Egy vereség, egy győzelem a Doherty-kupán

A Doherty-kupa első napján jól szerepelt az Orosházi FKSE. Vasárnap folytatás.

Ezen a hétvégén rendezi az Orosházi FKSE a Doherty Hungary nemzetközi kézilabdatornát az Eötvös-csarnokban. Szombaton a nyitómérkőzésen az NB I/B-s Lajosmizse volt az OFKSE-Alexandra ellenfele. A találkozón jól látszott a két csapat közötti osztálykülönbség, a mieink könnyed játékkal 24-10-es félidő után 38-21-es győzelmet arattak.

Nagy volt a küzdelem a Pick és az OFKSE között (klikk a képre) Fotók: Rajki Judit

A délutáni összecsapáson már nehezebb volt az ellenfél, az NB I-es tabella 2. helyezettje, a válogatott játékosait nélkülöző Pick Szeged ellen vették fel a mieink a harcot. A találkozón szinte végig a Szeged vezetett, és 16-19-es félidő után 32-35 arányban győzni is tudott. A Tisza-parti együttesből különösen a két légiós, Sulc (10), és Pribanic (9) állította nehéz feladat elé védelmünket. Ezen a találkozón látszott, hogy sok dolga van még Füzesi mesternek, hiszen négy új játékost kell beillesztenie a csapatba, és összecsiszolni a támadójátékost, illetve a védekezést. Ennek ellenére láttunk nagyon szép megoldásokat a csapattól, és küzdőszellemből is jelesre vizsgáztak a fiúk – a második félidőben volt, hogy nyolc góllal vezetett a Szeged, de csapatunk küzdött, és végül három gól különbséggel kapott ki.

A Doherty-kupa második napján 11.45-kor a harmadik helyért játszik az OFKSE az Eötvös-csarnokban.

Kiemelt szavak: , , , .