Kikaptak a fővárosban az orosháziak

PLER Budapest — Orosházi FKSE-Linamar 32-28 (16-12)

NB I-es férfi kézilabda-mérkőzés, Budapest, 400 néző. V.: Kékes Cs., Kékes P. PLER: Szabó — MARCZINKÓ 7, MIKITA J. 6, Németh T. 2, MOUSAVI 7, BAKOS 5, Rév. Cs.: PERGER, Váczi (kapusok), Vancsics 1, Lókodi 4, Oláh, Nagy B., Bohács, Tóth. Vezetőedző: Hutvágner István. Orosháza: Ivanisevics — Balda 3, Bali 3, BUDAY 10 (7), Benmiloud 2, Berta, Németh L. 4. Cs.: Herjeczki (kapus), Raffai, Morva, Cifra 2, Milovics 2, Stranigg, Varsandán Á., Mazics 2, Marics. Vezetőedző: Vladan Jordovics.
Kiállítások: 10, ill. 14 perc. Hétméteresek: 1/0, ill. 7/7.

Az eredmény alakulása: 3. perc: 1-2. 7. p.: 3-3. 11. p.: 4-7. 14. p.: 7-7. 19. p.: 9-10. 24. p.: 12-11. 27. p.: 14-11. 35. p.: 18-15. 40. p.: 22-16. 42. p.: 22-18. 50. p.: 26-23. 55. p.: 29-25.

Az orosháziak vezetése után a fővárosiak nem adták fel, és gyorsan egyenlítettek. Ezután ismét a vendégek ragadták magukhoz a kezdeményezést és három góllal elhúztak. Nem sokáig tartott azonban az előny, gyors lerohanások után a PLER egyenlíteni tudott 7-7-re. Ekkor Vladan Jordovics edző időt kért, próbálták rendezi a sorokat az orosházi fiúk. A folytatásban felváltva estek a gólok, a 21. percben a PLER mestere, Hutvágner István egy gólos hátrányban kikérte idejét.

A 24. percben a rutinos Perger állt a fővárosiak kapujába, aki többször is jól védett, támadásban pedig rendre gólt szereztek a hazaiak, igaz ekkor rendre emberelőnyben játszottak. A félidő vége előtt Milovics szépített 16-12-re, így négygólos fővárosi előnnyel mentek pihenőre a csapatok.

Szünet után előbb feljöttek három gólra a vendégek, de ezután sokat hibáztak, így Marczinkó és Mousavi vezérletével a házigazdák fokozatosan elhúztak, és a 40. percben már 22-16-ra vezettek. A 45. percben Vladan Jordovics időt kért, hiszen látta, hogy nem pörögnek megfelelően tanítványai. A hajrában is tartani tudta előnyét a fővárosi gárda, az orosháziak mind támadásban mind védekezésben gyakran hibáztak, így ezen a mérkőzésen nem volt esélyük a győzelem megszerzésére.

Hutvágner István: — Nagyon örülök a győzelemnek, a csapat belekapaszkodott az utolsó szalmaszálba.

Vladan Jordovics: — Nem volt meg az a tűz a fiúkban, mint a Győr elleni mérkőzésen.