Kupagyőztes a Balatonfüred, harmadik az Orosháza

14141767_1148826715164160_5361063256363494451_nVasárnap délután véget ért a II. Üveg-Világ Kupa férfi felkészülési kézilabda-torna. Hat csapat részvételével kilenc mérkőzést láthatott az orosházi publikum, végül nagy izgalmak közepette megszületett a hazai bronzérem is.

Az Eger ellen Antal Szabolcs, Buday Dániel és Komporály Attila kisebb sérülés miatt hiányzott a hazai gárdából. Szoros első 10 perc után, negyedóra elteltével már biztató háromgólos előnyt harcolt ki az OFKSE, ám a támadásokban sokat bizonytalankodott a csapat, és mivel a védekezés sem volt acélos, ezért kiegyenlített az Eger (23. p.: 9-9). A szünetre végül 13-11-es hazai vezetéssel mentek a csapatok, ám folytatásban a hazai előny pillanatok alatt elkopott, sőt a hevesiek a 37. percben már 18-14-re vittek. Küzdött az Orosháza, de csak az 52. percben érte utol lelkes ellenfelét (21-21). Az utolsó 5 percnek már két gólos vezetéssel vághatott neki a hazai együttes, ám a finisre elolvadt az előny, így a harmadik hely sorsát végül büntetők döntötték el, s mivel Herjeczki védte Takács Bence hetesét, otthon maradt az bronzérem.

Nagy csatát hozott a bronzmérkőzés (Fotó: Vági Kata - OrosCafé.hu)

Nagy csatát hozott a bronzmérkőzés (Fotó: Vági Kata – OrosCafé.hu)

Orosházi FKSE-LINAMAR — SBS Eger-Eszterházy 24-24 (13-11), hétméteresekkel 30-29
Orosháza, 200 néző. V.: Altmár, Horváth. Orosháza: Herjeczki — Pásztor 4, Oláh 1, Markoski 4, Morva 1, Milas 4, Németh L. 1. Cs.: Miklós (kapus), Bella, Knezevic 5, Ferenczi 1, Németh G. 2, Döme 2, Levy, Radojevic 1, Tárkányi 4. Vezetőedző: Vladan Jordovic. Az Eger legjobb dobója: Antl 7.