Szegedi szemmel

A Pick Szeged hivatalos honlapján találtuk az alábbi rövid összefoglalót a szombat esti találkozóról. A delmagyar.hu részletes online tudósításban számolt be a mérkőzés eseményeiről, ami szintén itt olvasható.

Csapatunk szép játékkal győzött egy remek hangulatú meccsen az Orosháza ellen a bajnokság 18. fordulójában.

Orosháza-Pick Szeged 26-36 (11-18)
Budapest Bank férfi kézilabdaliga, 18. forduló. Orosháza, 1200 néző.
Pick Szeged: Tatai – Stranovsky 2, Zubai 7, Vadkerti 1, Herbert 1, Katzirz 2, Törő 4. Csere: Mikler, Tóth M. (kapusok), Baláz 4, Lékai 8, Sulc 4, Butenko 3. Vezetőedző: Skaliczki László.

A meccsen kiváló hangulatot teremtő és sportszerűen szurkoló orosházi drukkerek bánatára a Pick kezdte jobban a meccset, és Zubai remek góljaival (az első ötből hármat vállalt) hamar vezetést szerzett a Szeged. Kisebb hullámvölgy és néhány kiállítás után fordítani tudtak a hazaiak, ám 7-6-nál állt először és utoljára nyerésre az OKSE. Stranovsky két szélsőgólja, majd Sulc pontos lövései következtek, Mikler pedig ismét bemutatott néhány fontos védést, így a félidőre már héttel vezetett a Skaliczki-csapat.

A fordulás után Lékai lendült bele a góllövésbe, megoldásai ellen nem volt ellenszere a hazaiaknak. Bár Pánczél a szélről olykor remek megoldást választott – a lefújás után meg is választották a hazai csapat legjobbjának – ez is csak arra volt elég, hogy kisebb ütemben nőjön a különbség. A szegedi ultrák először 27-17-nél számolhattak rá Herjeczkiékre, és ez a különbség a végére is megmaradt, magabiztosan nyert a Pick Szeged.

Skaliczki László: Tíz nap alatt a harmadik mérkőzésünket játszottuk, ez látszott is a csapaton. A kötelező győzelmek sosem egyszerűek, és látszott, hogy a télen megerősödő Orosháza együttesénél jó munkát végeznek, éppen ezért is örülök a magabiztos sikernek. Szintén pozitívum, hogy a hajrára beszálló fiatal kapusunk Tóth Mihály is pozitív élményekkel gazdagodott, jól védett.

Az alábbiakban a delmagyar.hu online tudósítása olvasható:

60. perc: López időntúli szabaddobása elhal, ez a vége. Jó hangulatú meccset nyert meg a Pick.

59. perc: Tóth ismét védeni tud. Pánczél ziccere már gól 26-36.

58. perc: Butenko megdolgozott a második góljáért 25-36.

57. perc: Lékaival már nincs ilyen egyszerű dolga 25-35.

56. perc: Butenkót olvassa Knezevics. Ugyanaz mégegyszer.

55. perc: Horváth 24-34. Baláz a kapufára, Pánczél cunderez 25-34.

54. perc: a sokadik szegedi kiállítás, most Butenko, Tóth megfogja López hetesét. Lékai játékát öröm nézni 23-34.

53. perc: egy az egyben a kapussal Lékai ritkán ront, most sem tette 23-33.

52. perc: Vadkerti áll ki, Baláz talál be, Országh válaszol 23-32.

51. perc: Baláz dob hosszú idő után gólt 22-31.

50. perc: Butenko is megtalálja az utat a hazai kapuba 20-30. Dukics góljával 21-30. Tóth Mihály jön egy hetesre, Ambrus lövését nem védhette. Viszont marad bent 22-30.

49. perc: Lókodi 19-28. Lékai belejött, majd kiállították 19-29. Remek gólt szerez a szélről a fiiatal orosházi Országh 20-29.

48. perc: Lékai ismét villan 18-28.

47. perc: Dukics talál be, a Szedeák drukkerei helyett ezúttal az orosházik örülnek 18-27.

46. perc: Zubai két perc, Mikler védett hetes.

45. perc: Vadkerti is beköszön, a vendégszurkolók rászámolnak az Orosházára 17-27.

44. perc: Skaliczki mester szelidít meg egy kipattanót a kispadnál, Törőnek adja, aki indítja Zubait – gól a vége 17-26.

43. perc: persze Sulcot sem kell félteni 17-25.

42. perc: megint Horváth, belelendült 17-24.

41. perc: Herjeczki véd egyet a hazai kapuban.

40. perc: Sulc, majd Országh 16-24.

39. perc: Horváth talál bee beállóból 15-23.

38. perc: Lékai labdát szerez, majd végigviszi, szép egyéni megoldás volt 14-23.

37. perc: Pánczél lövésével szemben Mikler tehetetlen, Katzirz kap két percet 14-22.

36. perc: Lékai lő közbe szépen 13-22.

35. perc: kissé furcsa módon az egyik orosházi fotós végig vakuzva dolgozik a meccsen, szerencsére ezzel nem a Szegedet, hanem a hazai támadásokat zavarhatja meg.

34. perc: újra Törő dobja a heteseket, ez bemegy 13-21.

33. perc: Lékai, majd Lókodi 13-20.

32. perc: Ambrusé az első hazai gól a félidőben 12-19.

31. perc: Zubai megint jól kezd 11-19.

Remek, hangulat mérkőzést játszik a két csapat, a Pick közönségszórakoztató játékkal vezet magabiztosan. Az Orosháza a mai napon látottak alapján többet érdemelne az utolsó helynél.

30. perc: Lókodi lövi be az első hazai hetest 11-18. Félidő.

29. perc: most Skaliczki mester kér időt. Megérte értekezni, remek kínai végén Sulc talál be 10-18.

28. perc: Sulc lövését blokkolják.

27. perc: jó kis meccset láthatunk, mindkét szurkolótábor kitesz magáért.

26. perc: Sulc hetese gond nélkül jut el a hálóig 10-17.

25. perc: Baláz kipattanóját Zubai teszi vissza szépen 10-16. Hazai időkérés.

24. perc: Törő hetese a felsőlécről a volnalra pattan, majd nem mozdul.

23. perc: harmadik gólját dobta könnyedén Törő 9-15. Lókodi válaszol 10-15.

22. perc: most Baláz egyedül fejezi be, indulásból lövi szét a hálót 9-14. Mikler véd közben, zúg is a “Roli, Roli”!

21. perc: Baláz találja meg a falban Herbertet, a beálló be is vágja 9-13. Vadkerti kap két percet.

20. perc: Lékai passzából Stranovsky, tartja a tatabányai meccsen látott formáját 9-12.

19. perc: Sulc irigyli el a góllövést, Raffai is betalál 9-11.

18. perc: villámgyors Stranovsky-gól, már 8-10.

17. perc: Katzirzra nem lehet panasz 8-9.

16. perc: Pánczél acélos lövésével 8-8.

15. perc: Törő a hetest is bevágja, előny itt 7-8.

14. perc: a szélről egyenlt Törő 7-7.

13. perc: Pánczél első góljával vezetnek 7-6.

12. perc: Tatai fog egy hetest, kellett.

11. perc: Ambrus a szélről egyenlít, jól tartja magát a kiscsapat 6-6.

10. perc: Lópezről egyébként tudni kell, hogy annak idején Pérezzel és Díazzal ékezett hazánkba.

9. perc: a kubai López is betalál, majd miután Lékai fölédurrant, duplázni is tud 5-6. Lékait küldik ki.

8. perc: nem tudják tartani Zubait, megint leindulja a hazaiakat 3-6.

7. perc: ismét Lókodi, már harmadszor veszi be Tatai kapuját 3-5.

6. perc: Zubai univerzális, most indulásbóól talál be 2-5.

5. perc: szép átlövésből talál be Katzirz 2-4.

4. perc: Zubai másodszor, majd Lókodi is duplázni tud 2-3.

3. perc: a hazai gólfelelős, Lókodi villan, Baláz felel rá 1-2.

2. perc: Zubai góljával vezetünk 0-1.

1. perc: a sárga mezes Orosháza kezdte a meccset.

17.51: az Orosháza kerete, tele légiósokkal: 1 Herjeczki, 16 Knezevics (horvát-szerb), 2 Ambrus József, 3 Raffai, 4 Kovács, 5 López (kubai), 6 Berta Gábor, 9 Horváth Roland, 10 Lókodi, 14 Sancanin (bosnyák), 15  Dukics (szerb), 11 Mino Matus (szlovák), 20 Balda, 22 Mazics (szerb), 17 Pánczél, 19 Országh.

17.38: egy jó hírről már be tudunk számolni: a Pick Szeged ificsapata 35-29-re legyőzte az Orosházát. A meccsen csaknem teltház volt, az pedig biztos, hogy a felnőtt összecsapáson az is lesz, remek hangulatú meccs várható.

Korábban
Az NB I tabelláján Skaliczki László csapata a második, az Orosháza az utolsó, az újonc együttes 15 meccsen mindössze egy győzelemre és egy döntetlenre volt képes. Pedig milyen jó csapat volt a Békés megyei városban még Every Day néven!

Katzirzék számára már ez a második meccs a héten, és bár a szerdai, tatabányai siker sokat kivett a csapatból, erőt is ad a folytatáshoz. Szerencsére a rangadót mindenki megúszta sérülés nélkül, így teljes kerettel készülhet a Szeged a sereghajtó ellen.