Megvan az első orosházi NB I-es győzelem

Orosházi FKSE — Dunaferr SE 26-24 (11-13) NB I-es férfi kézilabda-mérkőzés, Orosháza, 600 néző. V: Horváth P., Marton. Orosháza: Knezevics — Balda, DJUKICS 4, Horváth R. 1, Kovács A. 3, LÓKODI 8 (1), Ambrus 4 (2). Cs: SZIKORA A. (kapus), Berta, MAZICS 3, Pánczél 1, Országh 1 (1), Raffai 1. Vezetőedző: Buday Ferenc. Dunaferr: KOVÁCS R. — PÁSZTOR Á. 6, Hajdu 2, Benmilloud 1, Kemény, BALI 4, SZÉLES 8 (3). Cs: Repóth (kapus), Morva 2, Kurbely, Takács 1 (1). Vezetőedző: Rapatyi Tamás. Kiállítások: 20, ill. 8 perc. Hétméteresek: 5/4, ill. 9/4.

Az eredmény alakulása. 8. perc: 1—4, 11. p.: 4—6, 20. p.: 8—10, 28. p.: 10—12, 35. p.: 15—13, 45. p.: 20—17, 55. p.: 22—22, 58. p.: 24—22.

A szombat esti alsóházi rangadón a vendégek kezdtek jobban és a 11. percben 6—4-re vezettek. Idegesen játszott a hazai együttes, amit kihasználtak a vendégek, és így tartották kétgólos előnyüket a félidő végéig. A második félidőt nagy lendülettel kezdte a kétgólos hátrányban lévő orosházi együttes.

A hazaiak átvették a vezetést, és a 35. percben már 15—13-as előnyt mutatott az eredményjelző. Ebben az időszakban a rutinos hazai hálóőr Szikora Attila hétmétereseket védett. Az orosháziak gyakran voltak emberhátrányban, de ez sem törte meg a kézilabdázókat. A Dunaferr nem adta fel és szívós munkával az 55. percben 22—22-re kiegyenlített.

Izgalmas volt a végjáték, amelyben ezúttal a nagy akarással küzdő, szurkolói által támogatott hazai együttes tagjainak helyén volt az eszük és a szívük és megnyerték a találkozót és ezzel megszerezték az orosházi csapat első győzelmét az NB I-ben.

Buday Ferenc: — A szünetben azt mondtam a fiúknak, hogy továbbra is sokat fussanak. Nagyon harcoltak és végre megszülettek az óhajtott pontok. Remélem, ez a győzelem további lelkesedésre ösztönzi a csapat tagjait és önbizalmat ad majd.

Rapatyi Tamás: — Nem tudtuk átlépni az árnyékunkat, győzhettünk volna, de sajnos veszítettünk.