A felsőház számokban

NB I-es felnőtt csapatunk számára már csaknem egy hónapja befejeződött a bajnoki szezon. Ezúttal a bajnokság felsőházának mérkőzéseire tekintünk vissza – a számok tükrében.

Az Orosházi FKSE-LINAMAR együttese a felsőházi rájátszásban 10 találkozót játszott, ezek közül 9 összecsapás végződött vereséggel, csupán az utolsó, Csurgó elleni mérkőzés után hagyták el győztesen a küzdőteret az orosháziak.

A 10 mérkőzésen 228 gólt lőtt és 307 gólt kapott együttesünk, ami mínusz 79-es gólkülönbséget, valamint meccsenkénti 23 adott és 31 kapott találatot jelent.

Egy találkozón a legtöbb gólt – szám szerint 27-et – a MOL-Pick Szeged csapatának lőttük, a legkevesebbszer – 17 alkalommal – az MKB-MVM Veszprém elleni idegenbeli mérkőzésen sikerült hálóba találnunk. Kapott góljaink közül a legtöbbet – 38-at – ugyancsak a bakonyiak szerezték, legkevesebb alkalommal pedig a Csurgó talált az orosházi kapuba, ők az idény utolsó találkozóján csupán 22 gólt szereztek ellenünk.

14. Igor Milovic 3

A legtöbb büntetőt Marko Knezevic értékesítette: 20 lövéséből 18 gól született, azaz az esetek 90 százalékában volt eredményes. Buday Dániel 7 próbálkozásból 6-szor talált a kapuba, ez 86 százalékos hatásfokot jelent.

A legtöbb kiállítást – akárcsak az alapszakaszban – Berta Gábor gyűjtötte be, ő 7 alkalommal kapott két percet, míg Cemas és Stranigg 6-6 esetben kényszerült a kispadra. Egy piros lapos orosházi büntetés született: sportszerűtlenség miatt Buday Dániel kapott azonnali kizárást a Csurgó ellen. Kapusainkon kívül csupán egy mezőnyjátékosunk maradt büntetlen a rájátszás során: Pásztor Máté sem sárga lapos figyelmeztetést, sem két perces kiállítást nem kapott.

A 2014/15-ös bajnoki idényben az Orosházi FKSE-LINAMAR hazai bajnoki mérkőzéseinek átlagos nézőszáma 470 fő volt, ez 67,14 százalékos kihasználtságot jelent, ami 6 százalékkal magasabb a hazai NB I-es kézilabdacsarnokok kihasználtságánál.