nyitólap
történet
a csapat
tabella
a csarnok
szponzoráció
pártoló tagság
b-közép
fórum
linkek
archívum
régi honlap

A tisztújító közgyűlésen történt...
(OFKSE, 2007.06.07.)

Nagy várakozás előzte meg az ismételten összehívott közgyűlést. Mint emlékezetes, egy hónappal ezelőtt azért szakadt félbe az ülés, mivel Bodrogi Béla és Rajki István nem értettek egyet abban, hogy ki is jogosult szavazni. Így egy jogi anomália jött létre, melyet valamilyen úton fel kellett oldani. Erre volt egy hónapjuk, és az egyeztetésbe beszállt az önkormányzat is, mint fő támogató.

A közgyűlést Bodrogi Béla SE elnök nyitotta meg, aki örömét fejezte ki, hogy vége lett a személyeskedéseknek, és előtérbe került a munka, a kézilabda. Bejelentette, hogy tető alá hoztak egy megállapodást, mely elősegíti az érdemi munkát, és ennek is köszönhető, hogy a mai közgyűlés létrejöhetett. Külön megköszönte a segítséget Dominkó Sándor alpolgármesternek, aki meghívottként, az önkormányzat képviselőjeként vett részt a közgyűlésen.

A köszöntő után Ökrös Ferenc ügyvéd, levezető elnök vette át a szót. Kihangsúlyozta, hogy ismeretei szerint a felek kompromisszumos megoldást találtak. Kérte, hogy aki bármilyen témában hozzá kíván szólni, azt érdemben tegye.

A napirendi pontok a következőképpen alakultak:
1. Beszámoló a 2006. évi szakmai munkáról, további feladatok
2. Beszámoló 2006. évi gazdasági tevékenységről, a 2007. évi költségvetési terv elfogadása
3. Egyebek – az elnökségi- és felügyelő bizottsági tagok kiegészítése és megválasztása
Az első két pont előadója Bodrogi Béla SE elnök, míg a harmadikhoz a tagok soraiból vártak esetleges kiegészítést.

Rajki István ekkor kért szót, amiből idézünk:
"Múlt hét szerdán (április 31. - a szerk.) a városháza kistermében kilencen arról próbáltunk egyeztetni, hogyan tovább. Akkor abban maradtunk, hogy két héten belül összehívjuk a közgyűlést, és véglegesen lezárjuk a témát. Szombaton (június 3. - a szerk.) délelőtt alpolgármester úr felhívott, hogy be tudok-e jönni, Bodrogi úrral kiegészülve hármasban leülünk, és megállapodunk. Egy olyan megállapodást kellett volna kapásból aláírnom – ezt nem részletezem, mert személyeskedésre adna okot – amiben az elnökség kiegészítéséről van szó. Én akkor azt mondtam – és ebben erősítsenek meg, akik itt ülnek – hogy ezt nem írom alá(…)olyan helyzetbe kerültem, hogy szembe kell köpnöm saját magamat. Amikor ezt a megállapodást mégis aláírtam, igyekeztem ezt az információt eljuttatni mindazon sporttársaknak, akik az egyesületért aggódnak, hogy legyenek tisztában azzal, ma mindenképpen úgy megyünk ki az ajtón, hogy felszállt a füst, a játékosokkal lehessen tárgyalni. Arról, hogy mi volt az elmúlt időben, azzal nem kell már foglalkozni. Azok a személyek, akik mögöttem állnak, a napirendi pontokhoz kiegészítést javasolnak."
1. Javasoljuk az alapszabály módosítását. Nyílt szavazással szemben titkos szavazást kérünk a tisztségviselők választásánál
2. Javasoljuk az elnökség teljes visszahívását és új elnökség választását külön napirendi pontban

Rajki István szavaira Bodrogi Béla reagált, melyből szintén idézünk:
"Én azt hittem, hogy a megállapodás él, és annak szellemében fogunk tevékenykedni. Visszamennék a szerdai találkozóra, ahol felmerült, hogy ki tag és ki nem. Nem ezzel kellene foglalkozni, hanem azzal, hogy mi lesz a csapat és a játékosok sorsa. A megállapodás úgy jött létre, hogy abban mindkét fél egyetértett. Ha a megállapodást egyoldalúan felmondja a másik fél, akkor annak nincs értelme. Mert az az 57 ember, aki az egyesület tagja, az tulajdonképpen vitatta a 34 főnek a belépését. Éppen erről egyeztünk meg: rendben, beleegyezünk, hogy mindenki szavazhat. Így érthetetlen számomra, ha ez aláírásra került, akkor miért nem tartják be? Európában így szokás! Ha ennek egyik része érvényét veszti, akkor a másik is, és lehet elölről kezdeni a vitát, hogy ki tag, ki nem tag."

Mindezek után Ökrös Ferenc ügyvéd fontosnak tartotta felhívni a tagok figyelmét: "Az, hogy a felek között megállapodás jött létre, ez önöket nem köti!"
(Az első beterjesztett napirendi pontot 50 igen, 9 tartózkodás és 1 nem szavazattal, míg a másodikat 52 igen, 2 tartózkodás, 6 nem szavazattal elfogadták a tagok.)

A szavazás után ismét Bodrogi Béla kért szót: - Elfogadom a közgyűlés döntését. Ám továbbra is mondom, hogy nem illik ilyen szellemben viselkedni, lelke rajta mindenkinek. Ám, hogy megkönnyítsem a közgyűlés dolgát, ezennel lemondok elnöki pozíciómról!
Mindezek után Bodrogi Béla a 2006. évi beszámolót írásban nyújtotta át a levezető elnöknek, majd elhagyta az üléstermet. Őt követte Papp Mihály is, aki szintén lemondott elnökségi tagságáról.

Ezután az ügyvéd felhívta a figyelmet, hogy a vezetőség köteles beszámolni az eredményekről. Mivel két tag lemondott, így az öttagú elnökség még megmaradt három tagja közül kell valakinek beszámolnia. Viszont korábban már lemondott elnökségi tagságáról Rajki István, Pánczél Zoltán és Juhász Tamás is. Ám mint kiderült, ez még nem lett jelentve a cégbíróságnak, így jogilag ők még elnökségi tagok, tehát jogilag az elnökség is működik. Ekkor Rajki István átvette a Bodrogi Béla által megírt és leadott beszámolót, és felolvasta azt a közgyűlésnek, melyet a tagok szavazással elfogadtak.

A következő napirendi pont az új elnökség megválasztása volt. Jelölteknek elfogadták az öt beterjesztett személyt, akikről a már korábban módosított alapszabály szerint titkos szavazással döntöttek. Ennek végeredménye a követezőképpen alakult:
Rajki István (49 szavazat), Vajer Tamás (48), Varsandán József (47), Vidovenyecz Tibor (47) Barna Károly (46). Az újonnan felállt elnökség saját hatáskörben elnöknek Rajki Istvánt, míg alelnöknek Vajer Tamást választotta.
A felügyelő bizottság három főből áll, melyből két tag korábban lemondott tisztségéről, így a tagok a fennmaradó két hely betöltéséről döntöttek: Héjjáné Dohányos Edina 46 szavazattal és Csányi Antal 49 szavazattal került megválasztásra. A harmadik tag Gombkötő Lajos maradt.

Az újonnan választott elnök a taggyűlésnek megköszönte a bizalmat, és ígérte, élni fog vele. Kiemelte, hogy sok munka vár az új vezetőkre, és megköszönte az eddig végzett munkát. Hangsúlyozta, hogy minden játékosra szükség van, egy-két napon belül megkezdik velük a tárgyalásokat. Az átadás-átvételt pedig azonnal elindítják, így a munka – reményei szerint – zavartalanul folyhat tovább.
Ezzel zárult az OFKSE – tisztújító – közgyűlése.

A Rajki Istvánnal és Bodrogi Bélával készített interjút hamarosan olvashatják!



© Zsedényi Péter 2003 - Minden jog fenntartva!