Bajusz József, az orosháziak vezetőedzője így vélekedik az esélyekről: — Az elődöntőben a négyszeres kupagyőztes szegediek az esélyesebbek, hiszen soraikban magyar (Buday, Doros, Berta, Mezei, Perger, Laluska) és külföldi (Puljezevics, Matics) válogatottak szerepelnek. Ennek ellenére nem feltartott kézzel megyünk a Tisza-partiak elleni találkozóra, igyekeztünk felkészülni a szegedi csapatból. Nálunk Czina betegeskedett a héten, nem tudom rendbe jön-e a szombati összecsapásra a fiatal átlövő. Szerencsére más hiányzónk nincs.
— A papírforma szerint az NB I B-s Csömörrel találkoznak vasárnap a bronzmérkőzésen, ami győzelem esetén a nemzetközi szereplést is jelentheti.
— Tisztában vagyunk a téttel, jó lenne a tavalyi EHF Kupa-szereplés után az új idényben a KEK-ben képviselni hazánkat, s mindez segítene a szponzorok keresésében is. Nem becsüljük le a csömörieket, akik az NB I-es Komlót és a Ceglédet búcsúztatták a kupában. Több rutinos kézilabdázójuk van, így Zsembery, Elek, Borsodi, Fügedi, Kende, ám ennek ellenére úgy érzem, ha velük mérkőzünk, legyőzhetjük őket, hiszen a mi csapatunk már régóta együtt játszik és nagyobb tapasztalattal rendelkezik.
A szombati elődöntőn a Horváth, Marton játékvezetői páros fújja a sípot.
Mondhatni, immár hagyomány, hogy Szolnokon rendezik meg a férfi Magyar Kupa végküzdelmeit, amelyben az idén a bajnok és címvédő Fotex KCV, az ezüstérmes és szintén BL-induló Pick-Szeged, a bajnoki nyolcadik helyezett Every Day Orosháza és a másodosztály egyik legjobbja, a nagy hagyományokkal büszkélkedő, patinás Csömör lép pályára. A küzdelmeket a Tiszaligeti Sportcsarnokban tekinthetik meg az érdeklődők.
Egy évvel ezelőtt a szolnoki elődöntőben előbb a Szeged a Cegléddel, utána a Fotex a Dunaferr SE-vel meccselt a fináléba jutásért. A címvédő szempontjából most kedvezőbb a helyzet, hiszen szombaton az első találkozón lép pályára, ráadásul a másodosztályú, és vele szemben gyakorlatilag esélytelen Csömör ellen. Az időpont azért is fontos, mert néhány órával többet regenerálódhat, mint a második meccsen játszó lehetséges vasárnapi riválisai, a Szeged és az Orosháza.
A királynék városában a bajnoki cím megnyerése után egyértelmű a cél: a Magyar Kupát is szeretnék a klub serlegtermének üvegpolcára helyezni. Ezt óhajtja Zs. Zs. (Zseniális Zsiga), vagyis Zsigmond György is, akit a szurkolók szólítanak így a bajnoki döntőben nyújtott káprázatos teljesítménye után. "Az aranyrangadó lefújása után az öltözőben azonnal megfogadtuk a srácokkal, hogy a Magyar Kupa megszerzéséért is mindent megteszünk – mondta Zsigmond. – Az év utolsó meccse lesz, és tartozunk ennyivel csodálatos szurkolótáborunknak. Ezzel talán valamelyest kiengesztelhetjük, mert csalódott lehet, hogy az idén nem sikerült a BL-ben döntőt játszanunk.”
Hasonlóan vélekedik a hét vége várható eseményeiről Zdravko Zovko, a veszprémiek kiváló horvát szakembere, akinek születésnapi ajándék lenne, ha csapata vele másodszor lehetne kupagyőztes. "A döntő esélyeiről egyelőre nem szívesen beszélek, hiszen még nem vagyunk ott – mondta Zovko. – A Csömör ellen is feszes ritmusban kell kézilabdáznunk, mintha már a finálét játszanánk. Ha netán leülne a csapat, onnan nehéz lenne felállni. Együttesem rendkívül jól motívált, de sikert csak akkor érhet el, ha újra hatvan percig képes öszpontosítani és a maximumot nyújtani. A bajnoki döntőt most már el kell felejteni, új és más összecsapások várnak ránk. S ne feledjük, a Pick négyből háromszor megvert bennünket ebben a bajnoki évben. Jó lenne tovább szépíteni az arányokon. Az első mérkőzésen Dzombát pihentetem. Helyettese várhatóan a fiatal Gulyás Péter, aki megmutathatja, mit tud. Lazarovnál is tapasztaltam némi visszaesést a heti edzéseken.”
A Fotex csapatkapitánya, Csoknyai István is óvatosan beszélt a döntő esélyeiről. "Egy ki-ki meccsen, ráadásul semleges pályán bármi megtörténhet – mondta a Veszprém meccsrekordere. – A bajnoki döntőben aratott magabiztos sikerünk visszaadta az önbizalmunkat, az önbecsülésünket. Újra egységes csapatként kézilabdáztunk, s a harci szellemünk sem csökkent az elmúlt héten. Ha megnyernénk a Magyar Kupát is, akkor 1992, a KEK-győzelem, és 2002, a Bajnokok Ligája-döntő után a klub harmadik legsikeresebb évét zárhatnánk. A bajnokság után a hazai kupában is a tizedik aranyérmet vehetném át.”
A Fotex egyébként igazi kupaspecialista, hiszen tizennegyedszer nyerhet. A legnagyobb sorozatát 1988 és 1992 között láttuk, amikor játékosai sorozatban ötször emelhették magasba a Magyar Kupát.
A szegediek szintén elszántan és magas harci lázban várják az MK-végküzdelmeket. "Nem lehet kérdés, hogy kiheverte-e a csapat az elvesztett bajnoki döntőben szerzett lelki és valóságos sérüléseit – mondta igen határozottan Lele Ambrus sportigazgató. – Az elődöntőben és a fináléban is a lehető legjobb teljesítményt követeljük meg a gárdától. A sérültjeink állapota nem rosszabbodott, valamennyien tudják vállalni a játékot, akárcsak legutóbb Veszprémben. Ám most be kell bizonyítania a Szegednek, hogy a Fotex elleni korábbi három győzelme alkalmával mutatta meg igazi arcát, és a vasárnapi vereség csak kisiklás, véletlen volt.”
A bajnoki ezüstermes csapat edzője, Dragan Djukics azzal kezdte esélylatolgatását, hogy a Pick-Szeged ebben az évadban temérdek sérüléstől hátráltatva is igen jó teljesítményt nyújtott. (Megjegyezzük: ezt fényesen bizonyítja, és a tréner véleményét egyben alá is támasztja, hogy a Pick-Szeged szponzorai hűségesen kitartanak csapatuk mellett – a napokban például a Westel Rt. és a szegedi John Bull Pub is meghosszabbította támogatói szerződését.) "Hétfőn és kedden pihenhettek a fiúk, és szerdán kezdtük meg a felkészülést a hét végi, újabb igen jelentős erőpróbára – mondta Djukics. – A bajnokság már eldőlt, és az is kiderült, hogy a BL-ben szerepelhetünk a következő évadban, mégis fontos nekünk az MK-siker. Nehéz meccs vár ránk az Orosháza ellen, mert ez lesz az első mérkőzésünk a Veszprémben elszenvedett, sokkot okozó fiaskó után. Sem a játékosoknak, sem a vezetőknek nem volt könnyű feldolgozniuk a bajnoki döntő elvesztését, amelyhez talán jó lett volna kicsivel több idő. Az MK-elődöntőről annyit, a orosháziakat biztosan legalább annyira motiválja az elődöntőben elérhető jó eredmény, mint bennünket az, hogy a fináléba jutva viszszavágjunk a Veszprémnek. Ehhez a nagyon remélt sikerhez, a tekintélyünk megőrzéséhez és megerősítéséhez az Orosháza legyőzésén át vezet az út. Ugyanakkor nem tagadható, hogy a végső diadalra a Fotex tűnik esélyesebbnek, hiszen bajnokként immár lelki görcs nélkül kézilabdázhat. Ráadásul fantasztikus játékoskeretéről elegendő annyit elmondanunk, hogy olyan remek és híres sztárok harcolnak a csapatba kerülésért, mint Bartók, a magyar mezőny egyik legképzettebb irányítója, valamint Jovics és Goluza, a két horvát világbajnok. Persze nekünk sem lehetnek lelki gátjaink, mert bíznunk kell önmagunkban, és ezt az érzést erősítheti az elvégzett temérdek munka és az eddigi sikereink sora.”
Az orosháziak mestere, Bajúsz József nem kergetett hiú ábrándokat, ugyanakkor szavaiból sugárzott a játékosaiba vetett hit. "Ismerjük a Szegedet, elismerjük erényeit, ám szeretnénk nagy meglepetést szerezni híveinknek, valamint a csapatunkat támogatóknak – mondta. – Csapatunk nagyon jól együtt van, és megérdemelné, hogy kiharcolja a KEK-szereplést. Erre talán felfigyelnének azok az orosházi városi döntéshozók is, akik most gondolkodnak, majd május végén határoznak arról, hogy a következő évadra adjanak-e segítséget tehetséges és többre hivatott együttesünknek. A klub fennmaradásáról, valamint háromszáz utánpótlás korú kézilabdázónk jövőjéről van szó. Ezért is küzdenek játékosaink Szolnokon szombaton és vasárnap.”
A csömöriek edzőjét, Adorján Gábort, a volt válogatott játékost pénteken az Orosháza mérkőzéseinek videoelemzése közben találtuk meg. "Minden tudásunkkal küzdünk majd a Fotex ellen is, de az igazi erőpróba alighanem a bronzmérkőzésen, az Orosháza ellen vár ránk – mondta a tréner, akinek tanítványai az NB I-es Ceglédet és Komlót is legyőzték az elődöntőbe vezető úton. – Bírjuk a kétnapos megpróbáltatást, mert heti öt-hét edzésen készültünk a bajnoki mérkőzéseinkre, ugyanakkor tudjuk, az orosháziak kispadja hosszabb. Nekünk tizenegy mezőnyjátékosból és két kapusból áll a keretünk. Ha a reális erőviszonyok szerint alakulnak az elődöntő összecsapásai, akkor vasárnap az Orosházával találkozunk, amellyel szemben negyven százalék lehet az esélyünk. Ez a realitás, és minden ennél jobb eredmény csak kellemes meglepetés lehet. Az esetleges KEK-indulásról nem is beszélve.”
Donát Tamás, Simon József
Férfi Magyar Kupa-elődöntő és -finálé Szolnokon
Bronzérmes KEK-induló?
(Nemzeti Sport, 2003.05.22.)
A tavalyi nagy sikeren felbuzdulva az idén is, (május 24–25-én, vagyis szombaton és vasárnap) a szolnoki Tiszaligeti Sprotcsarnokban rendezik meg a férfi Magyar Kupa végküzdelmeit. Ebben az évadban a címvédő és bajnok Fotex KCV, a bajnoki ezüstérmes, Pick-Szeged, az Every Day Orosháza és a Csömör KSK jutott a négy közé.
Nem lesz meglepetés, ha az elődöntőből a bajnok és az ezüstérmes, vagyis a Fotex és a Pick jut a fináléba (ha így alakul, akkor ebben az évadban ötödször csap össze a két élcsapat), ekkor viszont a vasárnapi bronzmérkőzést is le kell játszani, mégpedig óriási tétért, a KEK-szereplés jogáért. Katona Sándor, a MKSZ versenyigazgatója szerint nem véletlen, hogy Szolnokra esett a csapatok választása, hiszen egy esztendeje ragyogóan vizsgáztak az itteni rendezők, ráadásul a sportág is elképesztően népszerű a városban és környékén.
Tavaly a Veszprém és a Szeged játszotta a döntőt, s akkor 25–22-re diadalmaskodott a bakonyi gárda, amely egyben 13. kupadiadala volt. Nyilván most sem szeretnék alább adni Élesék, és a vasárnap bezsebelt bajnoki arany után a "vándor” kupát is újra meg akarják szerezni. Németh Csaba szakosztályvezető is ebben bízik. "A vasárnapi ünneplést követően egy nap pihenőt kaptak a fiúk, azóta szorgalmasan készülnek a kupa elődöntőjére és fináléjára – mondta. – A célunk nem is lehet más, mint a címvédés.”
A Fotex legnagyobb honi ellenfele, a Pick-Szeged képviseletében Kővári Árpád klubelnök latolgatta az esélyeket. "Hosszú ideig vezettünk a bajnokságban, az utolsó fordulóban azonban lemaradtunk az aranyéremről – vélekedett. – Az évad végén sérülések zavarták a felkészülésünket, és, sajnos, most sem jobb a helyzetünk.
Minden bizonnyal a Veszprémmel játsszuk a döntőt, és ebben a prezstízscsatában, semleges pályán igenis meg kell ragadnunk a lehetőséget, hogy bizonyítsuk előző négy mérkőzésünkből nem véletlenül nyertünk meg hármat.”
A Szeged elődöntőbeli ellenfele a bajnoki nyolcadik helyezett Orosháza legénysége lesz. Vajer Tamás szakosztályvezető szerint újabb nagy lehetőség előtt áll csapata. "Mivel a Fotex és a Pick az ősszel a Bajnokok Ligája küzdelmeiben vehet részt, ha a kupában bronzérmet szerzünk, a KEK-ben indulhatunk – tervezgetett. – De ez nem azt jelenti, hogy az elődöntőben feltett kézzel lépünk pályára.”
A szombati elődöntőben az NB I B-s, patinás Csömör lesz a Fotex ellenfele. A Pest megyeiek nem számítanak kupaújoncnak, hiszen 32 esztendeje a Honvéd ellen már szerepeltek a döntőben. Korda Károly szakosztályvezető büszkén emlékezett arra, hogy ebben az évadban csapatának az MK-ban – többek között – a Komló és a Cegléd skalpját is sikerült megszereznie. "Tudjuk, hogy a világ legjobbjai közé tartozó Fotex ellen nagyon kevés az esélyünk – mondta. – Nagy siker és egyben megtiszteltetés, valamint hatalmas kihívás Csömörnek, hogy bekerült a kupa négy legjobbja közé.”
Szombaton 1100, míg vasárnapra 1500 forintba kerülnek a belépők.
Varga Csaba
* * *
Férfi MK-program
Szombat
Elődöntők: Fotex KCV–Csömör, 16.00
Pick-Szeged–Every Day Orosháza, 18.00
Vasárnap
A 3. helyért: az elődöntő vesztesei, 16.00 (ha a Veszprém és a Szeged jut döntőbe).
Döntő: az elődöntő győztesei, 18.30 (tv: m2).
Sorsoltak a férfi kézilabda Magyar Kupában
Every Day—Pick Szeged
(Békés Megyei Hírlap, 2003.05.07.)
Kedden a fővárosban, a Magyar Kézilabda Szövetségben kisorsolták a férfi kézilabda Magyar Kupa négyes döntőjének további menetrendjét. A kupasorozat elődöntőjébe három NB I-es együttes, a Fotex KC Veszprém, a Pick Szeged, az Every Day Orosháza és az NB I B-s Csömör jutott.
Az első alkalommal a legjobb négy közé jutott orosháziak az NB I-es bajnokság listavezetőjével, a Pick Szeged gárdájával találkoznak az elődöntőben. A másik ágon Fotex KC—Csömör találkozó lesz. Az elődöntőket május 24-én, szombaton rendezik, majd a helyosztókra május 25-én vasárnap kerül sor, előbb a harmadik helyért játszik a két vesztes, majd a győztesek a Magyar Kupáért lépnek pályára. A helyszínt a pályázatok beérkezése után választja ki a Magyar Kézilabda Szövetség.
Vayer Tamás, az orosházi klub ügyvezető igazgatója elmondta: szeretnék megpályázni a rendezési jogot, amelyről később döntenek. A Magyar Kupa május 25-ei döntőjét a Sport1 televízió élőben közvetíti.
Végveszélyben az Orosháza
(Nemzeti Sport, 2003.04.25.)
Két évvel ezelőtt az első osztályban szép sikereket elért női csapat szűnt meg Orosházán, ám a lelkes szurkolók vigasztalására a hölgyek helyébe lépett a férfi gárda, amely éppen abban az évben jutottt fel az NB I-be. Most azonban a tavalyi negyedik helyezett együttes helyzete tűnik kilátástalannak, ez derül ki a vezetés hozzánk eljutatott leveléből.
"Huszonnegyedik órájába érkezett az Every Day Kézilabda Sportegyesület, s ha nem kap azonnal hathatós anyagi segítséget, akkor egy erős alapokra felépített vár dől össze. A sportszervezet az alapok lerakásától mostanáig hosszú utat tett meg, elért eredményei öt év kemény munkájának köszönhetőek, amelynek következtében az Every Day mára a magyar férfi kézilabdasport, különösen az utánpótlás terén, meghatározó egyesülete lett. Az országban egyedülálló módon valósult meg az utánpótlás-nevelés, hiszen az óvodáskorosztálytól egészen a felnőtt csapatig foglalkozunk sportolókkal.
Az egyesület felnőtt csapata fantasztikus eredményt produkált azzal, hogy 1999 júniusától 2002 tavaszára három osztályt lépett előre, az NB I 4. helyére jutott fel, így tavaly októberben a város sporttörténetében először orosházi férfi csapat is lehetőséget kapott az EHF-kupában való részvételre. Megfelelő anyagi fedezet hiányában azonban a tulajdonosok már nem tudják biztosítani azt az anyagi hátteret, ami egy NB I-s csapat fenntartásához szükséges. Az elmúlt időszakban komoly erőfeszítéseket tettünk további szponzorok és támogatók felkutatására, ám Békés megye gazdasági adottságai nem teszik lehetővé a sport támogatását.
Az egyesület főszponzora, az orosházi Funny Trade Kft. öt éven keresztül szinte egyedül patronálta az egyesületet, ám az elért eredmények és értékek megtartása, valamint a további fejlődés érdekében most már komolyabb segítségre lenne szükség, hiszen egy élvonalbeli felnőtt kézilabdacsapat esetében valamint ilyen széles utánpótlásnevelésnél már hathatósabb összefogásra lenne szükség. Főleg, hogy ez esetben már nemcsak a város érdekeiről van szó, hiszen az egyesület sportélete kihat a kistérség, a megye, a régió, és ezen túlmenően az ország sportéletére is. A továbbiakban a tulajdonosok már saját vagyonukat, cégüket veszélyeztetik, s ha nem érkezik segítség, akkor egy széles tömegbázissal rendelkező kézilabdaműhelyt kell felszámolni.
A 2002–2003-as évadra az egyesület 50 millió forintot kért az önkormányzattól, ebből 25 millióra kapott ígéretet. Bár ez az összeg sem volt elegendő, a tulajdonosok elfogadták, hiszen többször kaptak ígéretet további támogatásra. Tízmillió forintot 2002. december 30-ig meg is kapott az egyesület, a további 15 millióra pedig 2003. június 30-ig kapott ígéretet. Ám, az ígért 15 millió forint helyett mindössze 8.3 milliót szavazott meg a képviselőtestület az egyesületnek az egész 2003-as esztendőre! Nem azért mert nem szándékozott, hanem mert nem tudott többet adni.Az elmúlt évben több partnerrel is tárgyalásokat folytattunk, akik először eredményt kértek. Az eredmény meglett, hiszen amint említettünk az NB I tavaly a 4. helyen végzett és EHF-kupában játszott, az utánpótlás pedig egyedülálló módon idén két bajnoki címet is szerzett az adidas országos gyermek kézilabda-bajnokságon. Munkánkat kezdettől fogva arra az elképzelésre építettük, hogy a jövőben saját nevelésű játékosok biztosíthatják majd az NB I-s felnőtt csapat bázisát. Figyelembe véve, hogy a magyar kézilabda élvonalbeli egyesületei nem fektetnek hangsúlyt az utánpótlás-nevelésre, hanem külföldi játékosokkal biztosítják játékosállományukat, mindez kihalással fenyegeti az Európa elitjéhez tartozó magyar kézilabdát. Egyesületünk tehát az egész ország utánpótlás-nevelésének bázisát is adhatná. Mindezek megvalósulásához még 4-5 év kellett volna.
Ha a város nem segít, akkor már csak a csoda segíthet. S ha csoda sem lesz, akkor biztosan nem lesz NB I sem, de még a további utánpótlás-folytatás is kérdéses.”
Árpási Csaba elnök
Még idejében szólunk
(Békés Megyei Hírlap, 2003.04.05.)

Remélem, még idejében szólunk, hiszen a huszonnegyedik órában jár az élvonalbeli orosházi férfi kézilabda jövője. Emlékszem, két évvel ezelőtt, 2001 júniusának első napjaiban az orosházi városháza előtt több mint hatvan szurkoló tüntetett az Agro SE Orosháza NB I-es női kézilabdacsapatának megmentésért. Akkor több mint ezerkétszáz aláírással petíciót nyújtottak át az önkormányzat vezetőinek, hogy tegyenek meg mindent az együttes megmentéséért, miután Rozsnyai Sándor, az Agro SE elnöke bejelentette, hogy megszünteti az együttest. A petíció átadása után, a nagyteremben tartott fórumot követően — amelyen nem született pozitív döntés —, több szurkoló szemében könnycseppet láttam, amint szomorúan ballagtunk együtt lefele a lépcsőn. Akkor alig húsz nap volt a nevezési határidőig, és nem sikerült megmenteni a csapatot, most viszont még több mint két és fél hónap van a nevezési határidőig.
Most az NB I-es férfi kézilabdacsapat, az Every Day került nehéz helyzetbe, de talán még a következő szezon nevezéséig van elég idő arra, hogy felelős döntés szülessen a közeljövőben és városi összefogással megmaradjon az NB I-es jog Orosházán (úgy vélem, a csapatnak, tudása alapján, helye van az élvonalban — a szerk.). Az elmúlt négy esztendőben az Every Day Orosháza kézilabdacsapatának tulajdonosa, a sportágat nagyon szerető Árpási Csaba és családja több százmillió forintot fektetett a klubba, amely az NB II harmadik helyéről, három év alatt, 2002-ben az NB I negyedik helyére lépett előre. A tulajdonos kézilabda szeretetéről csak egy adalék: amikor a válogatott Rosta István az ősszel megsérült, maga a harminchét éves tulajdonos állt be az együttesbe, hogy játékával segítsen.
A felnőtt csapat tavaly az NB I-ben óriási bravúrt végrehajtva, újoncként a negyedik helyig jutott, kiharcolva ezzel a nemzetközi kupaszereplés jogát, és dicsőséget szerzett a városnak. Talán itt kezdődtek a bajok, hiszen az ukrán Portovik Juzsnij elleni őszi EHF Kupa találkozók alaposan megterhelték a klub pénztárcáját. Most a Magyar Kupában a négy közé jutásért a Péccsel mérkőznek a zöld-sárgák, s ha nyernek, még érmesek is lehetnek, és akár ismét kijuthatnak a nemzetközi porondra.
Tény, hogy néhány hónapja a klub tulajdonosa már nem tudja a korábbiakhoz hasonlóan finanszírozni a csapatot, tartoznak a kézilabdázóknak, és mindezt be is jelentette az önkormányzat vezetőinek, segítséget kérve tőlük.
De nem csak a felnőttekről kell szólni, hanem az utánpótlásról is, hiszen az elmúlt években olyan, több mint háromszáz gyereket megmozgató bázis alakult ki a helyi iskolákban, valamint Nagyszénástól Gádorosig, amelyhez hasonló egyetlen sem található az országban. Az idén március 15-én az Eötvös téri sportcsarnokban már harmadik alkalommal nyert országos gyermekbajnokságot az 1989—90-es korosztályú orosházi csapat, amely méltán kapott tapsot a nézőktől. Az utánpótlásban dolgozó tizenkét edző munkáját jól mutatja: az elmúlt évben itthon és külföldön nyolc tornán szerepelt az Every Day valamelyik korosztályos válogatottja, és tizenegy arany-, négy ezüst- és egy bronzérmet nyert. Nyaranta edzőtáborokat szerveznek az utánpótláscsapatok számára. Szintén a szakmai munka fejlesztésére hozták létre a Táncsics Mihály Gimnáziumban és Szakközépiskolában három éve a sportosztályt. A saját nevelésű fiatalok közül többen tagjai lettek a korosztályos válogatottaknak, legutóbb Kocsis Csaba kapott meghívást az ifjúsági Eb-selejtezőre készülő keretbe.
Szólni kell még a szurkolókról is, akik rendszeresen hét-nyolcszázan kilátogatnak a gárda bajnoki mérkőzéseire, és egy olyan sportág legjobbjait látják, amely az idei világbajnokságon a hatodik lett, és kiharcolta a 2004-es athéni olimpiai szereplés jogát. Ők is segíthetnének anyagilag, ha létrehoznák a pártoló tagok klubját, és itt mindenki anyagi erejéhez mérten támogatná az együttest. Véleményem szerint, havi ezer forint tagdíj nem is olyan sok, és ötszáz taggal számolva ez is félmilliót jelenthetne havonta. Az Every Day B-közép országos hírű, tagjai zöld-sárga mezben síppal, dobbal lelkesen és sportszerűen biztatják itthon és idegenben is az együttest, miként a magyar válogatott, valamint a hazai kupacsapatok találkozóin is gyakran segítenek.
A bővebb olimpiai keret tagja Rosta István, a zöld-sárgák 31 éves beállósa, akinek igazi sportemberi magatartását a következő eset is mutatja. December közepén a térdműtétje utáni első bajnoki találkozóján, a Tatabánya ellen három perccel a vége előtt, egygólos orosházi vezetésnél, a félpályánál a levegőben úszva ütötte ki a labdát az oldalvonalon túlra a vendégek elől, miközben esés után a parketten csúszva csaknem nekivágódott az oldalvonal melletti asztal egyik lábának.
Úgy vélem, olyan értéke Orosházának az Every Day, amelyet közös összefogással meg kell és meg is lehet menteni. A város önkormányzata az idén több mint nyolcmilliárddal gazdálkodik, és olyan jelentős, nemzetközileg is ismert gazdasági egységek vannak Orosházán, mint a Hunguard, a Merián Rt., a Mezőgép Rt., az Egyesült Magyar Csomagolóüveg Kft. és még sorolhatnánk. Az említett nagy cégek és a kisebbek, valamint a helyi vállalkozók anyagi támogatásával, véleményem szerint, megteremthető az az összeg, amelyből működhet egy NB I-es felnőtt csapat, mivel információim szerint az Every Day az utánpótlás-nevelés költségeit a jövőben is vállalja. Ha most megmarad a felnőtt együttes, öt-hat év múlva a helyi fiatalok közül egyre több épülhet majd be a nagyok közé.
S még egy érv a megmaradás mellett. Jelenleg Békés megye három élvonalbeli, nézőcsalogató csapata közül a Békéscsabai Előre FC NB I-es labdarúgócsapata és a Békési FKC NB I-es kézilabdacsapata a kiesés ellen küzd, s ha ők esetleg búcsúra kényszerülnek a legmagasabb osztálytól a nyáron, az ugyancsak alsóházban tanyázó, de a bent maradásra jó eséllyel pályázó orosházi gárda pedig megszűnik, akkor élvonalbeli együttes nélkül marad Békés megye. Jelenleg az ország tizenkilenc megyéje közül csak Nógrádnak nincs NB I-es labdajáték-csapata. Remélem, a nyártól Békés megye nem csatlakozik a szlovák határ menti régióhoz, és bízom abban, hogy széles körű összefogással megmenekül az orosházi kézilabda-együttes, és mellette még a labdajátékokban lesz egy-két NB I-es csapata a megyének.
Verasztó Lajos