Idény eleji játék

Pécsi KC –  Orosházi FKSE 25-23 (11-11)

NB I-es férfi ifjúsági bajnoki kézilabda mérkőzés, Pécs 100 néző. Vezette: Csányi T., Zörgő R. Orosházi FKSE: KARDOS, Nagy E., KÓNYA 6, Nagy A. 3, Botás, Pámer 4, Zsiga, Ginder, Zsigmond 2, Sándor, Stefán 1, Magyar, Jancsó, SEBESTYÉN 7. Edzők: Barna Károly, Nagy Ferenc. A Pécs legjobb góllövői: Nádasi 10, Bozó 7.
Kiállítások: 10, ill. 14 perc. Hétméteresek: 3/2 ill. 1/1.

A 2012-es év első idegenbeli bajnokiját játszotta az Orosházi FKSE ifjúsági csapata Pécsett.

A találkozó elején 3 gólos villámrajtot vett a hazai gárda, az utazástól kissé fáradt vendégek nehezen lendültek a meccsbe, de végül sikerült egyenlíteniük. A folytatásban felváltva estek a gólok és jobbára a vendég orosházi csapat kezében volt a mérkőzés irányítása. A félidőben a Pécs kihasználta a vendégek hibáit és kiegyenlített (11-11).

A második játékrészben az egyre jobban meccsbe jövő vendégek jó helyzetkihasználásaiknak köszönhetően 4 gólra növelték előnyüket. A végjátékban több kiállítást elszenvedő orosháziak előnye és addigi türelmes játéka elfogyott, míg a lelkesen küzdő hazaiak előbb döntetlenre, majd 2 gólos előnyre tettek szert, melyet már a végéig megtartottak.

Nagy Ferenc: A második félidő döntő periódusaiban hibáztunk, amiket a lelkes hazaiak megtoroltak.