Nyert és hetedik az Orosháza

Ceglédi KKSE — Orosházi FKSE-Linamar 30-36 (17-16)

NB I-es férfi kézilabda-mérkőzés, rájátszás a 7—12. helyért, Cegléd, 300 néző. V.: Kékes Cs., Kékes P. Cegléd: Bősz — Tóth N. 2, Benke 1, LEPSÉNYI 6, Vujovics 1, Perisics 5 (3), Bíró 4 (1). Cs.: Lakos (kapus), Endrédi, Lászlai 1, Varga P., TAKÁCS B. 9, Hódi, Csőke, Antal 1, Dengi, Lakos. Vezetőedző: Kökény István. Orosháza: Ivanisevics — Marics 1, MORVA 2, VARSANDÁN Á. 3, BENMILOUD 7, STRANIGG 4, Németh L. 5 (4). Cs.: Herjeczki (kapus), Raffai, Berta, BALI 6, Mazics 5, Cifra, Balda 3 (1). Vezetőedző: Vladan Jordovics.
Kiállítások: 12, ill. 16 perc. Hétméteresek: 6/4, ill. 6/5
.

Az eredmény alakulása: 8. perc: 3-5. 15. p.: 8-9. 20. p.: 11-11. 24. p.: 16-11. 39. p.: 19-21. 45. p.: 23-25. 50. p.: 26-29. 55. p.: 28-32.

A vendégeknél Igor Milovics és Buday Dániel nem lépett pályára a bajnokság záró mérkőzésén.

Gyors játékot mutatott be mindkét csapat, a védekezésben adódtak hibák, így a labda gyakran került a kapuba. A 15. percben egy góllal vezettek a vendégek, majd felváltva estek a gólok, a kapusok sem nagyon tudták hárítani a lövéseket. A folytatásban se törődtek sokat a védekezéssel a játékosok, így a 20. percben 11-11-et mutatott az eredményjelző. Ezt követően öt góllal elhúztak a hazaiak, Vladan Jordovics azonnal időt kért. Az orosháziak rendezték a sorokat és a félidő végére egy gólra feljöttek.

Fordulás után felváltva estek a gólok, majd a vendégek erősítettek, és a 39. percben átvették a vezetést, amit már ki se adtak a kezükből. Szépen játszott az Orosháza, támadásban Bali és Benmiloud rendre betalált, de Mazics és Stranigg is többször volt eredményes. A vendégek diktálták a tempót, és hiába kért időt Kökény István edző nem tudta felrázni csapatát. Az utolsó tíz percben az OFKSE akarata érvényesült, akik ilyen különbséggel is megérdemelten győztek.

A látottak alapján a két kulcsjátékosát nélkülöző orosházi csapat a szünet után fokozta a tempót, és helyenként örömjátékot bemutatva magabiztosan nyerte a péntek esti találkozót. A vendégek egész éves teljesítményükért dicséretet érdemelnek, a hetedik hely az év eleji terveknek megfelelően előrelépést jelent a tavalyi kilencedikkel szemben.

További eredmény: PLER Budapest — Váci KSE 22-21. Az állás: 7. Orosházi FKSE 27 pont, 8. PLER Budapest 22, 9. Cegléd 21, 10. Mezőkövesd 21, 11. Váci KSE 18, 12. SZESE Győr 9. A SZESE Győr – Mezőkövesd mérkőzést ma 18 órakor játsszák.

Kökény István: — Sokkal szebben szerettünk volna búcsúzni a szezontól. Célunk a nyolcadik hely elérése volt, ami sajnos nem sikerült.

Vladan Jordovics: — Szép játékot nyújtottunk, megérdemelten győztünk. Örülünk, hogy megszereztük a hetedik helyet a bajnokságban.