Üveg-Világ Kupa: kettőből kettő

kupaPénteken az Orosházi FKSE-LINAMAR egyes számú csapata is bemutatkozott az orosházi rendezésű III. Üveg-Világ Kupa nemzetközi férfi kézilabda tornán.

Németh László és Németh Gábor, valamint Srsen Domagoj sérülés miatt hiányzott. Buday Dániel együttese a szlovák SKP Bratislavával találkozott és igen magabiztos első félidei játék után 36-29-re győzött. Másnap délután a Balmazújváros ellen folytatták és roppant izgalmas mérkőzésen egyetlen találattal győztek.

Orosházi FKSE-LINAMAR I. – SKP Bratislava 36-29 (22-11)

Orosháza, 161 néző. V.: Paska, Vastagh. Orosháza: Szabó L. – Gyene 4, Morva 2, Knezevic 4, Antal 4, Z. Radojevic 1, John 4. Cs.: Herjeczki (kapus), Pásztor M., Markoski 2, Milas 7 (3), Stranigg 5, Ferenczi 3. Vezetőedző: Buday Dániel. A Bratislava legjobb dobója: Sivak 8, Prokop Jakob 6.
Kiállítások: 6, ill 8 perc. Hétméteresek: 3/3, ill. 1/1.

Az 1. félidő nagyon jól sikerült hazai szempontból, áttörő lendületes játék, minden helyzetből gólt lőtt az Orosháza, amely határozott védekezést mutatott be. A 2. félidőben kicsivel visszafogottabban játszott az OFKSE, de így is meggyőző különbséggel nyert.

Orosházi FKSE-LINAMAR I. – Balmazújvárosi KK 25-24 (13-13)

Orosháza, 100 néző. V.: Szűcs, Major G. Orosháza: Herjeczki – Pásztor M. 1, Ferenczi 6, Knezevic 4 (2), Markoski 1, Milas 1, John 4. Cs.: Majdán (kapus), Gyene 2, Morva 2, Z. Radojevic, Stranigg 3, Antal 1. Vezetőedző: Buday Dániel. A Balmazújváros legjobb dobója: Kiss R., Karap 6-6.
Kiállítások: 2, ill. 2 perc. Hétméteresek: 2/2, ill. 2/2.

Kiélezett mérkőzésen az 59. percben egy kínai után John lőtte az Orosháza győztes gólját.

Kiemelt szavak: , , , .