nyitólap
történet
a csapat
tabella
a csarnok
szponzoráció
pártoló tagság
b-közép
fórum
linkek
archívum
régi honlap

Kiegészítő önkormányzati támogatás: 3,2 millió forint
(OFKSE, 2008.01.14.)

Az orosházi önkormányzat 3,2 millió forintos kiegészítő támogatást szavazott meg 2007. december 21-i ülésén az OFKSE javára. Ezt tekintsük karácsonyi ajándéknak, vagy ténylegesen hiányzott ez az összeg? – kérdeztük az ülés után a klub elnökétől, Rajki Istvántól.

- A 2006-os támogatáshoz viszonyítva 7,5 millió forinttal kapott kevesebbet az egyesület 2007-ben. Úgy gondolom, ezzel a döntéssel az önkormányzat előtérbe helyezi a minőségi sportot. Ez arra ösztönöz bennünket, hogy még intenzívebben foglalkozzunk az utánpótlással, teremtsünk meg minden lehetőséget a gyerekek versenyeztetésére. Emellett mindenképpen szeretném megköszönni a támogatásokat azon vállalkozóknak, akik segítették munkánkat. Remélem, hogy a 2008-as eredményes működéshez is hozzájárulnak majd.
- A testületi ülésen politikai egyetértés volt a támogatás a megszavazásánál. Viszont több képviselő szerint a jövőben változtatni kellene azon a szokáson, hogy az egyesületek a megszavazott éves összeg mellett újra és újra támogatásokat kérnek a várostól. Bár elmondták, hogy a klubok általában kevesebb összeget kapnak az igényeltnél. De volt olyan vélemény is, hogy a szakmai munkát a megítélt összeghez kell igazítani. Hogyan tudja ezt a klub betartani? A kevesebb összegből megvalósítható a kitűzött szakmai cél?
- Úgy gondolom, hogy az önkormányzatnak állást kell foglalni, mely sportágakat támogatja kiemelten, mely kluboknak van látogatottsága, utánpótlásbázisa. És itt az is szempont kell legyen, hogy a minőségi sportban milyen osztályt céloznak meg.
Nekünk is ezt kell tisztázni: megmarad a kézilabda az NB I/B szintjén, és akkor eljárnak az emberek szórakozni, vagy 3-4 év múlva megcélozhatjuk az NB I-es tagságot. Ehhez nem csak szakmai munka, hanem anyagi támogatottság is kell, hisz pénz nélkül nem lehet magasabb szintre eljutni. Én úgy hiszem, ha konszenzus alakul ki a városban – ami most megnyilvánult az önkormányzati támogatásban is – akkor ezek a kérdések hamar eldőlhetnek. De hogy a kérdésre is pontos választ adjak: mi nem akarunk 2008-ban újabb és újabb pénzeket kérni. Addig kell nyújtózkodni, amíg a takarónk ér. De azt tisztáznunk kell, hogy milyen eredményt akarunk és tudunk elérni.
- Szó esett a magántőkéről, amely hosszú évek óta visszatérő óhaj. Konkrét tárgyalások zajlanak-e cégekkel, akik jelentősebb összegekkel támogatnák a kézilabdát?
- Kár ámítani bárkit is a szponzor témával. A nagyvállalatok és a nagyobb vállalkozók is azt mondják, azért fizetik meg az iparűzési adót, hogy ebből osszon szét az önkormányzat. Esetenként zaklatásnak is tartják a megkereséseket. Náluk elsősorban akkor jöhet számításba a szponzoráció, ha NB I-es csapat keresi meg őket. Ahhoz, hogy szponzorokat találjon egy egyesület, abban a város segítsége elengedhetetlen. Fontos, hogy a sportegyesület és az önkormányzat közösen tűzzön ki olyan célt, amivel a minőségibb sport felé tudunk elmozdulni. Erről is tárgyalni kell 2008-ban.


© Zsedényi Péter 2003 - Minden jog fenntartva!