Magabiztos szegedi győzelem

20663618_1819234484770093_3606592251110947620_nSzerdán este mutatkozott be a külföldi edzőtáborozás után hazatért bajnoki ezüstérmes szegedi együttes szurkolói előtt az orosháziak ellen.

MOL-Pick Szeged – Orosházi FKSE-LINAMAR 36–23 (18–11)

Felkészülési férfi kézilabda-mérkőzés, Szeged, 2000 néző. V.: Paska, Vastag. Orosháza: Herjeczki – Gyene 3, Ferenczi 1, Knezevic 2, Markoski 2, Stranigg 5, Németh L. 2. Cs.: Szabó L. (kapus), Morva, Radojevic 2, Srsen, Morva, Németh G. 3, Antal 1, John 1, Milas 1, Pásztor M. Vezetőedző: Buday Dániel. A Pick Szeged legjobb dobói: Bodó 6, Bánhidi 5, Balogh Zs. 4.

Szerdán este mutatkozott be a külföldi edzőtáborozás után hazatért bajnoki ezüstérmes szegedi együttes szurkolói előtt az orosháziak ellen. A hazaiak kezdtek jobban, a 6. percben 4–1-re vezettek. A folytatásban fokozatosan növelte előnyét, a válogatottak egész sorát felvonultató hazai együttes, a 23. percben 14–5 volt az állás, a szünetre hétgólos szegedi előnnyel mentek a csapatok. Az első félidőben a vendégek beállósa, Domagoj Srsen súlyosnak tűnő sérülést szenvedett, a kórházba kellett vele menni.

(Fotó: Kocsis Alíz)

Becsületesen küzdött az orosházi csapat (Fotó: Kocsis Alíz)

Fordulás után a 38. percben már tíz góllal vezettek a hazaiak (22–12). A folytatásban tovább nőtt a különbség (45. p.: 27–14). A félidő hajrájában 28-18-ra feljöttek a vendégek, ám végül tizenhárom góllal győzött a Szeged.

A más célokért küzdő szegediek ilyen különbséggel is teljesen megérdemelten győztek. Az orosháziak becsületesen küzdöttek, akik közül a fiatal Stranigg János biztatóan mozgott támadásban.