A bajnok biztosan győzött

MKB-MVM Veszprém — Orosházi FKSE-Linamar 42-20 (21-9)

NB I-es férfi kézilabda-mérkőzés, Veszprém, 2500 néző. V.: Veszprém: Fazekas — Iváncsik T. 5 (1), NAGY L. 6, Chema Rodriguez, Schuch 3, TERZIC 6, Iváncsik G. 4. Cs.: Ilics 2, Sulics 1, UGALDE 7, Gulyás 2, Gyene 1, RUESGA 5, Ligetvári. Vezetőedző: Carlos Ortega. Orosháza: Herjeczki — Balda 1 (1), Milovics 4, Buday 1, Benmiloud, Cifra 1, Németh L. 3. Cs.: Ivanisevics (kapus), Raffai 1, Morva 3, Marics 2, Bali 2, Varsandán Á., Knezevics 2. Vezetőedző: Vladan Jordovics.
Kiállítások: 0, il. 6 perc. Hétméteresek: 1/1, ill. 1/1.

Az eredmény alakulása: 4. perc: 2-2, 8. p.: 8-3, 13. p.: 12-4, 21. p.: 16-6, 27. p.: 19-9, 33. p.: 23-9, 42. p.: 30-14, 45. p.: 33-15, 50. p.: 36-17, 55. p.: 40-20.

A Tatabánya elleni szerdai döntetlenül zárult bajnoki után a hazai és külföldi válogatottak egész sorát felvonultató, tavalyi bajnok MKB-MVM Veszprém otthonában lépett pályára az orosházi együttes péntek este. A vendégeknél nem léphetett pályára, a szerb beállós, Milan Mazics, aki szerdán szenvedett sérülést.

A találkozó elején felváltva estek a gólok, majd erősített a hazai csapat, és a 13. percben már 12-4-re vezetett. Továbbra is a Bajnokok Ligájában szereplő veszprémiek irányították a játékot, és a két átlövő, Terzic és Nagy László vezetésével fokozatosan elhúztak, így a 21. percben már 16-6-ot mutatott az eredményjelző. Az első félidő végére tizenkettőre növelte előnyét a sokszoros bajnok.

A galériáért kattints a képre! (Fotók: VEHIR.hu, Melczer Zsolt)

Fordulás után a lendületben lévő házigazdák újabb gólokat lőttek, amire nem érkezett válasz. A 38. percben Iváncsik Gergő súlyosnak tűnő sérlést szenvedett. A második félidő közepén az orosháziak szerb átlövője Milovics kétszer is betalált. A folytatásban is a veszprémiek irányították a játékot, és a félidő közepén már 18 góllal vezettek. A félidő hajrájában a vendégek is próbálkoztak, de lövéseik rendre elakadtak a magas hazai védőfalban, vagy Fazekas kapus hárított.

A látottak alapján a sokszoros magyar bajnok, Európa egyik legjobb csapata könnyű győzelmet aratott a tartalékos vendégek ellen.

Vladan Jordovics: — Az volt a célunk, hogy senki se sérüljön meg a csapatunkban.