A csonka szezon számokban

Ahogyan minden idény végén, úgy a 2020-as őszi szezon zárultával ismét visszatekintünk az elmúlt 4 hónap mérkőzéseire, ezúttal is a beszédes számok tükrében értékeljük a mögöttünk álló 420 percet.

Az Orosházi FKSE-LINAMAR NB I-es együttese a járványhelyzet miatt az őszi idényben csupán 7 mérkőzést játszott, ezek közül 1 találkozó végződött viharsarki győzelemmel, 1 találkozón döntetlent játszottak, míg 5 alkalommal vesztesen hagyták el a pályát a zöld-sárgák. A teljes képhez persze az is hozzá tartozik, hogy az orosházi gárda valamennyi vereségét a tabella első 5 helyét elfoglaló csapatok (Veszprém, Szeged, FTC, Gyöngyös, Csurgó) ellen szenvedte el.

A 7 mérkőzésen 155 gólt lőtt és 214 gólt kapott együttesünk, ami mínusz 59-es gólkülönbséget – meccsenkénti 22,1 adott és 30,6 kapott találatot jelent.

Tóth Károly a legeredményesebb orosházi volt az ősszel (Fotó: Zsedényi Péter – OFKSE.hu)

Egy találkozón a legtöbb gólt – szám szerint 26-ot – a Csurgó ellen lőtték Lele Ákosék, a legkevesebbszer – 18 alkalommal – a Ferencváros vendégeként sikerült betalálni. Kapott góljaink közül a legtöbbet – 39-et – a Szeged együttese szerezte, legkevesebb alkalommal a Cegléd talált az orosházi kapuba, ők csupán 22 gólt lőttek a viharsarkiaknak.

12. Lászlai Szabolcs 1 / 0,33

Legeredményesebb játékosunk, az irányító Tóth Károly 31 találatával az NB I összesített góllövőlistáján a 37. helyen szerepel.

A legtöbb büntetőt Lele Ákos értékesítette: 9 lövéséből 6 gólt szerzett, az esetek 67 százalékában volt eredményes.

Egy mérkőzésen a legtöbb gólt Peskov, Lele és Tóth Károly szerezte, előbbi a Veszprém kapuját, míg az utóbbi két játékos a Csurgó hálóját vette be 7-7 alkalommal.

Ősszel a csapatból a legtöbb időt – 352 percet – Tóth Károly töltötte a játéktéren, mérkőzésenként átlagban 50 percet. Őt kapusunk, Yunus Özmusul követi, aki a 7 meccsen összesen 342 percen át védte az orosházi hálót.

A legtöbb kiállítást a Alekszej Ushal gyűjtötte be, ő a 7 találkozón 11 alkalommal kapott két percet, 1 alkalommal pedig kizárásban részesült.

A 2020-as őszi bajnoki szezonban pályára lépő 18 kézilabdázónk átlagéletkora 26,2 év (ez a szám tavaly 26,6, tavalyelőtt pedig 26,2 volt), legidősebb játékosunk a 37 éves Alekszej Peskov, legfiatalabb pedig a 20 esztendős Csányi Roland volt.