Felkészülési mérkőzés Makón
(Every Day, 2004.08.11.)

Csapatunk Makón játszotta az első felkészülési mérkőzését. A Németh Zoltán emlékére rendezett találkozón már tesztelhette fiait Bajusz mester, ráadásul nem is akárkik ellen: az NB I-ben annak idején nálunk játszó gárdát nagy küzdelemre kényszerítették a srácok.
Most azonban már a bajnokság van előtérben, ezért is kötöttük le ezt a mérkőzést, amit még több hasonló fog követni...


A tavaly is meghatározó játékosok kezdték a meccset. Az első játékrészben még kiegyenlített játék folyt a pályán. Teljesen pontos képet még nem kaphattunk a csapat állapotáról, mivel az edzők kérése alapján nem a megszokott 2x30, hanem 3x25 perces részekre lett osztva a meccs.
A kezdők jól tartották magukat. Szikora kezdett a kapuban, Bajusz irányított, Kocsis volt a beálló, a széleken Varga Antal, és Krizsán, a lövők pedig Berta és Bánfi. Határozott, bár néha akadozó játék után 1 gólos, 11-12-es harmadot játszottunk.
A röpke szünetben Bajusz edző rögtön változtatott is. Berta kivételével mindenkit lehozott. Így lehetőséghez jutottak a fiatalok, akiknek ezeken a találkozókon kell a csapatba kerülést kiharcolniuk. Varga Zsolt a kapuban, előtte Csikós, Kósa, Varga Attila, Balogh, és irányítóban Kovács Attila. A fiatal irányító volt az, aki ezt maradéktalanul próbálta is teljesíteni. Harcolt, nem ismert elveszett labdát, és helyzetet. Szemtelen, alulról megengedett lövései rendre betaláltak, ezzel nagyon felbosszantotta az ellen kapusát. A többiek viszont kapkodtak, nem találták a ritmust. Sok volt a pontatlan átadás, a ziccereket rendre elrontottuk. A Makó el is húzott a végére (24-18).
A harmadik menet szintén új variációkat hozott. Pályára lépett Bakó, Kardos, és a kezdőből is visszatértek páran. Ezzel együtt elkezdtük lefaragni a hátrányt. A kapusposzton ismét váltás volt: Molnár Gábor őrizte a ketrecet. A 70. percben pedig 30-30-nál beértük az edzőpartnert Varga Attila hetesével, majd rögtön utána Krizsán ziccerével átvettük a vezetést. A legvége is izgalmas volt: 32-33-as vezetésnél támadott a Makói együttes, de már nem sikerült egyenlítenie. Ezzel egygólos győzelmet könyvelhettünk el.

Makói KC—Every Day KSE Orosháza 32—33 (11—12, 24—18)
Felkészülési mérkőzés, Makó, 50 néző. V.: dr. Horváth
Makói KC: Avramov — Ignácz 4 (2), Sándor 2, Csányi 1, Minúcz 6 (2), Valaczkai 2, Veréb, Simó, Szögi 3 (1), Berta 2, Visy 8, Dombegyházi 1, Szabó L. 3, Szabó P.
Edző: Gera Norbert
Every Day Orosháza KSE: Szikora — Varga Antal 1, Berta Gábor 3 (2), Bajusz 6 (1), Bánfi 1, Krizsán 5, Kocsis 3, Varga Zsolt, Molnár, Varga Attila 3 (3), Berta János, Kovács 4, Balogh 1, Bakó 2, Kardos 1, Csikós 3, Kósa
Edző: Bajusz József
Kiállítások: 4 ill. 4 perc. Hétméteresek: 8/6, ill. 9/5.

* * *

Gera Norbert:
- Nekünk ez volt az első labdás edzés, amit egy, a felkészülésben előrébb tartó csapat ellen játszottunk. Azért volt jó, mert gyors, rohanós, sokat mozgó csapat az orosházi, sok futásra kényszerítettek bennünket. Nagyon jól szolgálta a felkészülésünket, bár mi még a fizikális alapozás végén tartunk. Azt mondom, hogy az NB I B két legfiatalabb társasága találkozott most, és játszottak egy sok hibával tarkított, de rendkívül szép megoldásokat tartalmazó meccset.
- A három játékrészt hogyan értékeled?
- Ötven percig nagyon jól muzsikált a társaság. A harmadikban elfáradtunk. Ott már meg is forgattam a csapatot. Nem igazán az eredmény volt a fontos, hanem hogy mindenki játsszon, a fiatalok is. Ezt az 50 percet kell kitolni hatvanra a mérkőzéseken, és akkor partiban tudunk lenni nagyon sok csapattal szemben. Az előző bajnokság végén távozott 5 alapember, és azok helyére meg kell találni a játékosokat. Ez idő, de én azért látom az útnak a végét. Gratulálok az Everynek!

Bajusz József:
- Igaz, hogy győztünk, de ez nem sokat jelent. Tele van a csapat hibákkal, és erőnléthiánnyal küszködik. A fizikai erőt a gyorsasággal még nem tudjuk pótolni, a lerohanásokkal még nagy bajok vannak. Nem látunk térben, nagy a csőlátásunk. A kapusokkal nagyon sokat kell még foglalkozni, igaz, hogy még a lövéseket nem gyakoroltuk, olyan magas szintet nem érhettek el. Ebben a felállításban még játszunk 2-3 meccset, aztán szűkítem a keretet 15-re.
- Kivel voltál elégedett?
- Senkivel, mindenkinek még nagyon sokat kell szerepelni, hogy komolyan tudjuk venni a bajnokságot.
- A másik edzőtől is kérdeztem, így tőled is: hogyan láttad a három részidőt?
- Végeredményben látszott, amikor a második részben a legfiatalabb korosztály magára maradat, akkor előjöttek a rutintalanság jelei, akkor húzott el az ellenfél 5 góllal. Az első és a harmadik pedig nagy csata volt.


© Zsedényi Péter 2003 - Minden jog fenntartva!