nyitólap
történet
a csapat
tabella
a csarnok
szponzoráció
pártoló tagság
b-közép
fórum
linkek
archívum
régi honlap

Nem forgott veszélyben a hazai győzelem
(Every Day, 2005.05.22.)

Every Day Orosháza–Ceglédi KK 33–29 (15–12)

A találkozó első gólját a vendég ceglédiek szerezték, ám ez nem törte le az Every Day csapatát, az első negyedóra során tetemes előnyt szereztek a hazaiak (16. p. 9-2). Ekkor a Cegléd mestere időt kért, ami meg is hozta az eredményét: a soraikat rendező vendég együttes a 25. percben 12-9-re zárkózott fel. Az Every azonban tartani tudta előnyét, s bár az első játékrész utolsó perceiben kettős emberelőnyben két gólt is bekapott a hazai csapat, mégis 15-12-es előnnyel zárták a félidőt.

A szünetben a klub köszöntötte az adidas Országos Gyermek Bajnokságban bronzérmet szerzett 1994-es csapatot, az OSB döntőn negyedik helyet elérő serdülőket, és az ifjúsági gárdát, akik hazahozták az Országos Ifjúsági Kupa trófeát. A közönség vastapsától kísérve a játékosok felsorakoztak a pályán, és a szurkolók megtekinthették az általuk nyert kupákat is. A második félidőben Bakó edző kisebb fejmosást tarthatott az öltözőben, mivel már az elejétől látszott a nagyobb koncentráció. Az Orosháza a ceglédiek szabálytalanságai miatt ismét kettős emberelőnybe került. Az első félidő hasonló szituációjával ellentétben - amikor is két gólt kaptak a hazaiak - most jól oldották meg az emberelőnyt. A kapuban Szikora kezdett kissé indiszponált lenni, így helyére Molnár (Mole) állt, ő pedig nem sokat teketóriázott: öt perc leforgása alatt négy hatalmas ziccert hárított, ezzel meg is törte a vendégek maradék lendületét. Folyamatosan nőtt az előny, és a 20. perc környékén már kilenc gól előnye volt az Every-nek. Elkezdtek bejönni a fiatalok, akik nagyon ritkán kapnak játéklehetőséget. Bizonyítani szerettek volna, bár a nagy akarásba be-be csúszott pár pontatlanság. A Pest megyeiek ezeket a hibákat kihasználva felzárkóztak ugyan, de egyáltalán nem forgott veszélyben a hazai győzelem.
Idegenben egy góllal kapott ki az ősszel az Every Day, így a plusz négy fa azt jelenti, hogy - mivel pontszámban beérték a Ceglédet -, az egymás elleni jobb eredmény alapján helyet cseréltek a tabellán, így jelenleg a 7. helyen áll az orosházi csapat.


Képek a mérkőzésről








© Zsedényi Péter 2003 - Minden jog fenntartva!