Izgalmas végjáték a nemzetközi tornán

A rendező Orosházi Férfi Kézilabda SE meghívását elfogadta a Balatonfüred, a Mezőkövesd, a B. Braun Gyöngyös NB I-es csapata, valamint a romániai első osztály elejébe tartozó és Európai kupaszerepléssel kacérkodó Torda gárdája. A körmérkőzéses rendszerben lebonyolított küzdelemsorozat végére csúcsosodtak ki az izgalmak, de lássuk sorjában…

Szombaton a vendéglátó OFKSE és a Torda összecsapásával kezdődött a torna. Az első meccset 19-15-ös félidő után meggyőző játékkal, 38-30-ra nyerték az orosházi srácok. A második találkozón hasonlóan fölényesen, 37-28 arányban diadalmaskodott a gyöngyösi csapat az újonc Mezőkövesd ellen. Az előző bajnokság középmezőnyében végzett Gyöngyös győzelme papírforma eredménynek mondható az újonc ellen, akikkel – mi tagadás – Avar György edzőnek jócskán lesz még dolga. A harmadik találkozón mutatkozott be Sótonyi László csapata. A Zdolik Bencével, Pásztorral, Tomborral felálló Balatonfüred nem is okozott csalódást és nagy fölénnyel szerezte meg a győzelmet a Torda ellen (36-25).

Ezután következett a szombati nap rangadója, a Gyöngyös – OFKSE összecsapás. Az orosháziak az első meccsen látott hatékony támadójátékkal és kőkemény védelemmel kezdtek és vezetést is szereztek. Folyamatosan 5-6 gólos hazai előnyt mutatott az eredményjelző, egészen a második félidő 12. percéig. Ekkor az addig kitűnően irányító Buday Dani megsérült és ettől érthetetlen módon összezavarodott csapatunk. Sok hiba csúszott a támadásokba és ezt a rutinos Frey Tamás vezetésével a gyöngyösiek ki is használták. Szép lassan csökkent a hazai előny, a végére pedig teljesen el is fogyott. A lefújásra a vendégek ki is énekelték a sajtot a szánkból és egy góllal megnyerték a találkozót (22-23). Ezek után kicsit szomorúan néztük végig, hogy az első nap záró mérkőzésén a Füred hogyan páholja el a kövesdieket (36-24).

Vasárnap: megvertük a Füredet, de nem eléggé

Vasárnap, az első találkozón a Gyöngyös is legyőzte romániai vendégcsapatunkat (35-33), a hazaiak pedig a Mezőkövesd ellen hangoltak a végső összecsapásra. Végig vezetve, magabiztos, 27-18 arányú győzelemmel tették ezt. Ekkorra már kirajzolódtak a pillanatnyi erőviszonyok, úgyhogy izgatottan figyelte a csarnok közönsége a Füred-Gyöngyös összecsapást. A Balaton partiak a vártnál nagyobb arányban, 27-20-ra múlták felül vetélytársukat. Az addig nyeretlen két együttes, a Torda és a Mezőkövesd találkozóján az volt a tét, hogy melyik csapat végez a negyedik, illetve ötödik helyen. A tordaiak ezen a meccsen átrohantak a holtfáradt Kövesden és 47-33 (!) arányban megszerezték első és egyetlen győzelmüket.

Az utolsó mérkőzés előtt kezdődött az igazi számolgatás, hisz az első három hely még kiadó volt. Ha az orosháziak legyőzik az addig veretlen Füredet, hármas körbeverés alakul ki, ahol az egymás elleni eredmény már nem számít, viszont a gólarány annál inkább. A feladat tehát adott volt Jordovic mester tanítványai számára: minimum négy góllal kell győzni az utolsó találkozón és akkor tornagyőztes a hazai csapat. Ennek szellemében szálltak harcba a fiúk, de a fürediek is nagyon akarták a győzelmet. Sokáig nem is bírt egymással a két csapat. Hallatlanul izgalmas volt a meccs. Fej-fej mellett haladtak a csapatok. Sokáig nem is sikerült egygólosnál nagyobb előnyre szert tenni egyik gárdának sem. Valahányszor gólt lőttünk, mindannyiszor érkezett rá válasz. A nagy akarással játszó orosháziak aztán a lefújás előtt tíz perccel kétgólos előnyhöz jutottak és ebből egyet az utolsó pillanatig meg is sikerült őrizni (27-26). Legyőztük az addig pontot sem vesztő Füredet! (Most sajnáltuk csak a Gyöngyös ellen elhullatott pontokat.) A gólkülönbség és a lőtt, ill. kapott gólok alapján alakult ki a végső sorrend az egy-egy vereséggel álló három csapat között. E szerint első a Balatonfüred, második az OFKSE, harmadik pedig a Gyöngyös csapata lett.

Sok és sokszor jó kézilabdát láthattunk ezen a tornán, valamint egyértelműen bebizonyosodott, hogy a hamarosan kezdődő bajnokságban, a fokozatosan formálódó és erősödő orosházi csapattal minden ellenfélnek komolyan számolnia kell.

A torna legjobb kapusa a fürediek hálóőre, Székely Márton lett. A legjobb játékosnak az orosháziakat erősítő Buday Dánielt választották az edzők.