Megérdemelten nyertek az orosháziak

SZESE Győr — Orosházi FKSE-Linamar 22-24 (13-12)

NB I-es férfi kézilabda-mérkőzés, Győr, 800 néző. V.: Baranyi, Szloska. Győr: Lorger — Gebhardt 3, Mota 3 (1), Halász 3, Pesic 3, Rivnyák 1, Németh G. 2. Cs.: Somogyi (kapus), Szabó A. 3, Hernandez, Gubó, Sokoray, Gál, Simon 3, Terenyi 1, Tóth E. Vezetőedző: Rosta Miklós. Orosháza: HERJECZKI — Balda 2, Milovics 3, BUDAY 8 (3), Benmiloud, Bali 3, Németh L. 1. Cs: IVANISEVICS (kapus), Raffai, Stranigg 1, BERTA, Mazics 2, Marics 1, Cifra 3, Morva, Varsandán Á. Vezetőedző: Vladan Jordovics.
Kiállítások: 8, ill. 10 perc. Hétméteresek: 4/14, ill. 3/3
.

Az eredmény alakulása: 4. perc: 1—1. 7. p.: 3—2. 11. p.: 4—3. 15. p.: 4—5. 17. p.: 5—7. 24. p.: 8—8. 28. p.: 10—11. 34. p.: 13—15. 40. p.: 17—17. 45. p.: 19—20. 51. p.: 21—21. 54. p.: 21—23. 59. p.: 22—24.

A győri egyetemi csarnokban a találkozó elején felváltva estek a gólok. Az orosháziaknál Milovics lőtte az első gólt, majd Bali kétszer is bevette a házigazdák hálóját. Herjeczki többször is bravúrral védett, így a vendégek a 15. percben átvették a vezetést (4—5). A folytatásban az orosháziak kettőre növelték az előnyt, amire Rosta Miklós azonnal kikérte az idejét. A győriek lendületbe jöttek, és a 24. percben 8—8-ra egyenlítettek. Vladan Jordovics azonnal reagált, és a vendégek mestere kikérte idejét. A hazaiak kapujában a 205 centiméter magas, korábban a Celjével Bajnokok Ligáját nyert szlovén Lorger többször is bravúrosan védett. A félidő hajrájában a győriek ismét átvették a vezetést, és egy gólos hazai előnnyel vonultak pihenőre a csapatok.

Szünet után a vendégek előbb egyenlítettek, majd Milovics góljával fordítottak, sőt Buday találata után már 15—13-ra vezettek. Az újonc nem adta fel, és a 40. percben a korábban Békésen játszó Simon góljával kiegyenlített. Felváltva estek a gólok, a hazaiak kapujába a fiatal Somogyi állt, aki többször is jól avatkozott közbe. Az 51. percben 21—21-nél Vladan Jordovics jónak látta, hogy a véghajrá előtt időt kérjen, megnyugtassa fiait. Az orosháziak az 54. percben két gólos vezetésre tettek szert, a győriek azonnal időt kértek. Az 56. percben Ivanisevics kapust hetest védett. Az utolsó percben kétgólos vendégelőnynél Vladan Jordovics időt kért.

A küzdelmes mérkőzésen végig a vendégek akarata érvényesült, akik fegyelmezett, taktikus játékkal rászolgáltak a győzelemre, és ezzel visszavágtak az őszi egygólos orosházi vereségért.

Rosta Miklós: — Nem sikerült megvalósítani az elképzeléseinket.

Vladan Jordovics: — A csapat teljesítette a tervet, és visszavágott az őszi vereségért.