Tabella Utánpótlás B-közép Galéria Fórum Linkek


Rajt előtt a kézilabda NB I B
(Békés Megyei Hírlap, 2003.09.19.)

A hét végén rajtol a férfi kézilabda NB I B küzdelemsorozata. A bajnokságban egy Békés megyei csapat érdekelt, az NB I-től visszalépett Every Day Orosháza együttese.

A tavaly még az NB I-ben szerepelt orosházi csapatból kevesen maradtak. Felvételünkön a maradók egyike, Patocskai (jobbról) megcélozza a kaput— Hogyan sikerült a felkészülés, milyen tapasztalatokat hoztak az előkészületi mérkőzések?
Bajusz József, az Every Day Orosháza vezetőedzője: — A felkészülés során a tervezett munkát elvégeztük a fiatalokkal. Az előkészületi mérkőzések során egyre inkább magára talált a gárda és a vége felé már láttam biztató jeleket. Kérdés, hogy a fiatalok a bajnoki találkozókon élesben hogyan tudják elviselni a pszichikai nyomást, valamint a náluk rutinosabb, fizikálisan erősebb kézilabdázók keménykedését, esetleg durvaságát.
— Milyen változások történtek a nyár folyamán a keretben?
— Az elmúlt évi NB I-es bajnokságban nyolcadik helyen, a Magyar Kupában harmadik helyen végzett és az NB I-től visszalépett csapatból tízen távoztak, közülük nyolcan NB I-es gárdába igazoltak. A válogatott Rosta István Tatabányára, Pásztor Békésre, Gúnya Szigetvárra, Oláh a Pick Szegedbe, Czina Csömörre, Ambrus, Harsányi és Szabó L. kapus Százhalombattára, igaz, utóbbi csak kölcsönbe távozott. Dayka az NB I B-s Debrecenhez került, míg Szász kapust kölcsönadtuk a Békéscsabai Belvárosi DK-nak. Jelenleg tizenhat tagú a felnőtt keretünk. Új játékosként érkezett Kiss József Kondorosról, Dénes visszatért a Pick Szegedtől, míg Varga Antal a Fotex ifjúsági együttesétől jött. A régiek közül Szikora A., Bajusz, Németh és Patocskai maradt, Bakó az ifjúsági együttes edzője is ,,beszállt” és felkerült az ifjúsági csapatból Varga Zs., Molnár, Berta, Bánfi, Kocsis, Krizsán, Kovács A., Csikós.
— Milyen tervekkel vágnak neki az új szezonnak? Mit vár a nyitányon?
— A teljesen megfiatalított gárdától a bentmaradás kiharcolását várom. Egyébként nagyon megerősödött az NB I B-s mezőny, az újonc Debrecenben tíz volt NB I-es játékos szerepel, de a Salgótarján és a Tiszaföldvár is merész álmokat szövöget. Az újonc Kiskunhalas otthonában nehéz dolgunk lesz, hiszen egy újonc mindig kettőzött erővel küzd, de remélem, a fiúk megoldják a feladatot és végig becsülettel küzdenek.

(verasztó)



Ezüstérmes az Every Day
(Békés Megyei Hírlap, 2003.09.09.)

A hét végén nemzetközi felkészülési kézilabdatornán vett részt az Every Day Orosháza NB I B-s férfi kézilabdacsapata. A zöld-sárgák a második helyen végeztek.

Every Day Orosháza—Eszék (horvát) 22—27 (13—17). Kiskunhalas, 250 néző. V.: Lekrinszki, Németh. Orosháza: Szikora A. — Krizsán 2, Bánfi 3, Bajusz 3, Patocskai 5, Kocsis 4, Varga A. 1. Cs.: Molnár, Varga Zs. (kapusok), Berta 1, Csikós, Dénes 1, Kiss J., Bakó 1, Németh, Kovács A. 1. Edző: Bajusz József. Az Eszék legjobb dobói: Kovacsevic, Tonic 5-5. A küzdelmes mérkőzésen a rutinosabb horvát I. ligás csapat megérdemelten nyert.
Every Day Orosháza—Makó 32—31 (12—15). Kiskunhalas, 150 néző. V.: Dobrovits, Tájok. Ld.: Patocskai 7, Csikós 6, Kocsis, Varga A. 4-4, ill. Ignácz 7, Katona, Szepesi 5-5. Végig a Makó vezetett, de az utolsó percekben fordított lelkes orosházi együttes.
Kiskunhalas—Every Day Orosháza 23—28 (14—13). Kiskunhalas, 300 néző. V.: Klucsó, Lekrinszki. Ld.: Patocskai 9, Kiss J., Berta 3-3, ill. Juhász 8, Kovács Á. 6. Az orosháziak megérdemelten nyertek az NB I B-s újonc hazaiak ellen.
Végeredmény: 1. Eszék 6, 2. Every Day Orosháza 4, 3. Makó 2, 4. Kiskunhalas 0 pont. A torna gólkirálya Patocskai Krisztián lett 21 góllal.



Második hely Kiskundorozsmán
(Békés Megyei Hírlap, 2003.09.02.)

Vasárnap az orosháziak egy négyes felkészülési tornán szerepeltek Kiskundorozsmán, amelyen két győzelemmel a másodikok lettek.
Végeredmény: 1. Tiszaföldvár 6, 2. Every Day Orosháza 4, 3. Szeged-Dorozsma 2, 4. Algyő 0 pont.
Az orosháziak eredményei:
Szeged-Dorozsma—Every Day Orosháza 27—31 (14—15). Kiskundorozsma, 50 néző. V.: Nagy, Túróczy. Az orosháziak legjobb dobói: Patocskai 9, Kocsis 6, Bajusz, Németh Z. 4-4.
Tiszaföldvár—Every Day Orosháza 28—21 (11—9). Kiskundorozsma, 50 néző. V.: Bonifert, Serfőző. Az orosháziak legjobb dobói: Bakó, Németh Z. 3-3.
Algyő—Every Day Orosháza 31—36 (15—22). Kiskundorozsma, 50 néző. V.: Nagy, Túróczy. Az orosháziak legjobb dobói: Patocskai 7, Kiss J., Krizsán 6-6, Varga A. 5.



Jó teljesítménnyel nyertek
(Békés Megyei Hírlap, 2003.08.31.)

Szombaton délelőtt az Every Day Orosháza NB I B-s férfi kézilabdacsapata nyolcgólos győzelmet aratott a szintén NB I B-s Kalocsa ellen. A sok fiatalt szerepeltető hazaiak végig jobb teljesítményt nyújtottak.

Every Day Orosháza—Kalocsa 32—24 (15—9)

Előkészületi férfi kézilabda-mérkőzés, Orosháza, 200 néző. V.: Demartsik, Kopornyik.
Az orosháziak legjobb dobói: Krizsán, Bakó, Németh 5-5, Bánfi, Varga A. 4-4.



Magabiztos győzelem
(Békés Megyei Hírlap, 2003.08.30.)

Every Day Orosháza—Békéscsabai Belvárosi DK 35—19 (19—9)

Előkészületi férfi kézilabda-mérkőzés, Orosháza, 150 néző. V.: Kopornik, Kovács.
Ld.: Krizsán 7, Varga A. 5, Németh Z., Kocsis 4-4, ill. Hursán 7, Felföldi, Unyatinszki 4-4, Latorczai 3.
Az NB I B-s hazaiak megérdemelten nyertek az NB II-es csabaiak ellen. Az orosháziak a hét végén Kiskundorozsmán egy négyes felkészülési tornán szerepelnek.



Orosháza
(Békés Megyei Hírlap, 2003.08.22.)

Every Day Orosháza—Egyesült Arab Emirátusok válogatottja 27—30 (14—15)

Nemzetközi előkészületi férfi kézilabda-mérkőzés, Orosháza, 200 néző. V.: Kocsis, Kovács. Orosháza: SZIKORA A. — KRIZSÁN 5, NÉMETH 5, Bajusz 2, Kocsis 1, Patocskai 3, Bakó 1. Cs.: Varga Zs., Molnár (kapusok), Dénes 2, VARGA A. 4, Berta, Csikós, Kiss J. 2, Kiss T., Bánfi, Kovács A. 3. Edző: Bajusz József. Az Arab Emirátusok legjobb dobói: A. Hasszán 6, Saed, M. Kalifa 4-4.
A szerda esti találkozón megilletődötten kezdett a fiatal NB I B-s hazai együttes, így a gyors vendégek elhúztak. A folytatásban feljöttek az orosháziak és a félidő végére egy gólra felzárkóztak. A második játékrészben négy-öt gólos előnyre tett szert a taktikusan játszó, rutinos arab válogatott, amely megérdemelten nyerte a találkozót. A tehetséges hazai fiataloknak még sokat kell dolgozniuk, ha szeretnék elérni céljaikat.



Hazai kézilabdás győzelem
(Békés Megyei Hírlap, 2003.08.15.)

Moldován János szokásához híven ezúttal is megszórta az ellenfél kapuját, az orosháziak hálóőre kilencszer nyúlhatott maga mögé, amikor a békési lövő tűz alá vette a kaputBékési FKC—Every Day Orosháza 31—24 (15—11)

Előkészületi kézilabda-mérkőzés, Békés, 250 néző. V.: Bodóczy, Ökrös. Békés: Árdeleán P. — Gilan 5, Pásztor 4, Nagy K. 2, Novanc 1, Moldován 9, Korcsok 1. Cs.: Szikora G., Domokos (kapusok), Gálik, Kopcsák, Polgár Z. 3, Szatmári 2, Nyitrai 1, Vida, Katona, Nagy Z. 3. Edző: Kádas László. Orosháza: Szikora A. — Krizsán, Németh 3, Bajusz 4, Berta 4, Patocskai 6, Bakó. Cs.: Molnár, Varga Zs. (kapusok), Kiss T., Bánfi, Kiss J. 1, Varga A. 2, Csikós 1, Kocsis, Kovács A. Edző: Bajusz József.
Gyors játékkal kezdett a Békés és a 10. percben 5—1-re vezetett. Ezt követően időt kértek a vendégek, akik a 22. percben 10—8-ra feljöttek. Fordulás után is a békésiek akarata érvényesült, mindkét oldalon lehetőséget kaptak a cserék is. A látottak alapján megérdemelten nyert az NB I-es együttes a lelkes orosházi fiatalok ellen, de még mindkét csapatnál akad javítanivaló.



Kiss József Orosházára igazolt
(Békés Megyei Hírlap, 2003.08.13.)

Szorgalmasan készül az őszi idényre az Every Day Orosháza NB I B-s férfi kézilabdacsapata Bajusz József edző vezetésével. A nyáron alaposan megfiatalodott együttes tizennyolc játékossal napi egy edzéssel készül a szeptemberi Kiskunhalas elleni nyitányra, de a héten vannak olyan napok is, amikor a fiataloknak délelőtt is tart foglalkozást a szakvezető.
Mint Vayer Tamás, a klub ügyvezető igazgatója elmondta: a napokban erősödött a keret, mivel az orosháziak leigazolták a köröstarcsai Kiss Józsefet, aki legutóbb az NB II-es Kondoros csapatában szerepelt átlövőként.



Öten maradtak a régiekből
Fedélzeten az Every Day kézilabdázói
(Békés Megyei Hírlap, 2003.07.29.)

Hétfőn megkezdte a felkészülést a szeptember 21-ei bajnoki rajtra az Every Day Orosháza NB I B-s férfi kézilabdacsapata Bajusz József edző vezetésével.

Azon kevesek egyike, aki maradt Orosházán: jobbra BajuszVayer Tamás a klub ügyvezetője elmondta: az elmúlt évi NB I-es keretből öten maradtak, Szász és Szikora A. kapusok, Németh, Patocskai, Bajusz. Eltávozott a klubból Gúnya Szigetvárra, Oláh a Pick Szegedbe, Harsányi Százhalombattára, Czina Csömörre, a válogatott Rosta I. Tatabányára, Ambrus Olaszországba igazolt, míg Dayka hazatért Debrecenbe. Az elmúlt napokban távozott Pásztor is. A fiatal Szabó Levente kapusnak még élő szerződése van a klubbal, de a fejlődése érdekében egy évre kölcsönadták az NB I-es Százhalombattának.
A jövőben az ifjúsági együttes edzője, Bakó Botond is a felnőtt együttest erősíti, mellette Szegedről visszatért Dénes Gábor és a Fotex KC ifjúsági csapatából leigazolták Varga Antalt. A felnőtt kerethez került az ifjúságaiktól: a két kapus, Varga Zs. és Molnár G., valamint a mezőnyjátékosok közül az ifjúsági válogatott Kocsison kívül, Bánfi, Berta, Kovács A., Krizsán, Kiss T., Csikós.
A csapat a héten napi egy edzést tart az Eötvös téri sportcsarnokban, majd a későbbiekben lesz olyan hét amikor napi két edzést tartanak. Augusztusban már előkészületi mérkőzéseket is játszanak a környező NB-s csapatokkal. Szeptember 5—6-án Kiskunhalason vesznek részt egy felkészülési tornán az orosháziak. Az újonc Kiskunhalashoz egyébként még ebben a hónapban visszatérnek, hiszen ott kezdik a bajnoki idényt.
V. L.



Röviden
(Békés Megyei Hírlap, 2003.07.16.)

Az Every Day Orosháza volt NB I-es férfi kézilabdacsapatának több játékosa talált új klubot magának. A balátlövő Czina József az NB I újoncánál, a KEK-ben az orosháziak helyet induló, Csömörhöz igazolt, Harsányi Viktor a Százhalombatta együttesében szerepel az új idényben, míg Ambrus József Olaszországban folytatja.

* * *
(Békés Megyei Hírlap, 2003.07.10.)

A napokban eldőlt, hogy Oláh Gábor, az Every Day Orosháza férfi kézilabdacsapatának fiatal balkezes átlövője az NB I-es bajnokság ezüstérmes gárdájában a Pick Szeged együttesében folytatja pályafutását. Az orosháziak gólerős jobbszélsője Gúnya Péter az NB I-es újonc Szigetvár csapatába igazolt.



Pedig megcselekedték, amit megkövetelt Orosháza
Utánpótláskorúakkal, az NB I B-ben folytatja az Every
(Orosházi Élet, 2003.06.20.)

Az Every Day Orosháza férfi NB I-es kézilabdacsapata a mérsékelt őszi teljesítmény ellenére tavasszal újfent kiharcolta a nemzetközi kupában való indulás jogát. A bajnokság nyolcadik helyével, valamint a (papíron) KEK-szereplést érő Magyar Kupa bronzzal a csapat egyértelműen jelezte: még ennél is sokkal többre hivatottak (és micsoda ellentmondás: még így is többet elértek, mint ami elvárható volt tőlük). Jelen pillanatban annyi bizonyos, hogy a tavalyi sikercsapat, a hétről hétre 800 embert csarnokba csalogató csapat legjobb esetben is csak az NB I B-ben indul majd az ősszel, a KEK-szereplésnek pedig neki se vág a teljesen megfiatalított gárda. Az okokat a kívülálló nehezen érti meg.

Vajer Tamás ügyvezetővel a sportcsarnokban találkozunk. Jelképes az egész: kong az ürességtől a csarnok.
- A négy évvel ezelőtt megalakult Every meg fog maradni és tovább fog működni, igaz ehhez egy osztállyal vissza kell lépnünk - kezdi a lényeggel a kapusból lett vezető. - Az utánpótlás-nevelés szempontjából nagyon fontos, hogy életben maradtunk, azonban nagyon nehéz dolgunk lesz ezzel a teljesen megfiatalított csapattal az NB I B-ben. Az érvényes szerződéssel rendelkező játékosokkal folyamatos tárgyalásban állunk, talán néhány idősebb játékost sikerül megtartanunk, akik tapasztalatára nagy szükségünk lenne. Utánpótlás szinten reményeim szerint a serdülő bajnokság átalakul majd nyílt ifjúsági bajnoksággá, ahol hozzuk majd a korábbi eredményeinket, és országos szinten is a legjobbak maradunk. Az általános iskolákban is ugyanúgy szeretnénk folytatni a munkát, mint eddig, és minden korosztályban a lehető legtöbb versenyen részt venni.
- A közvélemény leginkább a nagycsapat sorsára kíváncsi. A szabályok engedik-e egyáltalán, hogy egy csapat visszalépjen a legmagasabb osztálytól, de egy osztállyal lejjebb, a második vonalban induljon?
- Már két-három héttel ezelőtt felvettem a Magyar Kézilabda Szövetséggel a kapcsolatot ez ügyben, és tekintettel a helyzetünkre, valamint a kiváló utánpótlás-nevelő munkánkra belátták, hogy nem lenne jó, ha két osztállyal visszasorolnák a csapatunkat. A négy év során személy szerint én is rengeteg munkát fektettem be a színvonalas orosházi kézilabdába, ami nem csak helyi szinten, de országosan is sok elismerést és dicséretet kapott, így természetesen nagyon fáj, hogy most vissza kellett lépnünk a legmagasabb osztálytól és az európai kupaporondtól. De be kell látnunk: vannak realitások, s nekünk a realitások talaján kell járnunk.
- És például a KEK szereplés már nem reális?
- Egy serdülőcsapattal? Az nem csak Orosházára, de Magyarországra nézve is szégyen lenne. Mi méltó módon szeretnénk képviselni a várost és az országot, nem pedig nevetség tárgyává válni. Az a csapat, amelyik most sajnos szétszéled, biztos, hogy eredményes lett volna, azonban meg kell érteni a tulajdonost is: 100-150 ember válhatott volna munkanélkülivé a cégnél, ha az NB I-be nevezünk jövőre is.
- Hónapok óta tudunk a nehézségekről. Ön szerint miért nem sikerült ennyi idő alatt sem támogatókat szerezni?
- Lehet, hogy valamit elrontottunk, lehet, hogy valamit nem jól csináltunk. Természetesen vannak támogatóink, akik erkölcsileg és anyagilag igyekeznek segíteni, de ez elenyésző a teljes költségvetésünkhöz képest. Lehet, hogy az is közrejátszott, hogy azoknak a helyi cégeknek, gyáraknak, melyek komolyabban tudtak volna segíteni, nem orosházi a vezetősége, így semmilyen érzelmi kapocs nem fűzi őket a városhoz. E nélkül pedig nem érdekük a segítség, a pénzüket érthető módon csak oda fektetik be, ahonnan profitálhatnak is. Sajnos a mai sport már a pénzről szól. Mi, úgy érzem mindent megtettünk, hogy támogatókra leljünk, és sokszor ugyan csak apróságokon múlott, de mégsem sikerült. Nehéz ezt kimondani, de azt hiszem, hogy ha ez az eredmény, amit mi négy év alatt elértünk, csak tíz év alatt jön ki a csapatból, akkor sokkal több szponzor, mondhatni egy egész város áll mellénk. De ehhez az kellett volna, hogy a saját nevelésű játékosainkat is beépíthessük a csapatba, hogy ők érjenek el ilyen sikereket, majd hogy az ő neveltjeik folytassák az eredményeket, azaz legyenek gyökerei, tradíciói a sportágnak, az élvonalbeli, a magas szintű kézilabdának.

Az edzői teendőket továbbra is Bajusz József látja el, aki úgy döntött: nem hagyja el a süllyedő hajót. Talán meglepő, talán érthető a döntése. Egy tény: a kezdetektől az Everynél dolgozik.
- A csapattól általam elvárt célokat maximálisan teljesítették a fiúk, sőt a körülmények ismeretében állíthatom: túl is teljesítették azokat, amit bizonyít a Magyar Kupa harmadik hely, valamint az is, hogy a bajnoki rájátszásban mi szereztük a legtöbb pontot - sorolja érthető büszkeséggel a kispadra az idény közben visszaült edző. - A jövőt illetően abszolút kilátás nélkül játszottak a gyerekek, és ami mindenki becsületére válik, hogy így is becsülettel, profi módon küzdöttek.
- Hogyan motiválta őket?
- Ez minden edzőnek a legnehezebb feladat. Mint játékos, én is mindig csupa lélek kézilabdázó voltam, ezt próbáltam átadni a csapatnak, próbáltam szavakkal hatni, és büntetés helyett inkább simogatással biztatni.
- Simogatással? Aki látta már Önt meccs közben, az nehezen fogja ezt elhinni.
- Az más. Meccs közben már elvárom, hogy a megbeszélt teendőket véghezviszik a srácok, a higgadtan megbeszélt dolgokat szeretem a pályán viszontlátni. Vagy megcsinálod a feladatodat, vagy nem csinálod meg. De ha nem, azért biztos, hogy nem jár köszönet.
- A helyezés alapján első osztályú maradt a csapat, valamint indulhatna a Kupagyőztesek Európai Kupájában is, azonban minden munka hiábavalónak bizonyult. Haragszik?
- Személy szerint senkire nem tudok haragudni, vannak azonban számomra teljesen érthetetlen dolgok. Mikor az Every megalakult, a város önkormányzata azt mondta, hogy csak a minőségi sportot kívánja támogatni. Ekkor még NB II-esek voltunk. Azt hiszem a minőségi sport igényeit rekordidő alatt teljesítettük, nem csak az első csapat, hanem az utánpótlás terén is, minden korcsoportunk bejutott az országos döntőbe, vagy meg is nyerte azt. Óriási vétek, ha ezt a kincset - ami nem csak Orosházán, de az országban is párját ritkítja - veszni hagyják, tönkreteszik. A magyar vízilabda a példa, ahol most sorra igazolják le a hazai sztárokat, hogy példakép kell az utánpótlásnak ahhoz, hogy fejlődni tudjon. Attól félek, hogy a tehetséges gyerekeket ezek után el fogják kapkodni a riválisaink, és ha sikeresek lesznek, az már nem Orosháza sikere lesz.
- Tudom, hogy nem híve az egyéni kiemeléseknek, mégis megkérdezem: nyújtott-e valaki Ön szerint is kiemelkedőt a csapatból?
- A legnagyobb változás Szabó Levente teljesítményében következett be. Kapusunk mind kiválóbban szerepelt, az idő múlásával egyre magabiztosabb és kiegyensúlyozottabb lett a teljesítménye. Őt egyébként kölcsönadtuk a Százhalombattának, hiszen vétek lett volna az NB I B-ben szerepeltetni, különösen akkor, amikor a magyar válogatottnál is szóba került a neve.
- Hogyan tovább?
- Nehezen tudnék bármilyen konkrétumot is mondani, hiszen egyelőre az sem százszázalékosan biztos, hogy az NB I B-ben indulunk. Mást nem mondhatok: megpróbálunk majd helytállni. Serdülőkkel, az NB I B-ben.

Buzai Csaba



Csömör: Második ligából a KEK-be
(Nemzeti Sport, 2003.06.22.)

A férfi MK-bronzérmes Every Day Orosháza visszalépése után a kupában negyedik helyezett, NB I B-s Csömör vállalja a KEK-indulást a következő évadban. "Mivel ehhez a sorozathoz sok pénz kell, a döntést a csömöri önkormányzat, és Bátovszki György polgármester hozta meg – mondta Adorján Gábor edző. – Jó csapatot kell építenünk, erősítenünk is kell, hogy megálljuk a helyünket. Az is elképzelhető, hogy a hazai bajnoki visszalépések miatt az NB I-ben is szerepelhetünk. Ha így alakul, remélhetőleg azt is vállalhatjuk.”



Eldőlt: az NB I B-be neveznek
Sokan távoznak, a fiatalok kapnak lehetőséget az Every Day-ben
(Békés Megyei Hírlap, 2003.06.19.)

Az utóbbi hetekben sok egymásnak ellentmondó hírt lehetett hallani az NB I-ben nyolcadik helyen, a Magyar Kupában harmadik helyen végzett Every Day Orosháza férfi kézilabdacsapatának jövőjéről. Nos, eldőlt: az együttes megfiatalítva az ősztől az NB I B-ben indul.

Mi lett velünk...Árpási Csaba, a klub tulajdonosa és elnöke a következőket mondta a csapat jövőjéről: — Az elmúlt években több száz millió forintot áldozott a cégünk a férfi kézilabdára Orosházán. Talán túl gyorsan futott fel a csapat, amely az NB II-ből két év alatt az NB I-be jutott, majd a 2001—2002-es idényben újoncként a negyedik helyen végzett és ezzel sporttörténelmet írt Orosháza és Békés megye kézilabda sportjában, hiszen kiléphetett a nemzetközi porondra, az EHF Kupában képviselhette hazánkat. Az elmúlt szezonban az NB I-ben a nyolcadikok lettünk, úgy, hogy az ősz végétől már végig anyagi gondokkal küzdött a gárda, a Magyar Kupában pedig megszereztük a bronzérmet, ami ismét a nemzetközi kupaszereplés jogát jelentette volna számunkra, ezúttal a KEK-ben indulhattunk volna. Több mint egy hete már jeleztük az MKSZ-nek, hogy nehéz anyagi helyzetünk miatt nem tudunk indulni a nemzetközi kupában.
— Nem kerestek segítőket, támogatókat, hiszen a KEK-szereplés jó reklámhordozó? Melyik osztályba neveznek a hazai bajnokságban?
— Már hónapokkal ezelőtt jeleztük a gondokat az önkormányzatnak és kértük a város vezetőinek segítségét, hiszen nemcsak a felnőtt együttesről, hanem több mint háromszáz helyi fiatalról van szó. Az önkormányzattól arra kaptunk ígéretet, hogy a jövőben az utánpótlás-nevelést segítik majd, s nekünk negyedévente el kell számolnunk a kapott pénzzel. Április elején levelet írtunk a város országgyűlési képviselőjének, Vastagh Pálnak, akivel tárgyaltunk is, de nem sikerült megoldást találnunk. Egyébként mi nemcsak az önkormányzattól vártuk a segítséget, hanem megkerestük a jelentős orosházi cégeket is, de tőlük sem kaptunk olyan mértékű támogatást, amellyel neki vághattunk volna a nemzetközi szereplésnek. Egyébként nem adjuk fel, külső támogatókkal is tárgyaltunk és még folynak a megbeszélések egy fővárosi és egy veszprémi vállalkozóval, akik befektetnének Orosházán. Itt szeretném még elmondani, hogy köszönjük mindazoknak a szurkolóknak a segítségét, akik kisebb-nagyobb felajánlásokat tettek a csapat megmentése érdekében, s közöttük nem egy kis nyugdíjas volt, akik több ezer forintot adtak volna havonta, de ezek az összegek nem húzták volna ki az együttest a kátyúból. Mivel a saját cégemnél is gondok vannak, így a jövőben nem tudom vállalni az NB I-es szereplés feltételeit, hiszen, ha belevágnánk, veszélybe kerülhetne a cég jövője. Szorít a nevezési határidő, amely június 30-a, s mivel az MKSZ ránk bízta, hogy melyik osztályba indulunk, mi az NB I B-re adjuk be a nevezésünket.
— Milyen változások várhatók a csapat keretében?
— Gyakorlatilag az együttes gerince távozik. A fiúkkal egyébként abban maradtam, hogy a jövőben kifizetem nekik a járandóságukat, ami az egész csapatra vetítve nyolc számjegyű összeg, s a kifizetésről ütemtervet készítettünk. Az már ismert volt korábban is, hogy a válogatott Rosta István Tatabányára igazol, mellette Gúnya iránt az újonc NB I-es Szigetvár érdeklődik. Czina, aki kölcsönbe volt Szegedről, visszatért, miként a Pick Szeged hívja Oláh Gábort is. Szabó Levente kapusnak élő szerződése van a klubbal, őt kölcsönadjuk a Százhalombattának. Szikora A., Dayka, Ambrus, Pásztor és Harsányi is új klubot keres magának. Az új idényben a tavalyi együttesből szeretnénk, ha maradna Németh Zoltán, Bajusz Attila, Szász Zoltán, Patocskai Krisztián, akikhez csatlakozna az ifjúsági együttesünk edzője, Bakó Botond, valamint az NB I-ben hatodik helyen végzett ifjúsági csapatunk gerince, az ifjúsági válogatott Kocsis Csaba, valamint Molnár, Varga, Berta, Bánfi, Krizsán, Kovács A., Kiss T. és a Szegedről várhatóan visszatérő Dénes. Úgy gondolom, ezekkel a saját nevelésű fiatalokkal az NB I B-ben a bent maradás lehet a cél. Még nem mondtam le az élvonalról, ezért a későbbiekben rájuk és a többi fiatalunkra alapozva a jövőt, ha a anyagiak engedik, visszatérhetünk a legmagasabb osztályba — fejezte be a tulajdonos.
Verasztó Lajos



Nem indulnak a KEK-ben
(Békés Megyei Hírlap, 2003.06.12.)

Az Every Day Orosháza férfi kézilabdacsapata nehéz anyagi helyzete miatt nem vállalja az indulást a Kupagyőztesek Európa Kupájában. Az együttes a Bajnokok Ligájában részt vevő Veszprém és Szeged mögött a harmadik helyen végzett a Magyar Kupában, így elvileg őt illetné a szereplés joga. A hivatalos visszalépés miatt a szövetség szerdán felkérte a kupanegyedik, NB I B-s Csömört, legyen a beugró.

A hírrel kapcsolatban megkerestük Vayer Tamást, az Every Day Orosháza ügyvezető igazgatóját, aki elmondta: a napokban valóban eljutatták azt a levelet a szövetségbe, amelyben jelezték, hogy nem tudják vállalni a kupaszereplést. Az ügyvezetőtől megtudtuk: igyekeznek szponzorokat keresni, de ez nem könnyű feladat a térségben. Várják az orosházi és környékbeli támogatók jelentkezését a (30) 248—6790-es mobilszámon.
Egyébként amennyiben a Csömör sem vállalná az indulást, a szövetség jelölne ki csapatot. A bajnokságban ötödik, s az EHF Kupa-szereplésről az utolsó fordulóban lemaradó Tatabánya egyik, nevének elhallgatását kérő illetékese azt mondta: a klub felkérés esetén nem zárkózik el a nemzetközi kupában való indulástól.

* * *

Kalocsán Pünkösd Kupa nemzetközi gyermekkézilabda-tornát rendezték, amelyen pályára lépett az Every Day Orosháza három korosztályos fiú csapata. A hatvanhat együttest felvonultató, háromnapos tornán az orosháziak veretlenül nyerték az 1990-es korosztályban a viadalt. Az aranyérmes együttes tagjai: Pajkó László, Patakfalvi Ádám (kapusok), Papp Krisztián, Pánczél Zoltán, Gazsó Zoltán, Németh Roland, Papp Gábor, Varsandán Áron, Oravecz Tamás, Benkő Gábor, edző: Papp Mihály. A gólkirályi címet Papp Gábor szerezte meg. Az 1988-as korosztályban az Every Day együttese a második, az 1992-esek között a harmadik lett.
Az orosházi Eötvös József Általános Iskola III. korcsoportos fiú kézilabdacsapata bejutott a diákolimpia országos döntőjébe, amelyet Békéscsabán rendeznek, míg az iskola IV. korcsoportos fiú csapata Lajosmizsén szerepel az országos elődöntőben.




Hol pattog az orosházi kézilabda?
(Békés Megyei Hírlap, 2003.06.07.)

A címben megfogalmazott kérdéssel kapták kézhez a sajtó munkatársai azt a közleményt pénteken, amelyben a mentőövre váró Every Day első osztályú férfi kézilabdacsapatának és utánpótlás válogatottainak megmentésére tett szándékait fogalmazta meg az önkormányzat.

A kézilabdasport Orosházán kiemelt támogatást élvez, feltételrendszere javul. Olyan egyedi támogatásokra is van példa, mint a serdülő Eb-re, Svédországba utazó Every Day utánpótláscsapat félmillió forinttal való szponzorálása. Ebben a helyzetben aligha kérdőjelezhető meg az önkormányzat szándéka — fogalmaz a közlemény.
Orosháza férfi kézilabdasportjáért és különösen az utánpótlás korú csapatainak további színvonalas szerepeltetéséhez a pénzügyi bizottság az alábbi határozati javaslatot terjeszti a képviselő-testület június 11-ei ülésén a városatyák elé: kezdeményezi megállapodás megkötését az Every Day Sport Szolgáltató Kft.-vel olyan feltételek mellett, hogy a 2003—2004. évi bajnoki idényben NB I B osztályú csapatot indít és gondoskodik utánpótláskorú játékosainak felkészítéséről, versenyeztetéséről, hivatalos névhasználatában Orosházához kötődik, működése szakmailag és pénzügyileg egyaránt átlátható üzleti tervhez igazodik, a támogatás felhasználásáról az önkormányzat felé negyedévente számlákkal elszámol. A kft. részére az önkormányzat támogatást biztosít, a 2003—2004-es bajnoki idényre 15 millió forintot.
Cs. I.



Ismét a nemzetközi porondra léphetnének
Mérlegen az Every Day Orosháza férfi kézilabdacsapata
(Békés Megyei Hírlap, 2003.06.05.)

A férfi kézilabda NB I-ben az elmúlt nyáron új edzővel, Ökrös Csabával vágott neki a szezonnak az Every Day Orosháza csapata, amely az előző idényben a negyedik helyen végzett és ezzel indulhatott az EHF Kupában. Az új szakvezetővel botladozott a gárda a bajnokságban, így tizenkét mérkőzés után decemberben Ökrös Csaba távozott a klubtól, akinek a helyére Bajusz József került. Vele beszélgettünk az együttes teljesítményéről.

A rutinos Pásztor István évek óta erőssége az orosházi csapatnak— Milyen tervekkel vágtak neki az NB I-nek és mi valósult meg a célkítűzésekből?
— Mivel a nyáron én a klub utánpótlását irányítottam, így nem tudom, hogy mi volt a felnőtt csapat elé kitűzött terv. Anynyi biztos, hogy a nyáron távozott a rutinos macedón válogatott kapus, Hodik Sándor, akinek a pótlása nem tűnt egyszerű feladatnak. A helyére Romániából a fiatal, junior válogatott hálóőr Szabó Levente érkezett. Amikor engem a Dunaferr elleni súlyos hazai vereség után felkértek a csapat irányítására a bentmaradás kiharcolása volt a cél. Mi a fiúkkal a tervet teljesítettük, hiszen egy olyan tavaszon biztosítottuk a nyolcadik helyet amikor nagyon nehéz anyagi körülmények között dolgoztunk, elmaradások voltak a fizetéseknél. Irányításommal húsz mérkőzést játszott a csapat az NB I-ben és tizenegyszer győzött, egy döntetlen mellett nyolcszor szenvedett vereséget. Az alapszakaszt a tizedik helyen zártuk, az alsóházi rájátszásban viszont a legjobb teljesítményt nyújtottuk és tizenhárom pontot gyűjtöttünk, s így sikerült a nyolcadik helyet megszerezni.
— Mely mérkőzéseken nyújtott jó teljesítményt a csapat, mikor akadozott a gépezet?
— A Százhalombatta elleni 42—29-re megnyert hazai találkozón valamint a Batta elleni egy gólos győzelmet hozó idegenbeli mérkőzésen is jól játszottunk. Az alapszakaszbeli első mérkőzésemen az Elektromos elleni fővárosi öszszecsapáson is jó teljesítményt nyújtottunk. A Pécs elleni nyolc gólos előnyről elvesztett rájátszásbeli idegenbeli mérkőzés és az Elektromos elleni fővárosi találkozó mérsékelt produkciót hozott, miként az utolsó Komló elleni már tét nélküli összecsapás is.
— Hogyan értékeli a csapat Magyar Kupa szereplését, amely bronzéremmel zárult?
— Az előző évbeni bajnoki negyedik helyezésünknek köszönhetően mi csak a legjobb nyolc között kapcsolódtunk be a kupaküzdelmekbe. A negyeddöntőben a Pécsi KK elleni mindkét összecsapást megnyertük, igaz a bajnoki előtti néhány nappal rendezett orosházi kupatalálkozót a vendégek feladták. A szolnoki Magyar Kupa elődöntőben több száz szurkolónk biztatása mellett a Pick Szeged ellen az ötvenedik percben még vezettünk, de azután több tényező is ,,közbeszólt”, így ötgólos vereséget szenvedtünk. A bronzmérkőzésen végig vezetve biztosan győztünk a Csömör ellen és ezzel harmadikok lettünk, kivívtuk a KEK-szereplés jogát, így ha összejönne a működéshez szükséges pénz, akkor az ősszel Magyarországot képviselhetnénk az európai kupaporondon.
— Kérem értékelje az együttes tagjainak egyéni teljesítményét?
— Ezek a fiúk igazi csapatot alkottak, s ez hozta meg számukra a sikert, így egyénileg senkit sem szeretnék kiemelni. A társaság nemcsak a pályán, hanem azon kívül is nagyon összerázódott az elmúlt években. A tavasszal az ismert okok miatt nehéz volt motiválni a fiúkat, de a csapatban olyan emberek vannak akik, ha kifutnak a pályára csak a játékra koncentrálnak, a győzelemre törnek. Az együttes tagjai lelkes szurkolótáborunk előtt mindig önfeláldozóan küzdöttek, sokat tettek a csapatért, ezért a városért. Remélem, ezt értékelik, majd azok, akik még tehetnek valamit ebben a városban a megmentése érdekében. Mi büszkék vagyunk arra, hogy az elmúlt két évben a Békés Megyei Hírlap által felkért megyei sportszakemberek a megye legjobb csapatának választották az Every Day együttesét.
— Hogyan tovább?
— Erre a kérdésre nem tudok válaszolni. Árpási Csaba klubtulajdonos, aki az elmúlt években pénzt és energiát nem kímélve szinte a nulláról a nemzetközi szintre vezette az együttest az évadzárón bejelentette, hogy egyedül nem tudja tovább vállalni a csapat NB I-es szereplésének költségeit. Árpási Csaba sportszeretetét bizonyítja, hogy amikor a válogatott Rosta István sérült volt, harmincnyolc évesen néhány mérkőzésre beállt a csapatba, hogy segítsen. Több játékosunknak komoly ajánlata van, ha nem kapunk segítséget, akkor megszűnik a városban a minőségi kézilabda. Pedig a felnőtt együttes mellett tudatos munkával az elmúlt években az ország egyik legjobb utánpótlás műhelye alakult ki, amelyben felkészült szakemberek irányításával több mint háromszáz orosházi és környékbeli gyerek ismerkedik a kézilabdával — mondta befejezésül a szakvezető.

Verasztó Lajos
* * *
Házi góllövőlista
Az Every Day Orosháza együttese az NB I-es férfi kézilabda-bajnokság 2002-2003-as idényének harminckét bajnoki mérkőzésén 836 gólt szerzett. A csapat házi gólkirálya a balkezes jobbszélső Gúnya Péter lett 133 góllal, a további sorrend: Rosta I. 127, Harsányi 109, Ambrus 105, Oláh 101, Dayka 67, Czina 63, Pásztor 54, Németh Z. 29, Patocskai 27, Bajusz A. 19, Árpási Cs. 2.



Végveszélybe került az Every Day
A tulajdonos bejelentésekor sírtak a játékosok
(Békés Megyei Hírlap, 2003.06.02.)

Amiről korábban hallani lehetett most bekövetkezett. A hét végén tartotta évadzáró összejövetelét a férfi kézilabda NB I-ben nyolcadik helyen, a Magyar Kupában a harmadik helyen végzett és ezzel a Kupagyőztesek Európa Kupája indulási jogot megszerző Every Day Orosháza kézilabdacsapata.

Árpási Csaba, a klub tulajdonosa és elnöke bejelentette: a jövőben nem tudja vállalni az NB I-es csapat finanszírozását, ami azt jelentheti, hogy megszűnik a minőségi kézilabda a városban. Ha érkezik valamilyen vállalkozó vagy befektető, akkor megmenekülhet a hétvégenként hét-nyolcszáz szurkolónak szórakozást nyújtó együttes. A hír bejelentését döbbent csend fogadta a teremben, majd a játékosok, akik az elmúlt években együtt sok sikert értek el, sírni kezdtek. Vayer Tamás ügyvezető igazgatótól megtudtuk: a kézilabdázók közül ötnek van érvényes szerződése a következő évre, a többieké 2003. június 30-án lejár, s őket több klub is keresi. Arra kérte a játékosokat az ügyvezető, hogy június 15-éig még várjanak, hiszen az önkormányzat, amely az elmúlt héten nem tárgyalta a kézilabdázók támogatási kérelmét, legközelebb június 11-én ülésezik, s akkor, információi szerint, beviszik a kézilabdázókkal kapcsolatos előterjesztést. Az ügyvezető szerint: takarékos gazdálkodással a korábbi költségvetésnél kevesebből, évi hatvan-hetven millióból már működtethető lenne az élvonalban a csapat. Sajnos, az orosháziak eddigi szponzor keresési próbálkozásait nem sok siker kísérte, de nem adják fel, s a közeljövőben további támogatókat keresnek fel, hiszen a nemzetközi porondon való szereplés jó reklám lehetőséget biztosít külföldön is a szponzoroknak.

Végül egy kellemesebb hírt közölt az ügyvezető igazgató: az Every Day Orosháza serdülőcsapata meghívást kapott Svédországba a július 1-6 között megrendezésre kerülő klubcsapatok Európa-bajnokságára. A tervek szerint tizenhat játékos és két vezető utazik az északi országba a jövő hónap elején.
(verasztó)



Elismerés vagy cinizmus?
(Népszabadság, 2003.05.29.)

Furcsa, legalábbis kétértelmű nyilatkozatot tett néhány nappal ezelőtt Gávai Ferenc, a Békési FKC edzője. Az NB I-es férfi kézilabdacsapat trénere a rájátszás utolsó előtti mérkőzése után, amelyen simán, 34-25-re kikaptak az ugyancsak körös-völgyi Every Day Orosháza csapatától, ezt mondta a sporttudósítóknak: „Felterjesztem az Orosházát fair play-díjra, amelyet Pécsett átvehet.”

Mindehhez tudni kell: először fordult elő a kézilabda-bajnokságok történetében, hogy a legjobbak között két Békés megyei férficsapat küzdött. Tavalyi jó helyezését nem tudta megőrizni az Orosháza, amely az egy évvel ezelőtt felkerült békésiekkel együtt a szezon második felétől az alsóházi rájátszás szereplője volt. A hetedik és tizenkettedik hely közöttiek küzdelméből kimagaslott az Every Day, bizonyítva: nem volt véletlen a tavalyi negyedik hely és a nemzetközi kupaszereplés. Eközben a békésiek legfőbb célja a mindenáron való bennmaradás volt. Ennek halvány reménye szinte (az utolsó forduló) vég(é)ig pislákolt. Az utolsó előtti fordulóban (ekkor) a két viharsarki csapat csapott össze Orosházán úgy, hogy a házigazdáknak az eredmény már nem osztott és nem szorzott a helyezést illetően, míg a békésieknek több mint fontos volt a találkozó. Ráadásul figyelniük kellett a Pécs–Elektromos mérkőzésre, mert ha győz a baranyai gárda, és ők kikapnak, akkor mindennek vége. Márpedig ez történt.
Ennek fényében két lehetőség van a békési kézilabdaedző nyilatkozatának értelmezésére. Az egyik szerint akkor is a tiszta játék szelleme a legfontosabb, ha ez adott esetben a saját csapata kiesésével jár. A másik értelmezés ennél jóval cinikusabb. És mivel éppen Pécset nevezte meg az edző, hogy az orosháziak ott vegyék át a fair play-díjat, az sem elképzelhetetlen, hogy szándékos volt az utalás.
Ettől a mérkőzéstől függetlenül a csapatsportok némelyikére, köztük a férfi kézilabdára – egyelőre – különösebb bizonyíték nélkül olykor rávetődik a bundázás gyanúja. Biztosat nem tudni, de többen suttognak csapatok és játékvezetők megvételéről. Ami biztos: kisebb részben az Orosháza, döntően azonban az éves teljesítménye miatt búcsúzik a férfi kézilabda első ligájától a Békés. De nem elképzelhetetlen, hogy az Orosháza is. Igaz, ők viszont anyagi okok miatt.
Bod Tamás



Nyert a Rákóczi
(Békés Megyei Hírlap, 2003.05.29.)

OMTK-Rákóczi–Every Day Orosháza 2–1 (1–0)
Barátságos labdarúgó-mérkőzés, Orosháza, Rákóczitelep, 200 néző. V.: Nagy.

A két együttes télen teremben megrendezett mérkőzése után ezúttal a szabadban találkozott a megyei I. osztályú labdarúgó és az NB I-es kézilabdacsapat. A 2x30 perces közönségszórakoztató találkozón az Every Day bizonyította, hogy nemcsak a parketten, hanem a zöld gyepen is jól mozog. A kézilabdázók idényzáró mérkőzése után a két együttes tagjai így búcsúztak egymástól: jövőre veletek ugyanitt!

G.: Kánya, Horváth II. A., ill. Dayka.
(B. F.)



Bravó, Orosháza!
(Nemzeti Sport, 2003.05.27.)

(...) A két BL-induló csapatnak a döntőben főleg a presztízs, míg a harmadik helyért megrendezett találkozón a második ligás Csömörnek és bronzérmet megszerző (34–27) Every Day Orosházának a KEK-szereplés kiharcolása volt a tét. A legendás Pest megyei csapat, amelyben több egykori NB I-es, sőt válogatott csillag is szerepelt, Adorján Gábor edző vezetésével fantasztikusan menetelt az elődöntőig, és a Fotex KCV-nek is lőtt 22 gólt, de győzelmi esélye nem lehetett. Ezzel szemben és az Orosháza ellen nyerhetett volna, ha a tiszántúli gárdának nincs több jó cserejátékosa. "Nagyon nehéz anyagi helyzetben vagyunk, és a sorsunk a város elöljáróinak a kezében van – mondta Bajúsz József, az Every Day Orosháza edzője, az egykori adai játékos. – Büszke vagyok tanítványaimra, hogy a gondok közepette is tudásuk legjavát nyújtották a bajnokságban és a Magyar Kupában. Megérdemelnék, hogy lehetőséget kapjanak Orosháza hírnevének további öregbítésére, valamint a város roppant lelkes sportkedvelőinek szórakoztatására. Szponzorainktól megkapjuk a munkánkhoz szükséges pénznek több mint a felét, de a fennmaradó összeg nélkül nem tud életben maradni a klubunk.”

Donát Tamás, Simon József



"Kézifoci"
(Békés Megyei Hírlap, 2003.05.26.)

Az Orosházi MTK-Rákóczi megyei első osztályú labdarúgócsapata barátságos mérkőzésre invitálta az Every Day Orosháza NB I-es kézilabda-együttesét. Gúnyáék nem utasították vissza a meghívást, már csak azért sem, mert jó emlékeket idéz fel bennük a téli időszak, amikor teremben játszottak hasonló partit. A két gárda május 27-én, kedden 17.30 órakor Rákóczitelepen kétszer harmincperces mérkőzésen csap össze egymással.



Férfi Magyar Kupa, a 3. helyért
Az Orosháza a KEK-induló
(Nemzeti Sport, 2003.05.26.)

Mivel a kupadöntő résztvevői a Bajnokok Ligájában indulnak a következő évadban, a szokástól eltérően a bronzmérkőzést is megrendezték a szolnoki négyes döntőben. A győztes Orosháza indulhat a KEK-ben.

A tiszántúliak erőszakosan védekezve kezdtek, Szabó kapus pedig több bravúrral segítette csapatát. A székelyudvarhelyi hálóőr kiemelkedő játékára már Skaliczki László szövetségi kapitány is felfigyelt. A négy közé NB I-es gárdák legyőzésével jutó, második ligás Csömörből sok erőt kivehetett a szombati, Veszprém elleni elődöntő, mert a félidő derekáig nehezen került helyzetbe, és hátránya fokozatosan nőtt (13–6). Ezután az Orosháza könnyelműen elszórta a labdát támadásban, és a védekezése is lyukasabb lett. Csak Szabó kapus bravúrjainak köszönhette, hogy a felzárkózó Csömör Borsodi és Elek vezérletével nem érte utol (14–10). Az Orosháza Harsányi, Pásztor és Rosta vezérletével új erőre kapott a szünetig.
A második félidőben a patinás Csömörnek akadt ugyan egy-két felvillanása, de a több cserejátékost felvonultató Orosháza okosan kézilabdázva diktálta a tempót, és fokozatosan elhúzott (26–17). A végjátékra annak ellenére sem maradt válaszra váró kérdés, hogy a Csömör minden erejét összeszedve 28–24-re feljött.

S. J.



Férfi Magyar Kupa, elődöntő – újra Fotex–Pick
Összejött az álomfinálé
(Nemzeti Sport, 2003.05.25.)

(...) A nap másik elődöntőjére meglehetősen kevesen érkeztek Szegedről, s ennek két oka lehetett. Vagy csalódottak a szurkolók csapatuk elvesztett bajnoki aranyérme miatt, vagy egyszerűen biztosak voltak kedvenceik győzelmében, és csak a vasárnapi fináléra lesznek kíváncsiak. Annál többen rándultak át a Viharsarokból. A zöld-sárgába öltözött drukkerhad dobbal és trombitával felszerelve, hatalmas hangerővel biztatta az övéit.
A Tisza-partiak kezdtek jobban a Tiszaligetben, határozottan védekeztek, Puljezsevics kapus pedig bravúrt bravúrra halmozott. Ehhez kellett az orosháziak félszeg támadójátéka is, hiszen nyolc perc alatt mindössze egy gólt lőttek. Bajúsz József mester időt kért és rendezte a sorokat, de ez csak arra volt elég, hogy ne húzzon el csapata vetélytársa. A folytatásban még jobban összekapta magát az Orosháza, és Szabó kapus elcsípett néhány labdát, Gúnya pedig mintaszerű gólokat lőtt a jobb szélről. Szívós csapatmunkával sikerült a félidő végére két gólra felzárkóznia a csak olykor villanó bajnoki ezüstérmessel szemben.
A szünet után Dragan Djukics mester is vette a lapot és két válogatottját, Mezeit és Kotormánt is harcba küldte, ami nagyon kellett, hiszen vészesen fogyott együttese előnye. Aztán utol is érték az orosháziak nagyhírű ellenfelüket, majd Patocskai bombagóljával már ők vezettek (20–21). A hajrában azonban a Szeged már nagyon figyelt, összeállt a védőfala és támadásban sem ismert kegyelmet. Jellemző, hogy az utolsó 12 percben már egy találatot sem engedélyeztek az orosháziaknak. A Picknek sokkal jobb teljesítményre lesz szüksége, ha vasárnap a 18.30 órakor (tv: M2) kezdődő, Fotex elleni álomdöntőben győzni akar. A KEK-szereplés jogáért az Orosháza és a Csömör 16 órától küzd a Tiszaligetben. (...)
Varga Csaba



MK: A Pick az esélyesebb
(Békés Megyei Hírlap, 2003.05.24.)

A férfi kézilabda Magyar Kupa szolnoki döntőjében szombaton 18 órakor az NB I-ben nyolcadik helyen végzett Every Day Orosháza együttese az ezüstérmes Pick Szeged csapatával találkozik. A másik ágon a bajnok Fotex KC az NB I B-s Csömörrel mérkőzik. Vasárnap a két vesztes 16 órakor a bronzéremért (ami a KEK-szereplést jelenti) játszik, majd 18.30 órakor rendezik a döntőt, amelyet az MTV 2 élőben közvetít.
Bajusz József, az orosháziak vezetőedzője így vélekedik az esélyekről: — Az elődöntőben a négyszeres kupagyőztes szegediek az esélyesebbek, hiszen soraikban magyar (Buday, Doros, Berta, Mezei, Perger, Laluska) és külföldi (Puljezevics, Matics) válogatottak szerepelnek. Ennek ellenére nem feltartott kézzel megyünk a Tisza-partiak elleni találkozóra, igyekeztünk felkészülni a szegedi csapatból. Nálunk Czina betegeskedett a héten, nem tudom rendbe jön-e a szombati összecsapásra a fiatal átlövő. Szerencsére más hiányzónk nincs.
— A papírforma szerint az NB I B-s Csömörrel találkoznak vasárnap a bronzmérkőzésen, ami győzelem esetén a nemzetközi szereplést is jelentheti.
— Tisztában vagyunk a téttel, jó lenne a tavalyi EHF Kupa-szereplés után az új idényben a KEK-ben képviselni hazánkat, s mindez segítene a szponzorok keresésében is. Nem becsüljük le a csömörieket, akik az NB I-es Komlót és a Ceglédet búcsúztatták a kupában. Több rutinos kézilabdázójuk van, így Zsembery, Elek, Borsodi, Fügedi, Kende, ám ennek ellenére úgy érzem, ha velük mérkőzünk, legyőzhetjük őket, hiszen a mi csapatunk már régóta együtt játszik és nagyobb tapasztalattal rendelkezik.
A szombati elődöntőn a Horváth, Marton játékvezetői páros fújja a sípot.



Férfi Magyar Kupa-elődöntő és -finálé Szolnokon
A KEK-szereplés a tét
(Nemzeti Sport, 2003.05.24.)

Mondhatni, immár hagyomány, hogy Szolnokon rendezik meg a férfi Magyar Kupa végküzdelmeit, amelyben az idén a bajnok és címvédő Fotex KCV, az ezüstérmes és szintén BL-induló Pick-Szeged, a bajnoki nyolcadik helyezett Every Day Orosháza és a másodosztály egyik legjobbja, a nagy hagyományokkal büszkélkedő, patinás Csömör lép pályára. A küzdelmeket a Tiszaligeti Sportcsarnokban tekinthetik meg az érdeklődők.

Egy évvel ezelőtt a szolnoki elődöntőben előbb a Szeged a Cegléddel, utána a Fotex a Dunaferr SE-vel meccselt a fináléba jutásért. A címvédő szempontjából most kedvezőbb a helyzet, hiszen szombaton az első találkozón lép pályára, ráadásul a másodosztályú, és vele szemben gyakorlatilag esélytelen Csömör ellen. Az időpont azért is fontos, mert néhány órával többet regenerálódhat, mint a második meccsen játszó lehetséges vasárnapi riválisai, a Szeged és az Orosháza.
A királynék városában a bajnoki cím megnyerése után egyértelmű a cél: a Magyar Kupát is szeretnék a klub serlegtermének üvegpolcára helyezni. Ezt óhajtja Zs. Zs. (Zseniális Zsiga), vagyis Zsigmond György is, akit a szurkolók szólítanak így a bajnoki döntőben nyújtott káprázatos teljesítménye után. "Az aranyrangadó lefújása után az öltözőben azonnal megfogadtuk a srácokkal, hogy a Magyar Kupa megszerzéséért is mindent megteszünk – mondta Zsigmond. – Az év utolsó meccse lesz, és tartozunk ennyivel csodálatos szurkolótáborunknak. Ezzel talán valamelyest kiengesztelhetjük, mert csalódott lehet, hogy az idén nem sikerült a BL-ben döntőt játszanunk.”
Hasonlóan vélekedik a hét vége várható eseményeiről Zdravko Zovko, a veszprémiek kiváló horvát szakembere, akinek születésnapi ajándék lenne, ha csapata vele másodszor lehetne kupagyőztes. "A döntő esélyeiről egyelőre nem szívesen beszélek, hiszen még nem vagyunk ott – mondta Zovko. – A Csömör ellen is feszes ritmusban kell kézilabdáznunk, mintha már a finálét játszanánk. Ha netán leülne a csapat, onnan nehéz lenne felállni. Együttesem rendkívül jól motívált, de sikert csak akkor érhet el, ha újra hatvan percig képes öszpontosítani és a maximumot nyújtani. A bajnoki döntőt most már el kell felejteni, új és más összecsapások várnak ránk. S ne feledjük, a Pick négyből háromszor megvert bennünket ebben a bajnoki évben. Jó lenne tovább szépíteni az arányokon. Az első mérkőzésen Dzombát pihentetem. Helyettese várhatóan a fiatal Gulyás Péter, aki megmutathatja, mit tud. Lazarovnál is tapasztaltam némi visszaesést a heti edzéseken.”
A Fotex csapatkapitánya, Csoknyai István is óvatosan beszélt a döntő esélyeiről. "Egy ki-ki meccsen, ráadásul semleges pályán bármi megtörténhet – mondta a Veszprém meccsrekordere. – A bajnoki döntőben aratott magabiztos sikerünk visszaadta az önbizalmunkat, az önbecsülésünket. Újra egységes csapatként kézilabdáztunk, s a harci szellemünk sem csökkent az elmúlt héten. Ha megnyernénk a Magyar Kupát is, akkor 1992, a KEK-győzelem, és 2002, a Bajnokok Ligája-döntő után a klub harmadik legsikeresebb évét zárhatnánk. A bajnokság után a hazai kupában is a tizedik aranyérmet vehetném át.”
A Fotex egyébként igazi kupaspecialista, hiszen tizennegyedszer nyerhet. A legnagyobb sorozatát 1988 és 1992 között láttuk, amikor játékosai sorozatban ötször emelhették magasba a Magyar Kupát.
A szegediek szintén elszántan és magas harci lázban várják az MK-végküzdelmeket. "Nem lehet kérdés, hogy kiheverte-e a csapat az elvesztett bajnoki döntőben szerzett lelki és valóságos sérüléseit – mondta igen határozottan Lele Ambrus sportigazgató. – Az elődöntőben és a fináléban is a lehető legjobb teljesítményt követeljük meg a gárdától. A sérültjeink állapota nem rosszabbodott, valamennyien tudják vállalni a játékot, akárcsak legutóbb Veszprémben. Ám most be kell bizonyítania a Szegednek, hogy a Fotex elleni korábbi három győzelme alkalmával mutatta meg igazi arcát, és a vasárnapi vereség csak kisiklás, véletlen volt.”
A bajnoki ezüstermes csapat edzője, Dragan Djukics azzal kezdte esélylatolgatását, hogy a Pick-Szeged ebben az évadban temérdek sérüléstől hátráltatva is igen jó teljesítményt nyújtott. (Megjegyezzük: ezt fényesen bizonyítja, és a tréner véleményét egyben alá is támasztja, hogy a Pick-Szeged szponzorai hűségesen kitartanak csapatuk mellett – a napokban például a Westel Rt. és a szegedi John Bull Pub is meghosszabbította támogatói szerződését.) "Hétfőn és kedden pihenhettek a fiúk, és szerdán kezdtük meg a felkészülést a hét végi, újabb igen jelentős erőpróbára – mondta Djukics. – A bajnokság már eldőlt, és az is kiderült, hogy a BL-ben szerepelhetünk a következő évadban, mégis fontos nekünk az MK-siker. Nehéz meccs vár ránk az Orosháza ellen, mert ez lesz az első mérkőzésünk a Veszprémben elszenvedett, sokkot okozó fiaskó után. Sem a játékosoknak, sem a vezetőknek nem volt könnyű feldolgozniuk a bajnoki döntő elvesztését, amelyhez talán jó lett volna kicsivel több idő. Az MK-elődöntőről annyit, a orosháziakat biztosan legalább annyira motiválja az elődöntőben elérhető jó eredmény, mint bennünket az, hogy a fináléba jutva viszszavágjunk a Veszprémnek. Ehhez a nagyon remélt sikerhez, a tekintélyünk megőrzéséhez és megerősítéséhez az Orosháza legyőzésén át vezet az út. Ugyanakkor nem tagadható, hogy a végső diadalra a Fotex tűnik esélyesebbnek, hiszen bajnokként immár lelki görcs nélkül kézilabdázhat. Ráadásul fantasztikus játékoskeretéről elegendő annyit elmondanunk, hogy olyan remek és híres sztárok harcolnak a csapatba kerülésért, mint Bartók, a magyar mezőny egyik legképzettebb irányítója, valamint Jovics és Goluza, a két horvát világbajnok. Persze nekünk sem lehetnek lelki gátjaink, mert bíznunk kell önmagunkban, és ezt az érzést erősítheti az elvégzett temérdek munka és az eddigi sikereink sora.”
Az orosháziak mestere, Bajúsz József nem kergetett hiú ábrándokat, ugyanakkor szavaiból sugárzott a játékosaiba vetett hit. "Ismerjük a Szegedet, elismerjük erényeit, ám szeretnénk nagy meglepetést szerezni híveinknek, valamint a csapatunkat támogatóknak – mondta. – Csapatunk nagyon jól együtt van, és megérdemelné, hogy kiharcolja a KEK-szereplést. Erre talán felfigyelnének azok az orosházi városi döntéshozók is, akik most gondolkodnak, majd május végén határoznak arról, hogy a következő évadra adjanak-e segítséget tehetséges és többre hivatott együttesünknek. A klub fennmaradásáról, valamint háromszáz utánpótlás korú kézilabdázónk jövőjéről van szó. Ezért is küzdenek játékosaink Szolnokon szombaton és vasárnap.”
A csömöriek edzőjét, Adorján Gábort, a volt válogatott játékost pénteken az Orosháza mérkőzéseinek videoelemzése közben találtuk meg. "Minden tudásunkkal küzdünk majd a Fotex ellen is, de az igazi erőpróba alighanem a bronzmérkőzésen, az Orosháza ellen vár ránk – mondta a tréner, akinek tanítványai az NB I-es Ceglédet és Komlót is legyőzték az elődöntőbe vezető úton. – Bírjuk a kétnapos megpróbáltatást, mert heti öt-hét edzésen készültünk a bajnoki mérkőzéseinkre, ugyanakkor tudjuk, az orosháziak kispadja hosszabb. Nekünk tizenegy mezőnyjátékosból és két kapusból áll a keretünk. Ha a reális erőviszonyok szerint alakulnak az elődöntő összecsapásai, akkor vasárnap az Orosházával találkozunk, amellyel szemben negyven százalék lehet az esélyünk. Ez a realitás, és minden ennél jobb eredmény csak kellemes meglepetés lehet. Az esetleges KEK-indulásról nem is beszélve.”
Donát Tamás, Simon József



Férfi Magyar Kupa-elődöntő és -finálé Szolnokon
Bronzérmes KEK-induló?
(Nemzeti Sport, 2003.05.22.)

A tavalyi nagy sikeren felbuzdulva az idén is, (május 24–25-én, vagyis szombaton és vasárnap) a szolnoki Tiszaligeti Sprotcsarnokban rendezik meg a férfi Magyar Kupa végküzdelmeit. Ebben az évadban a címvédő és bajnok Fotex KCV, a bajnoki ezüstérmes, Pick-Szeged, az Every Day Orosháza és a Csömör KSK jutott a négy közé.

Nem lesz meglepetés, ha az elődöntőből a bajnok és az ezüstérmes, vagyis a Fotex és a Pick jut a fináléba (ha így alakul, akkor ebben az évadban ötödször csap össze a két élcsapat), ekkor viszont a vasárnapi bronzmérkőzést is le kell játszani, mégpedig óriási tétért, a KEK-szereplés jogáért. Katona Sándor, a MKSZ versenyigazgatója szerint nem véletlen, hogy Szolnokra esett a csapatok választása, hiszen egy esztendeje ragyogóan vizsgáztak az itteni rendezők, ráadásul a sportág is elképesztően népszerű a városban és környékén.
Tavaly a Veszprém és a Szeged játszotta a döntőt, s akkor 25–22-re diadalmaskodott a bakonyi gárda, amely egyben 13. kupadiadala volt. Nyilván most sem szeretnék alább adni Élesék, és a vasárnap bezsebelt bajnoki arany után a "vándor” kupát is újra meg akarják szerezni. Németh Csaba szakosztályvezető is ebben bízik. "A vasárnapi ünneplést követően egy nap pihenőt kaptak a fiúk, azóta szorgalmasan készülnek a kupa elődöntőjére és fináléjára – mondta. – A célunk nem is lehet más, mint a címvédés.”
A Fotex legnagyobb honi ellenfele, a Pick-Szeged képviseletében Kővári Árpád klubelnök latolgatta az esélyeket. "Hosszú ideig vezettünk a bajnokságban, az utolsó fordulóban azonban lemaradtunk az aranyéremről – vélekedett. – Az évad végén sérülések zavarták a felkészülésünket, és, sajnos, most sem jobb a helyzetünk.
Minden bizonnyal a Veszprémmel játsszuk a döntőt, és ebben a prezstízscsatában, semleges pályán igenis meg kell ragadnunk a lehetőséget, hogy bizonyítsuk előző négy mérkőzésünkből nem véletlenül nyertünk meg hármat.”
A Szeged elődöntőbeli ellenfele a bajnoki nyolcadik helyezett Orosháza legénysége lesz. Vajer Tamás szakosztályvezető szerint újabb nagy lehetőség előtt áll csapata. "Mivel a Fotex és a Pick az ősszel a Bajnokok Ligája küzdelmeiben vehet részt, ha a kupában bronzérmet szerzünk, a KEK-ben indulhatunk – tervezgetett. – De ez nem azt jelenti, hogy az elődöntőben feltett kézzel lépünk pályára.”
A szombati elődöntőben az NB I B-s, patinás Csömör lesz a Fotex ellenfele. A Pest megyeiek nem számítanak kupaújoncnak, hiszen 32 esztendeje a Honvéd ellen már szerepeltek a döntőben. Korda Károly szakosztályvezető büszkén emlékezett arra, hogy ebben az évadban csapatának az MK-ban – többek között – a Komló és a Cegléd skalpját is sikerült megszereznie. "Tudjuk, hogy a világ legjobbjai közé tartozó Fotex ellen nagyon kevés az esélyünk – mondta. – Nagy siker és egyben megtiszteltetés, valamint hatalmas kihívás Csömörnek, hogy bekerült a kupa négy legjobbja közé.”
Szombaton 1100, míg vasárnapra 1500 forintba kerülnek a belépők.
Varga Csaba

* * *
Férfi MK-program
Szombat
Elődöntők: Fotex KCV–Csömör, 16.00
Pick-Szeged–Every Day Orosháza, 18.00
Vasárnap
A 3. helyért: az elődöntő vesztesei, 16.00 (ha a Veszprém és a Szeged jut döntőbe).
Döntő: az elődöntő győztesei, 18.30 (tv: m2).



Sorsoltak a férfi kézilabda Magyar Kupában
Every Day—Pick Szeged
(Békés Megyei Hírlap, 2003.05.07.)

Kedden a fővárosban, a Magyar Kézilabda Szövetségben kisorsolták a férfi kézilabda Magyar Kupa négyes döntőjének további menetrendjét. A kupasorozat elődöntőjébe három NB I-es együttes, a Fotex KC Veszprém, a Pick Szeged, az Every Day Orosháza és az NB I B-s Csömör jutott.
Az első alkalommal a legjobb négy közé jutott orosháziak az NB I-es bajnokság listavezetőjével, a Pick Szeged gárdájával találkoznak az elődöntőben. A másik ágon Fotex KC—Csömör találkozó lesz. Az elődöntőket május 24-én, szombaton rendezik, majd a helyosztókra május 25-én vasárnap kerül sor, előbb a harmadik helyért játszik a két vesztes, majd a győztesek a Magyar Kupáért lépnek pályára. A helyszínt a pályázatok beérkezése után választja ki a Magyar Kézilabda Szövetség.
Vayer Tamás, az orosházi klub ügyvezető igazgatója elmondta: szeretnék megpályázni a rendezési jogot, amelyről később döntenek. A Magyar Kupa május 25-ei döntőjét a Sport1 televízió élőben közvetíti.



Végveszélyben az Orosháza
(Nemzeti Sport, 2003.04.25.)

Két évvel ezelőtt az első osztályban szép sikereket elért női csapat szűnt meg Orosházán, ám a lelkes szurkolók vigasztalására a hölgyek helyébe lépett a férfi gárda, amely éppen abban az évben jutottt fel az NB I-be. Most azonban a tavalyi negyedik helyezett együttes helyzete tűnik kilátástalannak, ez derül ki a vezetés hozzánk eljutatott leveléből.

"Huszonnegyedik órájába érkezett az Every Day Kézilabda Sportegyesület, s ha nem kap azonnal hathatós anyagi segítséget, akkor egy erős alapokra felépített vár dől össze. A sportszervezet az alapok lerakásától mostanáig hosszú utat tett meg, elért eredményei öt év kemény munkájának köszönhetőek, amelynek következtében az Every Day mára a magyar férfi kézilabdasport, különösen az utánpótlás terén, meghatározó egyesülete lett. Az országban egyedülálló módon valósult meg az utánpótlás-nevelés, hiszen az óvodáskorosztálytól egészen a felnőtt csapatig foglalkozunk sportolókkal.
Az egyesület felnőtt csapata fantasztikus eredményt produkált azzal, hogy 1999 júniusától 2002 tavaszára három osztályt lépett előre, az NB I 4. helyére jutott fel, így tavaly októberben a város sporttörténetében először orosházi férfi csapat is lehetőséget kapott az EHF-kupában való részvételre. Megfelelő anyagi fedezet hiányában azonban a tulajdonosok már nem tudják biztosítani azt az anyagi hátteret, ami egy NB I-s csapat fenntartásához szükséges. Az elmúlt időszakban komoly erőfeszítéseket tettünk további szponzorok és támogatók felkutatására, ám Békés megye gazdasági adottságai nem teszik lehetővé a sport támogatását.
Az egyesület főszponzora, az orosházi Funny Trade Kft. öt éven keresztül szinte egyedül patronálta az egyesületet, ám az elért eredmények és értékek megtartása, valamint a további fejlődés érdekében most már komolyabb segítségre lenne szükség, hiszen egy élvonalbeli felnőtt kézilabdacsapat esetében valamint ilyen széles utánpótlásnevelésnél már hathatósabb összefogásra lenne szükség. Főleg, hogy ez esetben már nemcsak a város érdekeiről van szó, hiszen az egyesület sportélete kihat a kistérség, a megye, a régió, és ezen túlmenően az ország sportéletére is. A továbbiakban a tulajdonosok már saját vagyonukat, cégüket veszélyeztetik, s ha nem érkezik segítség, akkor egy széles tömegbázissal rendelkező kézilabdaműhelyt kell felszámolni.
A 2002–2003-as évadra az egyesület 50 millió forintot kért az önkormányzattól, ebből 25 millióra kapott ígéretet. Bár ez az összeg sem volt elegendő, a tulajdonosok elfogadták, hiszen többször kaptak ígéretet további támogatásra. Tízmillió forintot 2002. december 30-ig meg is kapott az egyesület, a további 15 millióra pedig 2003. június 30-ig kapott ígéretet. Ám, az ígért 15 millió forint helyett mindössze 8.3 milliót szavazott meg a képviselőtestület az egyesületnek az egész 2003-as esztendőre! Nem azért mert nem szándékozott, hanem mert nem tudott többet adni.Az elmúlt évben több partnerrel is tárgyalásokat folytattunk, akik először eredményt kértek. Az eredmény meglett, hiszen amint említettünk az NB I tavaly a 4. helyen végzett és EHF-kupában játszott, az utánpótlás pedig egyedülálló módon idén két bajnoki címet is szerzett az adidas országos gyermek kézilabda-bajnokságon. Munkánkat kezdettől fogva arra az elképzelésre építettük, hogy a jövőben saját nevelésű játékosok biztosíthatják majd az NB I-s felnőtt csapat bázisát. Figyelembe véve, hogy a magyar kézilabda élvonalbeli egyesületei nem fektetnek hangsúlyt az utánpótlás-nevelésre, hanem külföldi játékosokkal biztosítják játékosállományukat, mindez kihalással fenyegeti az Európa elitjéhez tartozó magyar kézilabdát. Egyesületünk tehát az egész ország utánpótlás-nevelésének bázisát is adhatná. Mindezek megvalósulásához még 4-5 év kellett volna.
Ha a város nem segít, akkor már csak a csoda segíthet. S ha csoda sem lesz, akkor biztosan nem lesz NB I sem, de még a további utánpótlás-folytatás is kérdéses.”
Árpási Csaba elnök



Még idejében szólunk
(Békés Megyei Hírlap, 2003.04.05.)

Verasztó LajosRemélem, még idejében szólunk, hiszen a huszonnegyedik órában jár az élvonalbeli orosházi férfi kézilabda jövője. Emlékszem, két évvel ezelőtt, 2001 júniusának első napjaiban az orosházi városháza előtt több mint hatvan szurkoló tüntetett az Agro SE Orosháza NB I-es női kézilabdacsapatának megmentésért. Akkor több mint ezerkétszáz aláírással petíciót nyújtottak át az önkormányzat vezetőinek, hogy tegyenek meg mindent az együttes megmentéséért, miután Rozsnyai Sándor, az Agro SE elnöke bejelentette, hogy megszünteti az együttest. A petíció átadása után, a nagyteremben tartott fórumot követően — amelyen nem született pozitív döntés —, több szurkoló szemében könnycseppet láttam, amint szomorúan ballagtunk együtt lefele a lépcsőn. Akkor alig húsz nap volt a nevezési határidőig, és nem sikerült megmenteni a csapatot, most viszont még több mint két és fél hónap van a nevezési határidőig.
Most az NB I-es férfi kézilabdacsapat, az Every Day került nehéz helyzetbe, de talán még a következő szezon nevezéséig van elég idő arra, hogy felelős döntés szülessen a közeljövőben és városi összefogással megmaradjon az NB I-es jog Orosházán (úgy vélem, a csapatnak, tudása alapján, helye van az élvonalban — a szerk.). Az elmúlt négy esztendőben az Every Day Orosháza kézilabdacsapatának tulajdonosa, a sportágat nagyon szerető Árpási Csaba és családja több százmillió forintot fektetett a klubba, amely az NB II harmadik helyéről, három év alatt, 2002-ben az NB I negyedik helyére lépett előre. A tulajdonos kézilabda szeretetéről csak egy adalék: amikor a válogatott Rosta István az ősszel megsérült, maga a harminchét éves tulajdonos állt be az együttesbe, hogy játékával segítsen.
A felnőtt csapat tavaly az NB I-ben óriási bravúrt végrehajtva, újoncként a negyedik helyig jutott, kiharcolva ezzel a nemzetközi kupaszereplés jogát, és dicsőséget szerzett a városnak. Talán itt kezdődtek a bajok, hiszen az ukrán Portovik Juzsnij elleni őszi EHF Kupa találkozók alaposan megterhelték a klub pénztárcáját. Most a Magyar Kupában a négy közé jutásért a Péccsel mérkőznek a zöld-sárgák, s ha nyernek, még érmesek is lehetnek, és akár ismét kijuthatnak a nemzetközi porondra.
Tény, hogy néhány hónapja a klub tulajdonosa már nem tudja a korábbiakhoz hasonlóan finanszírozni a csapatot, tartoznak a kézilabdázóknak, és mindezt be is jelentette az önkormányzat vezetőinek, segítséget kérve tőlük.
De nem csak a felnőttekről kell szólni, hanem az utánpótlásról is, hiszen az elmúlt években olyan, több mint háromszáz gyereket megmozgató bázis alakult ki a helyi iskolákban, valamint Nagyszénástól Gádorosig, amelyhez hasonló egyetlen sem található az országban. Az idén március 15-én az Eötvös téri sportcsarnokban már harmadik alkalommal nyert országos gyermekbajnokságot az 1989—90-es korosztályú orosházi csapat, amely méltán kapott tapsot a nézőktől. Az utánpótlásban dolgozó tizenkét edző munkáját jól mutatja: az elmúlt évben itthon és külföldön nyolc tornán szerepelt az Every Day valamelyik korosztályos válogatottja, és tizenegy arany-, négy ezüst- és egy bronzérmet nyert. Nyaranta edzőtáborokat szerveznek az utánpótláscsapatok számára. Szintén a szakmai munka fejlesztésére hozták létre a Táncsics Mihály Gimnáziumban és Szakközépiskolában három éve a sportosztályt. A saját nevelésű fiatalok közül többen tagjai lettek a korosztályos válogatottaknak, legutóbb Kocsis Csaba kapott meghívást az ifjúsági Eb-selejtezőre készülő keretbe.
Szólni kell még a szurkolókról is, akik rendszeresen hét-nyolcszázan kilátogatnak a gárda bajnoki mérkőzéseire, és egy olyan sportág legjobbjait látják, amely az idei világbajnokságon a hatodik lett, és kiharcolta a 2004-es athéni olimpiai szereplés jogát. Ők is segíthetnének anyagilag, ha létrehoznák a pártoló tagok klubját, és itt mindenki anyagi erejéhez mérten támogatná az együttest. Véleményem szerint, havi ezer forint tagdíj nem is olyan sok, és ötszáz taggal számolva ez is félmilliót jelenthetne havonta. Az Every Day B-közép országos hírű, tagjai zöld-sárga mezben síppal, dobbal lelkesen és sportszerűen biztatják itthon és idegenben is az együttest, miként a magyar válogatott, valamint a hazai kupacsapatok találkozóin is gyakran segítenek.
A bővebb olimpiai keret tagja Rosta István, a zöld-sárgák 31 éves beállósa, akinek igazi sportemberi magatartását a következő eset is mutatja. December közepén a térdműtétje utáni első bajnoki találkozóján, a Tatabánya ellen három perccel a vége előtt, egygólos orosházi vezetésnél, a félpályánál a levegőben úszva ütötte ki a labdát az oldalvonalon túlra a vendégek elől, miközben esés után a parketten csúszva csaknem nekivágódott az oldalvonal melletti asztal egyik lábának.
Úgy vélem, olyan értéke Orosházának az Every Day, amelyet közös összefogással meg kell és meg is lehet menteni. A város önkormányzata az idén több mint nyolcmilliárddal gazdálkodik, és olyan jelentős, nemzetközileg is ismert gazdasági egységek vannak Orosházán, mint a Hunguard, a Merián Rt., a Mezőgép Rt., az Egyesült Magyar Csomagolóüveg Kft. és még sorolhatnánk. Az említett nagy cégek és a kisebbek, valamint a helyi vállalkozók anyagi támogatásával, véleményem szerint, megteremthető az az összeg, amelyből működhet egy NB I-es felnőtt csapat, mivel információim szerint az Every Day az utánpótlás-nevelés költségeit a jövőben is vállalja. Ha most megmarad a felnőtt együttes, öt-hat év múlva a helyi fiatalok közül egyre több épülhet majd be a nagyok közé.
S még egy érv a megmaradás mellett. Jelenleg Békés megye három élvonalbeli, nézőcsalogató csapata közül a Békéscsabai Előre FC NB I-es labdarúgócsapata és a Békési FKC NB I-es kézilabdacsapata a kiesés ellen küzd, s ha ők esetleg búcsúra kényszerülnek a legmagasabb osztálytól a nyáron, az ugyancsak alsóházban tanyázó, de a bent maradásra jó eséllyel pályázó orosházi gárda pedig megszűnik, akkor élvonalbeli együttes nélkül marad Békés megye. Jelenleg az ország tizenkilenc megyéje közül csak Nógrádnak nincs NB I-es labdajáték-csapata. Remélem, a nyártól Békés megye nem csatlakozik a szlovák határ menti régióhoz, és bízom abban, hogy széles körű összefogással megmenekül az orosházi kézilabda-együttes, és mellette még a labdajátékokban lesz egy-két NB I-es csapata a megyének.
Verasztó Lajos


Vissza a címlapra