Döntetlen a Vác ellen

14141767_1148826715164160_5361063256363494451_nOrosházán szombaton folytatódott a II. Üveg-Világ Kupa férfi felkészülési kézilabda-torna. Négy találkozót tekinthetett meg a közönség, a házigazda OFKSE döntetlenre végzett a Vác csapatával, így vasárnap délben a bronzéremért játszhat az Eger ellen.

Az első percekben kevés gól esett (5. p.: 1-1), ám ezután belelendültek a csapatok, főleg az Orosháza, amely bő negyedóra elteltével már négy góllal is vezetett (17. p.: 9-5). Több hiba is becsúszott a hazai támadásokba, ami esélyt kínált a váciaknak a felzárkózásra. A vendégek a második félidő elején fordítottak, de nem tudtak jelentősebb előnyre szert tenni. Sok hiba jellemezte mindkét gárda játékát, szorosan alakult a küzdelem (19. p.: 18-18). Két perccel a vége előtt ismét a váciak kerültek előnyös helyzetbe, de a zöld-sárgák nagy hajrával behozták kétgólos hátrányukat és Knezevic találataival döntetlenre mentették a mérkőzést, igaz ez nem volt elég a döntőhöz, csak a 3. helyért csatázhat vasárnap az Orosháza az Eger együttesével.

Orosházi FKSE-LINAMAR — Váci KSE 22-22 (13-11)
Orosháza, 200 néző. V.: Bonifert, Oláh. Orosháza: Herjeczki — Komporály, Ferenczi 2, Buday 5, Antal 1, Radojevic 2, Tárkányi 2. Cs.: Miklós (kapus), Morva 1, Knezevic 3, Oláh T. 2, Markoski 1, Pásztor 2, Levy, Németh L. 1, Milas. Vezetőedző: Vladan Jordovic. A Vác legjobb dobója: Koller 5.