Félidei számvetés

numbersUgyan decemberben még két élvonalbeli bajnoki találkozót játszik felnőtt együttesünk, ám azok már a tavaszi szezon mérkőzései lesznek, így a bajnokság félidejében szokásunkhoz híven ismét rövid számvetést készítettünk.

Az Orosházi FKSE-LINAMAR együttese 13 bajnoki találkozón lépett pályára, ezek közül 2 mérkőzés orosházi győzelemmel, 2 pedig döntetlennel zárult, míg 9 alkalommal csapatunk vesztesen hagyta el a küzdőteret.

A 13 mérkőzésen 308 gólt lőtt és 351 gólt kapott együttesünk, ami mínusz 43-as gólkülönbséget, valamint meccsenkénti 23,7 adott és 27 kapott találatot jelent.

Egy találkozón a legtöbb gólt – szám szerint 32-t – a Csurgó csapatának lőttük, november 15-én, hazai pályán. A legkevesebbszer – 18 alkalommal – a Tatabánya és az FTC elleni idegenbeli mérkőzéseken sikerült hálóba találnunk, a Fradi ellen még ez is pontot ért. Kapott góljaink közül a legtöbbet – 40-et – a Veszprém csapatától kaptuk, legkevesebb alkalommal pedig a Cegléd és a Ferencváros talált az orosházi kapuba, ők csupán 18-18 gólt szereztek ellenünk.

aaa

Gyene Norbert (15) volt a legeredményesebb orosházi gólszerző (Fotó: GYKK)

Az Orosházi FKSE-LINAMAR gólszerzői a 2017/2018-as őszi szezonban:
1. Gyene Norbert 49 gól/13 mérkőzés (3,77 gólátlag)
17. Domagoj Srsen 2/13 (0,15)

Gyene Norbert 49 találatával az NB I összesített góllövőlistáján a 18. helyen szerepel.

A legtöbb büntetőt is Gyene értékesítette: 34 lövéséből 30 gól született, azaz az esetek 88 százalékában volt eredményes. Marko Knezevic 6 próbálkozásból 4-szer (67 %), míg Bella Csaba 2-ből 1-szer (50 %) talált kapuba a hétméteres vonalról.

A legtöbb kiállítást Nikola Markoski gyűjtötte be, ő 8 alkalommal kapott két percet, míg Antal, Ferenczi és Srsen 6-6 esetben kényszerült a kispadra.

A 2017/2018-es bajnoki szezon őszén pályára lépő 20 kézilabdázónk átlagéletkora 26,6 év, legidősebb játékosunk a 38 éves Szabó Levente, legfiatalabb pedig a 19 esztendős Zvolenszki Attila volt.