A számok tükrében

numbersÉlvonalbeli felnőtt együttesünk számára május 13-án befejeződött a 2016/2017-es bajnoki szezon. Ezúttal visszatekintünk a csapat pályán töltött 1560 percére – szigorúan a számok tükrében.

Az Orosházi FKSE-LINAMAR együttese 26 bajnoki találkozón lépett pályára, ezek közül 12 mérkőzés orosházi győzelemmel zárult, míg 14 alkalommal csapatunk vesztesen hagyta el a küzdőteret, ebben a szezonban döntetlen eredményünk nem született.

A 26 mérkőzésen 656 gólt lőtt és 710 gólt kapott együttesünk, ami mínusz 54-es gólkülönbséget, valamint meccsenkénti 25,2 adott és 27,3 kapott találatot jelent. Átlagosan 2 perc 23 másodpercenként örülhetett orosházi gólnak szurkolótáborunk a bajnokság során.

Némileg árnyalja a képet, hogy az őszi edzőváltás után kedvezőbb a mérleg: 16 találkozón 9 orosházi győzelem és 6 vereség született, mínusz 19-es (399-418) gólkülönbség mellett.

Egy találkozón a legtöbb gólt – szám szerint 31-et – a Mezőkövesd csapatának lőttük, április 1-jén, hazai pályán. A legkevesebbszer – 19 alkalommal – a Gyöngyös elleni márciusi idegenbeli mérkőzésen sikerült hálóba találnunk, ám akkor még ez is elég volt a győzelemhez. Kapott góljaink közül a legtöbbet – 36-ot – ősszel Szegeden, a MOL-Pick csapatától kaptuk, legkevesebb alkalommal pedig a Cegléd és a Gyöngyös talált az orosházi kapuba, ők csupán 18-18 gólt szereztek ellenünk.

Marko Knezevic a csapat legeredményesebbje volt (Fotó: Tóth Emese)

Marko Knezevic 104 góljával a csapat legeredményesebbje volt (Fotó: Tóth Emese)

Az Orosházi FKSE-LINAMAR gólszerzői a 2016/2017-es szezonban:
1. Marko Knezevic 104 gól/24 mérkőzés (4,33 gólátlag)
15. Herjeczki Balázs 1/25 (0,04)

Marko Knezevic 104 találatával az NB I összesített góllövőlistáján a 14. helyen szerepel.

A legtöbb büntetőt is Knezevic értékesítette: 59 lövéséből 49 gól született, azaz az esetek 83 százalékában volt eredményes. Buday Dániel 16 próbálkozásból 10-szer (62 %), míg Ivan Milas 9-ből 7-szer (78 %) talált kapuba a hétméteres vonalról.

A legtöbb kiállítást Ivan Milas gyűjtötte be, ő 15 alkalommal kapott két percet, míg Markoski és Morva 12-12 esetben kényszerült a kispadra. Piros lapos büntetésben két orosházi játékos: Herjeczki és Markoski részesült.

A 2016/2017-es bajnoki szezonban pályára lépő 22 kézilabdázónk átlagéletkora 26,3 év, legidősebb játékosunk a 37 éves Szabó Levente, legfiatalabb pedig a 20 esztendős Bella Csaba volt.