Hullámzó teljesítménnyel is győzőtt az Orosháza

Orosházi FKSE-Linamar — Balmazújváros 33—28 (17-15)

Felkészülési férfi kézilabda-mérkőzés, Orosháza, 200 néző. V.: Kolarovszki, Szabó. Orosháza: Herjeczki — Benis 11, Milovics 4, Buday 1, Benmiloud 3, Cemas 3, Németh L. 1. Cs.: Ivanisevics (kapus), Tárkányi 1, Pásztor M. 2, Németh G. 2, Berta 1, Morva 1, Mazics, Strannig 3, Varsandán Á. Vezetőedző: Vladan Jordovics. A Balmazújváros legjobb dobói: Atsushi 5, István 4, Oláh T. 4, Mindegász 3, Temesvári 3.

Az első gólt a vendégek lőtték, de az 5. percben 4-2-re fordított az orosházi együttes. Ezt követően a remekül játsszó, újonc Benis góljaival 10-8-as előnyre tett szert a hazai csapat, ám az újvárosiak nem adták fel, és a 14. percben 10-10-re egyenlítettek.

A 17. percben a balmazújvárosiak mestere Füzesi Ferenc időt kért, miután az orosháziak három góllal elhúztak (13-10). Nagy csata folyt a pályán, a 24. percben 16-12-es hazai előny után, a vendégek egy gólra feljöttek, ám a félidő végén Pásztor Máté betalált, ezzel kettőre nőtt a hazai előny.

Szünet után lendületesen kezdett a házigazda, és a 34. percben már 20-15-re vezetett. A vendégek erősítettek, és a 44. percben 23-22-re felzárkóztak. Ekkor Vladan Jordovics időt kért, ami használt és az orosháziak jó játékkal hét gólos előnyre tettek szert (50. p.: 29-22). A Balmazújvárost nem lehetett megtörni, így 29-26-ra ismét feljöttek.

A hullámzó teljesítményt nyújtó, jobb erőkből álló orosháziak sikere megérdemelt, a lelkes újonc ellen.