NB I ifi: a Mátraalján maradtak a pontok

A tartalékosan felálló orosházi ifjúsági együttes nem bírt a házigazda B.Braun Gyöngyös csapatával az év utolsó bajnoki mérkőzésén.

B.Braun Gyöngyös – Orosházi FKSE-LINAMAR 38-32 (20-15)

NB I-es ifjúsági férfi kézilabda-mérkőzés, Gyöngyös, 20 néző. Vezette: Szakállas, Varasdi. Orosháza: Majdán (kapus), Bella 3, Zalai 3, Novák 9, Wágner L., Szigetvári, Sütő 10, Kiss Alex 5, Kristofóri 1, Zvolenszky, Simon 1, Németh I. Edző: Buday Dániel.
Kiállítások: 8, ill. 8 perc. Hétméteresek: 3/3, ill. 2/2.

A találkozó eleje még szorosan alakult, hol egyik, hol másik csapat vezetett néhány góllal (4. p.: 2-3, 8. p.: 6-4). A 10. perc környékén átvették az irányítást a házigazdák és fokozatosan növelve a különbséget (21. p.: 14-10), végül szünetre öt gólos vezetést szereztek.

A második játékrész első felében is jól tartotta magát az orosházi csapat, a hazaiak nem tudtak hízlalni előnyüket, sőt legtöbbször csupán három gól volt a két csapat között (9. p.: 22-19, 17. p.: 27-24). A félidő derekán aztán megint belehúzott a Gyöngyös és jelentősebb előnyre tett szert (26. p.: 36-29), amit meg is őriztek a találkozó végéig.

Az orosházi együttes 10 ponttal a tabella 11. helyéről várja a februári folytatást, első ellenfelünk a PLER-Budapest gárdája lesz majd.