig küzdelmes mérkőzésen, drámai csatában született meg a pontosztozkodás.

Hutvágner István: — Azért küzdöttünk, hogy legalább egy pontot szerezzünk ezen a mérkőzésen.
Vladan Jordovics: — Tudtuk, hogy a PLER mindent elkövet majd a győzelem érdekében.