NB I ifi: korán eldőlt

14324330_1342706062437032_3361308051957905937_oTíz percig meccsben volt az Orosháza, ezt követően azonban hamar kiütközött a két együttes közötti különbség. Buday Dániel edző bízik benne, hogy a csapat tanul az elkövetett hibákból.

MOL-Pick Szeged – Orosházi FKSE-LINAMAR 34-19 (20-9)

NB I-es bajnoki férfi ifjúsági kézilabda-mérkőzés, Szeged, 50 néző. Vezette: Répás, Sebők. Orosháza: Majdán (kapus) 1, Wágner L., Szabó Cs. 4, Kristofóri 1, Deák, Blaskó 6, Sütő 1, Csányi R., Kiss Axel 4, Andrikó 2, Kollár, Németh, Csányi Z. Edző: Buday Dániel.
Kiállítások: 10, ill. 10 perc. Hétméteresek: 3/3, ill. 4/2.

A mérkőzés elején felváltva estek a gólok, sőt a 10. percben még 4-3-ra az orosházi együttes vezetett. Ekkor azonban megrázták magukat a házigazdák és egy hatos sorozattal megukhoz ragadták az irányítást. Még néhány percre feltámadtak az orosháziak, ám utána ismét elveszítették a fonalat, a szegedi fiatalok számolatlanul szerezték a könnyű gólokat.

Buday Dániel nem volt elégedett csapatával

Buday Dániel edző nem volt elégedett csapatával

A második játékrészben folytatódott az OFKSE vesszőfutása, támadásban és védekezésben is határozatlan volt a zöld-sárga együttes. Az utolsó 10 percben a biztos vezetés birtokában enyhült a szegediek nyomása, ekkor még volt néhány értékelhető megmozdulása az orosházi csapatnak, de a különbség már nem csökkent a felek között.

Buday Dániel edző: – Ismét egy nehéz mérkőzés volt. Az első négy találkozóra két célt tűztem ki a csapat elé: azt, hogy két pontot minimum szerezzünk, és azt, hogy összejátsszuk kicsit ezt a társaságot, amit 80-85 százalékban sikerült is megvalósítani. Ezen a mérkőzésen nem tetszett a teljesítmény, ezt el is mondtam a srácoknak a félidőben és a mérkőzés végén is. Bízom benne, hogy tanulnak belőle, mostantól kezdődik a mi bajnokságunk.