Megszületett az első ifjúsági siker

I. osztályú serdülő csapatunk megyei rangadón lépett pályára, míg az ugyancsak az élvonalban szereplő ifjúsági együttesünk a Cegléd vendégeként idegen környezetben szerezte meg első győzelmét.

Optimum-Solar Békési FKC – Orosházi FKSE-LINAMAR 28-16 (13-7)

Serdülő bajnokság, I. osztály, Keleti csoport, Békés, zárt kapu. V.: Csanádi, Polgár. Orosháza: Finta (kapus), Badar, Bencsik 1, Bódai 2, Borbély 2, Fábián, Furka, Lukács 5, Kádas 4, Nadicsán 2, Nánási, Virág, Benkő. Mb. edző: Kovács Attila.
Kiállítások: 4, ill. 6 perc. Hétméteresek: 4/4, ill. 0/0.

Kovács Attila: – Serdülő együttesünk felkészülését számos dolog nehezíti az utóbbi időben, de a csapat vállalta a mérkőzést. Az első 15-20 percben még tisztesen helytálltak a fiúk, de sajnos a csereként pályára lépő játékosok többsége megilletődve, bizonytalanul szállt be a meccsbe és végül nagy különbség alakult ki, mert az erős békési csapat gyorsan kihasználta az egyéni hibákat.

A mérkőzés első felében tisztesen helytálltak az orosházi serdülő fiúk (Fotó: Békési FKC)

Ceglédi KKSE – Orosházi FKSE-LINAMAR 20-33 (12-15)

Ifjúsági bajnokság, I. osztály, Keleti csoport, Abony, zárt kapu. V.: Maródi, Novák. Orosháza: Opavszki, Paulik, Varga I. (kapusok), Andrikó 4, Arnóczki 6, Borbély 2, Bódai 3, Farkas S. 3, Forrás 1, Jónás, Nadicsán 6, Pavuk 2, Szabó M. 6. Edző: Kovács Attila.
Kiállítások: 2, ill. 4 perc. Hétméteresek: 0/0, ill. 1/1.

Kovács Attila: – Legutóbb az őszi szünet előtt léptünk pályára, azóta minden meccsünk el lett halasztva, többnyire ellenfeleink kérésére. Ezért komoly meccshiánnyal érkeztünk a ceglédi találkozó pótlására. A fiúk nagyon várták a játékot és ugyan elég sok hibával, de nagy lelkesedéssel magabiztos győzelmet arattunk a balszerencsés sérülésektől sújtott ellenfelünkkel szemben. A győzelemből önbizalmat kell merítsünk a hátralévő mérkőzéseinkre.

Kiemelt szavak: , , , , .