Győzött a jobbik Dániában

Skjern Handbold (dán) – Orosházi FKSE-LINAMAR 40-20 (20-13)

EHF-kupa nemzetközi férfi kézilabda-mérkőzés, Skjern, 1225 néző. V.: Pandzic, Mosorinski (szerbek). Skjern: Pedersen – Borm 1, Mollgaard 4, Klitgaard 6, Mikkelsen 6, B. Christensen 5, Rasmussen 2. Cs.: Laursen (kapus), M. Christensen 4, Markussen 7, Jorgensen 4, Sondergaard, Svensson, Hansen 1, Bergholt. Edző: Ole Norgaard. Orosháza: Herjeczki – Benis 3, Németh G. 1, Morva 2, Mazic 1, Cemas 1, Németh L. 1. Cs.: Ivanisevic (kapus), Stranigg 3, Szeitl 1, Buday 2, Varsandán, Milovic 2, Knezevic 2, Pásztor, Tárkányi 1. Vezetőedző: Vladan Jordovic.
Kiállítások: 6, ill. 6 perc. Hétméteresek: 2/2, ill. 3/3.

Az EHF-kupa harmadik fordulójában az OFKSE a dán Skjern Handbold otthonába látogatott. Az orosházi együttest sajnálatos sérüléshullám sújtja, így Berta és Benmiloud nem tarthatott a csapattal, az ő szerepüket Szeitl és Knezevic játékával igyekezett pótolni Vladan Jordovic vezetőedző. A viharsarki gárda a kedvezőtlen előjelek ellenére jókedvvel és nagy lelkesedéssel készült a találkozóra.

A dán csapat az európai élvonalba tartozik, hazai bajnoki és nemzetközi eredményeik – számos BL, EHF-kupa részvétel és két Challenge-kupa győzelem – önmagukért beszélnek. Legjobbjaik, Mollgaard és Sondergaard a válogatottban is alapemberek. A papírforma a hazai együttes mellett szól, de az orosháziak fogadkoztak, hogy megkeserítik a vendéglátók életét.

13:10
Melegítenek a játékosok, lassan megtelnek a Skjern Bank Aréna lelátói.

13:25
A Skjern utánpótlás együtteseinek sorfala között futnak ki a pályára a csapatok.

1. perc
Németh Gábor eladja a labdát, de Herjeczki védi a ziccert.

2. perc
Borm kap két percet. Passzív, támadhat a Skjern.

3. perc
Benis kap sárgát, Mikkelsen büntetőből betalál. Németh László egyenlít, 1-1.

5. perc
Varsandán is kiállíttatja magát, támad a Skjern. Mollgaard kihasználja az előnyt, 2-1.

6. perc
Morva betörésből egyenlít, 2-2.

7. perc
Mazic megszerzi az orosházi vezetést, 2-3.

8. perc
Herjeczki ismét nagyot véd, de hetest kapunk. Mikkelsen nem kegyelmez, 3-3.

9.perc
Morva lövését védi Pedersen, támadhat a Skjern. Klitgaard vezetést szerez a hazaiaknak. 4-3.

11. perc
Németh Gábor átlövésből egyenlít. 4-4.

12. perc
Potyognak a gólok. Rasmussen és Mikkelsen góljaival 6-4. Hetesből Buday szépít. 6-5.

13. perc
A 211 centis Markussen is bemutatkozott az orosháziaknak.  Morva és Christensen gólt lőtt, 8-6.

16. perc
Rasmussen góljával 9-6. Buday hatalmas átlövésével 9-7.

17. perc
Markussen talál be, de kitartóan küzd az Orosháza, 10-7.

18. perc
A balszélről Bjarke Christensen eredményes, Vladan Jordovic időt kér.

19. perc
Cemas szépít, 11-8. Mikkelsen gyorsan válaszolt a magyar gólra, 12-8.

20. perc
Klitgaard talál be, kezd elhúzni a Skjern.

21. perc
Buday eladott labdája után támad a hazai csapat. Markussen átlövésből bombáz. 14-8.

22. perc
Cemas labdát szerez, Milovic lövése a kapust is a hálóba viszi. 14-9.

24. perc
Ismét Markussen. Ezúttal betörésből eredményes, 15-9.

25. perc
Rasmussen a jobbszélről talál be, Buday lövése a kapufát forgácsolta. A kontrát elrontják a hazaiak, Milovic gólt lő, de az újabb ellentámadásbóan Mikkelsen nem hibáz.

27. perc
Klitgaard cunderez, 18-10. Az Orosháza büntetőt lőhet, Knezevic nem hibázza el. 18-11.

29. perc
Ejtésből még nem született gól. Bjarke Christensen most bemutatta. A kontrából Stranigg szerez találatot, 19-12. A hazai edző, Norgaard is időt kér.

30. perc
Ivanisevic ziccert véd, de a kipattanó Bjarke Christensené, 20-12. Az OFKSE időntúli heteshez jut, Knezevic biztos kézzel értékesíti. A félidő állása 20-13.

31. perc
A Skjern kezdi a második játékrészt. Ismét Markussen… 21-13.

33.perc
Németh László nem tud túljárni Pedersen eszén, az ellentámadásból Jorgenssen eredményes. 22-13.

35. perc
Milovic belemenése után ismét skjerni támadás. Jorgenssen tízre növeli a hazai előnyt. 23-13. Az Orosháza időt kért.

36. perc
Stranigg, majd Rasmussen talál be, 24-14.

38. perc
Ivanisevic védi Mollgaard bombáját, de az ellentámadásban Tárkányi a vonalról lőtt, jöhet a Skjern. Morten Christensen 11-re növeli a hazai előnyt.

40. perc
Nagyon küzd az Orosháza, Stranigg váltja gólra az igyekezetet. 25-15.

41. perc
Jorgenssen nem kegyelmezett a jobbszélen. 26-15. Szeitl válaszol, majd Markussen talál be, 27-16.

44. perc
Németh Gábor kap két percet. Megússzuk gól nélkül, de mi is elügyetlenkedjük a támadásunkat.

46. perc
Mikkelsen, majd Borm. 29-16. Aztán megint Borm. 30-16. Vladan Jordovic ismét időt kér.

48. perc
Egyszerűen nem bírunk a dán védelemmel. Újabb hazai támadás, majd gól. 31-16.

50. perc
Ezúttal Klitgaard beállóból eredményes, 32-16. Benis a jobbszélről szépít, 32-17.

51. perc
Morten Christensen gól, majd Stranigg-kapufa. Támad az OFKSE. Benis gyönyörű cselt mutat be, de a kapus védi a lövését. Bezzeg Mollgaardnak sikerül ugyanez a másik oldalon… 34-17.

53. perc
Benis góljára rögtön válaszol Morten Christensen, 35-18.

55. perc
Benis ismét a szélről, 35-19.

57. perc
Hansen ziccerét védi Herjeczki, de másodszor már nincs szerencséje. 36-19.

58. perc
Jorgenssen lő újabb gólt, majd Borm és Klitgaard. Már húsz van közte, 39-19.

60. perc
Tárkányi Bence szépít, 39-20. A közönség felállva ünnepel, búcsúzóul még Hanssen is betalál.

Itt a vége, 40-20-ra nyert a hazai együttes. Ha a különbség némileg eltúlzott is, a Skjern teljesen megérdemelten győzött a mindvégig tiszteletreméltóan küzdő, de szemmel láthatóan szerényebb játékosanyaggal rendelkező Orosháza ellen.

Ole Norgaard: – Az Orosháza jó kézilabdát játszik, jó csapat, de nicsenek olyan fizikai adottságaik, mint nekünk. Az volt a célunk, hogy tartsuk fenn a nyomást és kapcsoljunk rá, amikor gyengébbnek tűnnek. Ez nagyon jól sikerült.

Vladan Jordovic: – A két csapat közötti különbség nagyon nagy, mind nemzetközi tapasztalatban, mint játéktudásban. A védekezés tengelyének két játékosa, Berta Gábor és Benmiloud Yassine nélkül érkeztünk. Ilyen magas játékosok ellen nagyon nehezen tudtuk felvenni a ritmust.