nyitólap
történet
a csapat
tabella
a csarnok
szponzoráció
pártoló tagság
b-közép
fórum
linkek
archívum
régi honlap

Felkészülési mérkőzés
(Every Day, 2004.02.23.)

Every Day KSE Orosháza—RK Vrbas (szerbia-montenegrói) 40—41 (10—15, 26—31)

Vasárnap délután hozzánk látogatott a vajdasági Vrbas város kézilabdacsapata egy edzőmérkőzés erejéig. Ők ott az első ligában játszanak, így a mi fiatal vitézeinknek jó kis erőfelmérő volt ez a meccs, egy héttel a bajnokság kezdete előtt.

Nemzetközi előkészületi férfi kézilabda-mérkőzés, Orosháza, 100 néző. V.: Szegedi, Unyatinszki. Orosháza: Szikora A. — Krizsán, Németh 1, Bajusz 2, Kocsis 4, Patocskai 15, Kovács A. 1. Cs.: Szabó L., Varga Zs., Molnár (kapusok), Bánfi 3, Berta 10, Csikós 2, Bakó 1, Varga A. 1, Kiss T. A Vrbas legjobb dobói: Sztojanovics, Milics 6-6, Bigovics 5.

Nem is elsősorban az eredmény volt a lényeg, ezt tükrözi az is, hogy a két edző megállapodása szerint nem két félidőt, hanem 3 x 30 percet játszottak egymással a csapatok.
Az elején hamar vezetést szereztünk, de ez az élmény nem köszönt vissza többet. A lendületesebb, összeszedettebb játékot mutató vendégek hamar átvették az irányítást. Nem is beszélhetünk igazi irányításról, hiszen a mi hibáinkból szerezték a könnyebbnél könnyebb gólokat. Igen hamar jelentős előnyre tettek szert. Bajusz Attila a mérkőzés első hetesét a kapu fölé lőtte, így még ebből sem tudtuk csökkenteni a hátrányunkat. Patocskai amikor csak helyzetbe került, általában gólt ért el. A 23. percben az ötgólos hátrányt elkezdtük lefaragni. Már csak egy volt a különbség, és egyenlíthettünk volna, de Kocsis hetest hibázott, így ez nem sikerült. Az utolsó három percben aztán megint rossz volt a támadójátékunk, és a leindításokból a szünetig ismét ötre hízott a külföldi együttes előnye.
A második játékrészben állandósult az 5-7 gólos különbség. Bajusz mester új emberekkel frissítette a gárdát. Elég sok variációt próbálgattunk. Berta beállásával javult az átlövő teljesítményünk, mivel Patocskait ekkor már követő emberfogással kisérték. Viszont ha leszakadt őrzőjéről, akkor ő is lőtte a gólokat. A Vrbas továbbra is könnyű találatokat szerzett a fal előtt elkövetett hibáinkból való leindítások során. Az egyik legszebb jelenet az 57. percben történt: egy jól kivédekezett támadás után rossz indítás következett, amit az ellenfél kapusa a félpályán elcsípett, majd elindult vele a mi kapunk irányába. Viszont passzát lefüleltük, és Patócskai a saját kilencesünkről az üres kapuba ívelt. Ennek dacára sajnos nem igazán tudtunk közelebb lopózni, mert mindig bosszantó hibákat követtünk el támadásban. Így most is maradt az öt gól differencia.
A harmadik "félidőben" lehetőséget kapott mindenki, aki eddig nem volt pályán. Így a kapuban Molnár, majd Varga védett. A két fiatal kapus kiemelkedett a mezőnyből. Sok ziccert fogtak, ezzel nagyban hozzájárultak a felzárkózáshoz. Ebben a részben már fáradtabban mozgott a társaság, és a játék is lassult.
Az utolsó pár percben ezt a kis dekoncentráltságot jól használtuk ki, és feljöttünk egy gólra. Pár másodperccel a vége előtt heteshez jutottunk, amit Berta Gábor kihagyott, így maradt a végére az egy gólos előny a vendégeknek, akik összességében megérdemelten nyerték meg a találkozót.
Köszönjük a Vrbas vezetőinek és játékosainak, hogy létrejöhetett ez a találkozó!

>>> FOTÓK A MÉRKŐZÉSRŐL >>>



© Zsedényi Péter 2003 - Minden jog fenntartva!