Az őszi szezon a számok tükrében

Hagyományainkhoz híven az esztendő végén ismét visszatekintünk az őszi bajnoki szezonra, ezúttal a beszédes számok tükrében értékeljük a mögöttünk álló 780 percet.

Az Orosházi FKSE-LINAMAR NB I-es együttese az őszi idényben 13 mérkőzést játszott, ezek közül 2 találkozó végződött viharsarki győzelemmel, 1 alkalommal döntetlennel zárult, míg 10-szer vesztesen hagyták el a pályát a zöld-sárga mezes fiúk.

A 13 mérkőzésen 324 gólt lőtt és 381 gólt kapott együttesünk, ami mínusz 57-es gólkülönbséget – meccsenkénti 24,9 adott és 29,3 kapott találatot jelent.

Egy találkozón a legtöbb gólt – szám szerint 30-at – a MOL-Pick Szeged ellen lőtték Lele Ákosék, a legkevesebbszer – 17 alkalommal – a Tatabánya vendégeként sikerült betalálni. Kapott góljaink közül a legtöbbet – 42-t – a Szeged együttese szerezte, legkevesebb alkalommal a Csurgó talált az orosházi hálóba, ők győzelmük ellenére csupán 22 gólt lőttek Herjeczkiék kapujába.

15. Ambrus József 1 / 0,08

Legeredményesebb játékosunk, a csapatkapitány Németh László 56 találatával az NB I összesített góllövőlistáján az előkelő 11. helyen szerepel.

Csapatkapitányunk, Németh László szerezte a legtöbb orosházi gólt (Fotó: Kecskeméti Krisztina – OrosCafé.hu)

A legtöbb büntetőt szintén Németh Laci értékesítette: 31 lövéséből 26 gólt szerzett, az esetek 84 százalékában volt eredményes. Másik ítéletvégrehajtónk, Lele Ákos 12-ből 9-szer talált a kapuba, ez 75 százalékos arány.

Egy mérkőzésen a legtöbb gólt ugyancsak Németh László szerezte, a Vác csapata ellen 11-szer talált kapuba, Lele Ákos pedig a Szeged hálóját vette be 10 alkalommal. Igor Mrsulja az Eger és a Veszprém ellen is 9-9 gólt szerzett.

Az MKSZ által vezetett lövőstatisztikát orosházi részről Molnár Gergő vezeti 100 %-kal, hiszen a szezon során mind a 3 próbálkozása góllal zárult – ezekből 2 ráadásul a Veszprém csapata ellen! Védőjátékosunk, Kancel Ottó szintén hibátlan volt (2/2). Az igazi gólgyárosok persze többet is hibáznak, közülük is a legjobbak beállóink voltak: Zubai 19/17-es mutatója 89,5 %-ot ért, Döme 27/23-as eredménnyel 85,2 %-os volt, míg a balszélső Németh László 56 gólját 73 kísérletből érte el, ami 76,7-es mutatót jelent.

Ősszel a csapatból a legtöbb időt – 640 percet – Németh László töltötte a játéktéren, mérkőzésenként átlagban 49 percet. Őt követi másik szélsőnk, Pásztor Máté, aki 559 percet kapott edzőjétől, meccsenként 43-at. A legkevesebb lehetőséghez az azóta már eligazolt Khaled Essam jutott, ő 3 találkozóján összesen 10 percet szerepelt a pályán, Majdán Márk 78 (6 perc/meccs), Molnár Gergő 94 percet (8 perc/meccs) kapott a bizonyításra.

A legtöbb kiállítást a Kancel Ottó gyűjtötte be, ő a 13 találkozón 20 alkalommal kapott két percet, 2 alkalommal pedig kizárásban részesült.

A 2019-es őszi bajnoki szezonban pályára lépő 18 kézilabdázónk átlagéletkora 26,6 év (ez a szám tavaly 26,2, tavalyelőtt pedig 24,5 volt), legidősebb játékosunk ismét a 40,5 éves Ambrus József, legfiatalabb pedig a 19 esztendős Kiss Axel volt.