Döntetlen az első felkészülési mérkőzésen

Orosházi FKSE-Linamar – Politechnica Temesvár (román) 21-21 (11-11)

Nemzetközi felkészülési férfi kézilabda-mérkőzés, Orosháza, 100 néző. V.: Nagy F., Túróczy. Orosháza: Ivanisevic – Balda 2, Morva 2, Bali 1, Mazics 2, Buday 1, Németh L. 4. Cs.: Pajkó, Herjeczki (kapusok), Varsandán Á., Raffai, Berta, Marics 1, Knezevics, Milovics 4, Cifra 2, Benmiloud 1, Harsányi V. 1. Vezetőedző: Vladan Jordovics. A Temesvár legjobb dobói: Petrovici 7, Mircea 6.

A nyáron alaposan átalakult, az új szerb edző Vladan Jordovics irányításával két hete dolgozó élvonalbeli orosházi együttes pénteken mutatkozott be a szurkolóknak a román I. ligás Temesvár ellen. A mérkőzés elején a hazaiak 3-0-ra elhúztak, a vendégek azonban gyorsan reagáltak, kihasználták a házigazdák hibáit és a 8. percben már 3-3 volt az állás. Az orosháziak a nyitott védekezést alkalmazták a mérkőzés folyamán, különböző összetételben próbálta ezt tökéletesíteni a szerb mester.

Továbbra is felváltva estek a gólok, a 22. percben 8-8-at mutatott az eredményjelző. A félidő végén is maradt a döntetlen. Fordulás után ismét a hazaiak kezdtek jobban, és háromgólos előnyre tettek szert, így a 35. percben 14-11 volt az állás. Tartani tudta kétgólos vezetését az orosházi csapat, amelyben az újoncok közül a balkezes szerb átlövő, Igor Milovics és a balszélső Németh László vette ki leginkább részét a gólgyártásból.

Az 55. percben 21-19-es hazai vezetés után, egy perc alatt egyenlített a román bajnokság hatodik helyezettje. Az utolsó négy percben már egyik oldalon sem esett gól. A találkozó jól szolgálta mindkét csapat felkészülését. Az orosháziak kedden 18 órakor Békéscsabán, a Mester Klubban lépnek pályára felkészülési mérkőzésen Románia junior válogatottja ellen.

Kiemelt szavak: , , , .