Egy félidőre jó volt az Orosháza

MKB-MVM Veszprém — Orosházi FKSE-Linamar 35-17 (15-12)

NB I-es férfi kézilabda-mérkőzés. Veszprém, 2000 néző. V.: dr. Janáky, Temesi. Veszprém: ALILOVIC — Gulyás 5, NILSSON 6, Nagy L. 2, Schuch, Terzic 2, Ruesga 2. Cs.: Mikler (kapus), Iváncsik G. 2 (2), Zeitz 2, Jamali 1, Ugalde 3, MARGUC 6 (1), Rodríguez 1, Lékai 3, Schmid. Vezetőedző: Carlos Ortega. Orosháza: Herjeczki — Benis 6, Cemas 1, Morva, Mazic, Milovic 2, Németh L. 2. Cs.: Ivanisevic (kapus), Szeitl, Stranigg 1, Knezevic 1 (1), Berta, Varsandán Á. 1, Németh G. 2, Benmiloud 1, Pásztor M. Vezetőedző: Vladan Jordovic.
Kiállítások: 10, ill. 8 perc. Hétméteresek: 4/3, ill. 4/1.

Az eredmény alakulása. 4. p.: 1-2. 7. p.: 2-2. 12. p.: 3-3. 18. p.: 5-3. 21. p.: 7-7. 24. p.: 9-9. 29. p.: 13-11. 35. p.: 20-12. 45. p.: 27-13. 50. p.: 30-13. 54. p.: 34-16.

Bajnokok Ligája-mérkőzés Montpellierben, újabb győztes csata — immáron a SEHA-sorozatban a fehérorosz Breszt otthonában —, majd pénteken NB I-es felsőházi nyitány hazai pályán. Carlos Ortega együttesének papíron mindenképpen ez utóbbi ütközet tűnt a legkönnyebben hozhatónak.

A BL-négyes döntőjébe vágyó bakonyiak és a szintén BL-szereplő, jövő szerdai vendéglátó Pick Szeged ellen nem táplálhattak vérmes reményeket Milovicék, de a meccsek jó felkészülést jelenthettek, jelenthetnek a március 11-ei első hazai felsőházi Balatonfüred elleni találkozóra.

Milovic révén orosházi találattal kezdődött a találkozó, ám Iváncsik Gergő gyorsan egyenlített. Cemas révén ismét a viharsarkiaknál volt az előny, a mérkőzés során először és utoljára. Az orosháziak mindenesetre nem játszottak megilletődötten, míg a fáradt csapat benyomását keltő veszprémiek sok labdát ellőttek.

A második félidőben azután megtört a vendégek lendülete, a hazaiak pedig ismét a BL-ben mutatott formájukat csillogtatták és állva hagyták vendégeiket. Előbb egy 8, majd egy 13 (!) perces vendég gólszünet következett és a remélt tisztes eredmény helyett nagy különbségű vereségbe szaladt bele az orosházi alakulat, amelyből egyedül a több bravúrt is bemutató Ivanisevicet lehetett dicsérni.

Vladan Jordovic: – Az alapcél az volt, hogy minél jobban játsszunk és hogy minden játékos szerepet kapjon. Az egyik legjobb európai csapat ellen játszottunk és 35 percig egyenrangú ellenfelek voltunk. Kicsit több koncentrációval és jobb helyzetkihasználással a jó periódusunkat még tovább hosszabbíthattuk volna. Elégedett vagyok, mert az első félidőt nagyon komoly szinten tudtuk lejátszani.

Kiemelt szavak: , , , .